Products Anti-âge Sanoflore
-
Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Merveilleuse Smoothing Aqua Peeling water-based 200 ml
Sanoflore’s certified organic botanical peeling gently smooths skin, targeting wrinkles and dark spots with three organic medicinal ingredients—suitable for all skin types.
€23.99€119.95/l -
Organic
SanofloreSanoflore Merveilleuse Lifting organic night cream 50 ml
This Merveilleuse night cream is an anti-wrinkle and firming treatment that nourishes and smooths the skin.
€37.99€759.80/l -
Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Hypnotica Tired eyes cream 15 ml
This melting cream firms and restructures your eye contour
€26.50€1,766.67/l -
Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Merveilleuse Firming regenerating mask 75 ml
Discover the Merveilleuse Firming & Regenerating Mask—a nourishing treatment that revitalises and renews the skin.
€19.00€253.33/l -
Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Merveilleuse Regard Merveilleux Organic Eye Contour Cream 15 ml
A velvet care, with a unique sensorality, immediately illuminates the eyes thanks to its natural nacres that reflect and diffuse the light.
€25.00€1,666.67/l -
-20% Organic
SanofloreSanoflore Reine Organic global anti-ageing rose cream 50 ml
This organic rose anti-ageing cream revitalises, brightens and smooths skin for a youthful glow.
€32.71 €40.90€654.20/l -
-20% Organic
SanofloreSanoflore Reine Organic global anti-ageing mask 75 ml
This organic global anti-ageing mask delivers immediate, intense regeneration for radiant skin.
€19.60 €24.49€261.33/l -
Organic Made in France
SanofloreSanoflore Merveilleuse Lifting anti-wrinkle serum 30 ml
Discover MERVEILLEUSE serum, an all-in-one anti-wrinkle treatment that smooths and firms the skin
€37.62€1,254.00/l -
Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Merveilleuse Fluide Liftant Anti-Rides 40ml
Crème Merveilleuse is an anti-aging treatment smoothing wrinkles with no oily finish.
€29.89€747.25/l -
-20% Organic
SanofloreSanoflore Reine Organic anti-ageing eye cream 15 ml
Sanoflore’s organic anti-ageing eye cream brightens dark circles, smooths fine lines and leaves skin visibly firmer.
€25.27 €31.60€1,684.67/l -
-20% Organic
SanofloreSanoflore Reine Global organic anti-ageing serum 30 ml
Sanoflore’s Global Anti-Ageing Serum targets all 10 signs of ageing to visibly regenerate skin.
€38.74 €48.42€1,291.33/l -
-20% Organic Made in France
SanofloreSanoflore Reine Organic Anti-Age Night Cream for all skin types 50ml
REINE Night Cream: regenerates, repairs and brightens the skin from the 1st night onwards
€36.71 €45.89€734.20/l -
-20% Organic
SanofloreSanoflore Reine Global organic anti-ageing balm 50 ml
Sanoflore’s Global Anti-Ageing Balm nourishes and regenerates skin for a youthful-looking complexion.
€29.44 €36.79€588.80/l -
Organic
SanofloreSanoflore Merveilleuse Gift set with lifting anti-wrinkle fluid and organic smoothing Aqua Peeling – FREE
Reduces wrinkles and fine lines while firming the skin for a smoother, more radiant complexion, thanks to a formula with 99% natural-origin ingredients.
€29.89€332.11/l -
Organic
SanofloreSanoflore Merveilleuse Organic Revitalising Eye Serum 15 ml
Revitalising organic eye serum to reduce puffiness and smooth the delicate eye area for a refreshed look.
€26.99€1,799.33/l -
-20% Organic
SanofloreSanoflore Reine Global anti-ageing cream 40 ml
Revive your skin’s natural glow with this all-round anti-ageing cream.
€28.72 €35.89€718.00/l