Sun protection
-
-11%
GaldermaGalderma Daylong Tinted Face Fluid Light to Medium SPF50+ 50 ml
Unifies and protects skin with a lightweight SPF50+ fluid that’s mattifying, water-resistant and guards against pollution for a natural finish.
€8.16 €9.16€163.20/l -
Soleil NoirSoleil Noir N°44 Spray Dry Vitamined Oil Spf4 150 ml
Soleil Noir Dry Vitamined Oil SPF 4
Dark and tanned skin
hydrates and regenerates
With vitamis A E F and pro retinol
€18.18€121.20/l -
NorevaNoreva Bergasol Sunscreens Water SPF30 150ml
Featuring a system of 4 ultra-broad spectrum filters, Bergasol® Suncare Water SPF30 is a new generation of suncare that offers comprehensive protection for the skin against UVA, UVB and blue light.
€17.02€113.47/l -
LancasterLancaster Sun Sport SPF30 Refreshing Invisible Mist 200ml
Lancaster Sun Sport Invisible Refreshing SPF30 for an active lifestyle.€29.95€149.75/l -
CliniqueClinique UV Solutions Hydrating sun cream SPF50 40 ml
This hydrating SPF50 sun cream shields skin from UV rays while deeply nourishing with hyaluronic acid and antioxidants.
€19.00€475.00/l -
Organic
AlphanovaAlphanova Organic Sun Fragrance-Free SPF50+ Sensitive Sun Spray 100 g
Immediately protects sensitive skin from UV rays with a transparent mineral formula that’s fragrance-free, allergen-free and water-resistant.
€19.90€199.00/kg -
RespectueuseRespectueuse Sunscreens SPF30 Spray 100ml
Suncare Spray SPF30 - Face & Body - Adult, Children, Baby - Sensitive Skin
€21.90€219.00/l -
RocRoc Soleil Protect Hydrating body spray lotion 200 ml
RoC Soleil-Protect Moisturising Spray Lotion SPF 30 200ml with velvety and non greasy texture is a high sun protection SPF30 for face and body, for the whole family.
€13.99€69.95/l -
Organic Made in France Vegan
PatykaPatyka Sunscreens Organic SPF30 sun milk 100 ml
This organic SPF30 sun milk protects sensitive skin while caring for the environment, offering a perfect balance of safety and comfort.
€20.50€205.00/l -
NeutrogenaNeutrogena Ultra Sheer Invisible sun milk SPF50 200 ml
Neutrogena’s lightweight SPF50 sun milk shields skin from UVA, UVB and pollution while hydrating with antioxidant vitamin E and glycerin.
€16.00€80.00/l -
IsdinIsdin Fotoprotector Compact Bronze SPF 50 10 g
Unifies and mattifies the skin while protecting against UV rays with SPF 50 mineral filters and long-lasting coverage.
€21.29€2,129.00/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Ultra-light Face & Body Spray SPF50 200ml
Apivita SPF50 body spray protects against a broad spectrum of UVA, UVB rays, provides a sublime tan.
€16.99€84.95/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Hydra Freshness Tinted Face Cream-Gel SPF50 50ml
Apivita gel-cream provides a broad spectrum protection against UVA, UVB, IR and blue light. Moisturizes and offers a feeling of freshness. Evens complexion.
€13.90€278.00/l -
Soleil NoirSoleil Noir N°59 Care With Vitamins Very High Protection Spf50+ 50ml
Vitamin care.
Very high protection.
SPF 50 - UVA€9.89€197.80/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Hydra Freshness SPF50 Cream-Gel 50ml
APIVITA Hydra Freshness SPF50 Gel-Cream provides a broad spectrum protection against UVA, UVB, IR and blue light rays.
€13.90€278.00/l -
RespectueuseRespectueuse Sunscreens Oil SPF30 100ml
Sunscreens Oil SPF30 - Face, Body & Hair
€20.14€201.40/l -
HyfacHyfac Sun Invisible Protection SPF50+ 50ml
Hyfac Sun invisible SPF50 offers a sun protection for the most fragile skin.€13.24€331.00/l -
UriageUriage Bariésun Ultra-light SPF50+ fluid for sensitive skin 30 ml
URIAGE
Bariésun
Ultra-light fluid
dry touch fragrance free
Sensitive skins
SPF50 + UVB + UVA
30ml€10.90€363.33/l -
NorevaNoreva Bergasol Invisible Fluid SPF50+ Cream 50ml
Featuring a system of 4 ultra-broad spectrum filters, Bergasol® Invisible Fluid Cream SPF50+ offers new-generation global protection for the skin against UVA, UVB, infrared rays and blue light.
