Products Baby corner Uriage
-
UriageUriage Bébé 1 St Cleansing Water Face Body And Nappy Area 1l
1 st cleansing water for babies
face, body and nappy area
€8.50€8.50/l -
UriageUriage Bébé Oleothermal Liniment Nappy Area 500ml
oleothermal liniment
cleanses and protects
no rinse
nappy area
€5.50€11.00/l -
UriageUriage Bébé Baby Foaming And Cleansing Cream Face Body And Scalp 1l
baby cleansing cream
cleanses, nourishes and softens
face, body and scalp
€10.00€10.00/l -
UriageUriage Bébé Uriage 1ere Eau Extra Gentle Cleansing Wipes X70 x70
baby cleansing wipes
with soothing thermal spring water
€4.15€0.06/u -
UriageUriage Bébé Uriage Bebe 1 St Moisturising Milk Face And Body 500ml
Uriage Baby 1st Moisturizing Milk
protects soothes and hydrates
€12.29€24.58/l -
UriageUriage Bébé 1st Cleansing Oil 500ml
Uriage 1st Cleansing Oil nourishes baby's face and body
€11.50€23.00/l -
UriageUriage Bébé 1st Change Prevention And Care Of Nappy Rash 100ml
1er Change protects your baby's fragile skin and prevents redness and nappy rash daily. Your baby's skin is protected, soft and moisturized.
€7.00€70.00/l -
UriageUriage Bébé No Rinse Cleansing Water - Bottle 500 ml
No rinse cleansing water
Naturally soothing and isotonic
daily cleansing of the babies body, face and butts.
€8.30€16.60/l -
UriageUriage Bébé Extra Gentle Shampoo Soap Free Babies And Infants 200ml
This Uriage spring thermal water shampoo, recognised for its soothing virtues, respects your scalp's natural balance and softly cleans your baby's hair.
€7.48€37.40/l -
UriageUriage Baby Care Uriage Bebe 1 St Mineral Cream Spf50+ Sensitive Skins 50ml
Very high sun protection for babies.
SFP 50
€7.48€149.60/l -
UriageUriage Bébé Your 1 St Moisturising Cream Face 40ml
Your 1st hydra-protecting face cream protects and reinforces your baby's natural skin defences.
Hydrates and soothes infants' and babies' skins.
€6.48€162.00/l -
UriageUriage Bébé Uriage Baby 1 St Thermal Water 150ml
Baby first thermal water
To moisturise, soothe and protect the fragile skin of babies daily.
€3.98€26.53/l -
UriageUriage Baby Care Bebe 1 St Fragrant Water Eau De Soin Parfumee 50ml
fragrant water for babies enriched with thermal spring water
€11.98€239.60/l -
UriageUriage Bébé 1st Cold Cream 75ml
Moisturising, ultra-nourishing and protective face care to protect your Baby's skin from environmental damage.
€7.00€93.33/l -
UriageUriage Bébé First Cleansing Water 2 x 500 ml
Gently cleanses baby’s delicate skin while soothing and protecting with thermal spring water and organic edelweiss.
€11.47€11.47/l -
UriageUriage Bébé Cleansing Wipes 5 x 70 units
Gently cleanses sensitive skin with a soap-free, pH-balanced formula, leaving it clean, hydrated and lightly scented.
€20.99€4.20/u