AVENE
-
Made in France A gift for you
AvèneAvène Aftersun Sun Care After-sun Repair Creamy Peaux Sensibles 400ml
Repair after-sun creamy gel
moisturizing, soothing
sensitive skin.
€14.50€36.25/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Xeracalm Nutrition Nutri Fluid Cleansing Gel Sensitive Dry Skin 500ml
AVENE Trixera Nutri fluid cleansing gel gently cleans and nourishes the most sensitive skin.
€8.89€17.78/l -
Made in France A gift for you
-
Made in France A gift for you
AvèneAvène My Essentials Gentle Milk Cleanser Dry Sensitive Skin 200ml
Gentle cleansing milk for sensitive skins prone to dryness. Preserves the hydro-lipid film and improves skin tone
€14.69€73.45/l -
A gift for you
AvèneAvène Xeracalm Nutrition Shower gel for dry, sensitive skin 500 ml
Enriched with nourishing agents, this soap-free shower cream gently cleanses, hydrates* and soothes tightness.
€11.95€23.90/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène My Essentials 3-in-1 Make-Up Remover Sensitive skin 200ml
Avène 3 in 1 Make-up Remover cleanses and soothes your face and eyes.
€11.89€59.45/l -
-20% Made in France A gift for you
AvèneAvène Cleanance Comedomed Gel Peeling Cleanser 400ml
Peeling Cleansing Gel helps reduce imperfections for exfoliated, purified and smoothed skin.
€11.83 €14.80€29.58/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Sun Sunsimed Pigment SPF50+ UVB UVA Blue Light 80ml
Ultra Fluid INVISIBLE SPF50 offers high daily use protection against UVB, UVA and HEV blue light to prevent photo-ageing.
€17.95€224.38/l -
A gift for you
AvèneAvène Sun Ultra Fluid SPF50 UVB UVA Blue Light 50 ml
Ultra Fluid INVISIBLE SPF50 offers high daily use protection against UVB, UVA and HEV blue light to prevent photo-ageing.
€13.90€278.00/l -
A gift for you
AvèneAvène Sun Tinted Compact Spf50 Gold 10 g
This easy to apply SPF 50 compact protects you against the sun and evens out the complexion of even the most intolerant of skins. No chemical filters, fragrance-free. Water resistant.
€13.99€1,399.00/kg -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Cicalfate Post-act Repairing Emulsion 40ml
Avène Cicalfate Post-Act Repairing Emulsion soothes irritations and redness after a dermatological intervention such as laser, peeling.
€11.77€294.25/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Body Regulating Deodorant Roll-on 50ml
Avene 24-hour deodorant provides a long-lasting protection against odours, soothes and leaves your skin moisturised.
€9.98€199.60/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Body Soothing hydrating balm for sensitive dry skin 250 ml
Body Moisturizing Melting Balm for a lasting hydration & comfort.
€17.50€70.00/l -
A gift for you
AvèneAvène Sun Cream SPF 50+ UVB UVA Blue Light HEV Peaux sensibles sèches 50ml
Avene velvety SPF 50+ Cream ensures a very high sun protection for a sensitive dry facial skin.
€12.49€249.80/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Body Gentle Scrub Peaux Sensibles 200ml
The soft body scrub, with jojoba beads and polyethylene waxes performing double exfoliation for skin soft, smooth, clear and purified. Sensitive skins.
€16.99€84.95/l -
A gift for you
AvèneAvène Cleanance Soapless Gel Cleanser 100ml
This gel toilet soap-free cleanser, sebo-regulating, purifies the skin and reduces irritation. Seborrheic skin, acne and problem skin young.
€4.56€45.60/l