€12.24€244.80/l -
NorevaNoreva Bergasol Dry oil SPF50+ 150ml
Featuring a system of 3 ultra-broad spectrum filters, Bergasol® Dry Oil SPF50+ new generation offers overall protection for the skin against UVA, UVB, infrared rays and blue light.
€16.00€106.67/l -
LancasterLancaster Sun Beauty Body Lotion SPF50 100ml
Protect your skin beyond traditional UV care with Sun Beauty SP50 Body Lotion from Lancaster, Europe's leading luxury suncare brand1.
€23.95€239.50/l -
NorevaNoreva Bergasol Dry Oil SPF30 150ML
Featuring a system of 3 ultra-broad spectrum filters, Bergasol® Dry Oil SPF30 new generation offers overall protection for the skin against UVA, UVB, infrared rays and blue light.
€15.49€103.27/l -
NorevaNoreva Bergasol SPF50+ Blurring Mousse 50ml
Featuring a system of 5 ultra-broad spectrum filters, Bergasol® Mousse Flouteur SPF50+ new generation offers overall protection for the skin against UVA, UVB, infrared rays and blue light.
€15.22€304.40/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Hydra Freshness SPF30 Gel-Cream 50ml
APIVITA Hydra Freshness SPF30 Gel-Cream provides a broad spectrum protection against UVA, UVB, IR and blue light rays.
€11.99€239.80/l -
LancasterLancaster Sun Beauty Suncare Fluid spf30 Face 30ml
Imagine being protected from the Sun while feeling like you're wearing nothing at all!
€22.70€756.67/l -
Placentor VegetalPlacentor Végétal Hydrating Sunscreens SPF 50+ Spray 150ml
This spray with its ultra-light texture guarantees very high protection against UVA/UVB rays while providing genuine skin care.€13.99€93.27/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Daily Age Repair Face Fluid for Wrinkles, Dark Spots & Radiance SPF50 50 ml
This ultra-lightweight SPF50 face fluid with patented Propolis AoX, marine algae and 3% niacinamide is perfect for daily use.
€16.90€338.00/l -
Soleil NoirSoleil Noir N°16 vitamin care Spf20 medium protection 50 ml
Soleil Noir Vitamin Care SPF 20 50ml.
€9.14€182.80/l -
A gift for you
ApivitaApivita Aqua Beelicious Moisturizing Fluid Cream SPF30 40ml
APIVITA Aqua Beelicious light-textured healthy glow face moisturiser replenishes your cutaneous water reserves.
€19.79€494.75/l -
NeutrogenaNeutrogena Ultra Sheer Invisible hydrating sun fluid SPF50 50 ml
Neutrogena’s lightweight SPF50 fluid offers broad-spectrum UVA/UVB protection and shields against pollution, with an invisible, hydrating finish.
€10.99€219.80/l -
A gift for you
CetaphilCetaphil Day cream with SPF30 50 ml
Hydrates, soothes and evens skin tone while strengthening the skin barrier with niacinamide and chicory extract.
€10.99€219.80/l -
KorresKorres Yoghurt Sunscreens Face Cream SPF30 50ml
Korres light Sunscreens SPF30 offers high protection against UVA and UVB rays, while preventing photo-ageing and improving the skin's elasticity. Enriched with yoghurt and Panthenol, it provides long-lasting hydration, protects the skin and is ideal for sensitive skin.€16.50€330.00/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe SPF30 Ultra-Light Face & Body Spray 200ml
Apivita ultra light spray hydrates and provides a broad spectrum UVA, UVB protection.
€16.99€84.95/l -
MÊMEMÊME SPF50+ very high protection sunscreen stick 18g
Offers SPF50+ protection for sensitive areas against UVA/UVB rays with an invisible finish and a smooth, melt-in texture—ideal for all the family.
€15.70€872.22/kg -
CliniqueClinique UV Solutions Mattifying sun lotion SPF50 40 ml
This mattifying SPF50 lotion protects against UV rays while refining skin texture with salicylic acid.
€19.00€475.00/l -
EucerinEucerin Hyaluron-Filler Longevity epigenetic day care SPF30 50 ml
Corrects signs of ageing and protects against UVA/UVB with a lightweight texture.
€36.89€737.80/l