🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

ELASTOPLAST

  1. Elastoplast Waterproof Plasters XXL x5
    Elastoplast

    Elastoplast Waterproof Plasters XXL x5

    ELASTOPLAST Aqua protect plasters protect your wounds and reduce the risk of infection.

    (53)
    €3.36
    €0.67/u
  2. Elastoplast Waterproof Plasters XL x5
    Elastoplast

    Elastoplast Waterproof Plasters XL x5

    ELASTOPLAST Aqua protect plasters protect your wounds and reduce the risk of infection.

    (1)
    €2.89
    €0.58/u
  3. Elastoplast Frozen-themed children's plasters 2 fun designs 20 units
    Elastoplast

    Elastoplast Frozen-themed children's plasters 2 fun designs 20 units

    Frozen-themed plasters that comfort little ones—featuring their favourite characters!

    (65)
    €3.70
  4. Elastoplast Spray for wounds 50ml
    Elastoplast

    Elastoplast Spray for wounds 50ml

    Elastoplast Spray is formulated for cleaning superficial wounds.

    (9)
    €2.99
    €59.80/l
  5. Elastoplast Plasters X20 Universal 1 format x20
    Elastoplast

    Elastoplast Plasters X20 Universal 1 format x20

    The dressings protect from impurities. 

    (1)
    €2.50
  6. Elastoplast Plasters Scar Reducers Xl X21 21 Patchs
    Elastoplast

    Elastoplast Plasters Scar Reducers Xl X21 21 Patchs

    The scar reducer reduces scars.

    (166)
    €39.29
  7. Elastoplast Plasters Waterproof Children Waterproof 20 Plasters
    Elastoplast

    Elastoplast Plasters Waterproof Children Waterproof 20 Plasters

    Waterproof Plasters for Children.
    (59)
    €4.00
  8. Elastoplast Special Hand Plasters x20
    Elastoplast

    Elastoplast Special Hand Plasters x20

    Elastoplast 5 different sized-plasters are specially developed for finger injuries. 

    (2)
    €3.04
  9. Elastoplast Cors Protections x20
    Elastoplast

    Elastoplast Cors Protections x20

    extra soft protections for heloses and calluses

    (7)
    €2.56
  10. Elastoplast XL Universal Large Plasters x10
    Elastoplast

    Elastoplast XL Universal Large Plasters x10

    Extra-flexible protection for medium to large wounds.

    (114)
    €2.89
    €0.29/u
  11. Elastoplast Plaster Spray 40 ml
    Elastoplast

    Elastoplast Plaster Spray 40 ml

    This protective spray plaster shields minor cuts and grazes.

    (37)
    €7.99
    €199.75/l
  12. Elastoplast Rapid Healing 43 x 65mm x8
    Elastoplast

    Elastoplast Rapid Healing 43 x 65mm x8

    Elastoplast Fast Healing Gel restores the natural moisture of the skin and promotes faster healing

    (2)
    €4.90
    €0.61/u
  13. Elastoplast Extra Resistant Waterproof Band 80x6cm X8
    Elastoplast

    Elastoplast Extra Resistant Waterproof Band 80x6cm X8

    ELASTOPLAST Extra Resistant Band is made of waterproof fabric:
    extra flexible, breathable.

    (3)
    €3.49
  14. Elastoplast Second Skin liquid plaster concentrated 10 ml
    Elastoplast

    Elastoplast Second Skin liquid plaster concentrated 10 ml

    Protects minor cuts, grazes and cracks with a fast-drying, breathable waterproof film that stays invisible on the skin.

    (0)
    €7.99
    €799.00/l
  15. Elastoplast Strip 1mx6cm X10 Universal x 10
    Elastoplast

    Elastoplast Strip 1mx6cm X10 Universal x 10

    Strip, 1 metre by 6 cm, water-resistant.

    (1)
    €2.80
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara