🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

0-6 months

  1. Organic Made in France
    Popote Organic 1st Age Infant Milk 0 to 6 months 400g
    Popote

    Popote Organic 1st Age Infant Milk 0 to 6 months 400g

    Covers Baby's essential needs.

    (0)
    €9.50
    €23.75/kg
  2. Organic Made in France
    Babybio Baby Milks Thickened Optigest 1 powder formula from birth to 6 months 800 g
    Babybio

    Babybio Baby Milks Thickened Optigest 1 powder formula from birth to 6 months 800 g

    Babybio Optigest 1 is an organic starch-thickened infant formula, specially designed for babies aged 0–6 months in line with regulations.

    (1)
    €21.49
    €26.86/kg
  3. Picot Organic infant formula from birth 0-6 months 800 g
    Picot

    Picot Organic infant formula from birth 0-6 months 800 g

    Organic infant formula from birth, designed to meet the nutritional needs of bottle-fed or combination-fed babies.

    (3)
    €23.90
    €29.88/kg
  4. Organic Made in France
    Popote Organic 2nd Age Infant Milk 6 to 12 months 800g
    Popote

    Popote Organic 2nd Age Infant Milk 6 to 12 months 800g

    Covers Baby's essential needs.

    (0)
    €17.50
    €21.88/kg
  5. Organic Made in France
    Popote Organic 2nd Age Infant Milk 6 to 12 months 400g
    Popote

    Popote Organic 2nd Age Infant Milk 6 to 12 months 400g

    Covers Baby's essential needs.

    (0)
    €9.40
    €23.50/kg
  6. Picot Picogest 1 thickened infant formula from birth to 6 months 800 g
    Picot

    Picot Picogest 1 thickened infant formula from birth to 6 months 800 g

    Thickened infant formula with starch for babies 0–6 months, enriched with omega-3 DHA and palm oil-free.

    (0)
    €20.99
    €26.24/kg
  7. Biostime Koli Biotic Plus 8 ml
    Biostime

    Biostime Koli Biotic Plus 8 ml

    Supports a balanced gut microbiome in newborns from birth with clinically studied probiotic strains.

    (1)
    €13.99
    €1,748.75/l
  8. Blédina Bledilait 1 Baby Powdered Milk 0-6 months 800g
    Blédina

    Blédina Bledilait 1 Baby Powdered Milk 0-6 months 800g

    Bledilait 1 is a powdered milk for infants from 0 to 6 months meeting all their nutritional needs.

    (3)
    €17.60
  9. Organic Made in France
    Babybio Baby Milks Caprea 2 organic goat milk powder suitable from 6 to 12 months 400 g
    Babybio

    Babybio Baby Milks Caprea 2 organic goat milk powder suitable from 6 to 12 months 400 g

    Organic goat milk powder enriched with omega 3 & 6 to support infant development

    (0)
    €15.89
    €39.72/kg
  10. Nuk Perfect Match Disney physiological soothers suitable from birth to 6 months 2 x

    Multiple choice

    Nuk

    Nuk Perfect Match Disney physiological soothers suitable from birth to 6 months 2 x

    Space Disney soothers are specially designed for baby's particularly sensitive skin.

    (0)
    €7.00
    €4.20/u
  11. Organic
    Biostime 1 Organic Formula Milk 0-6 Months De 0 à 6 mois 900g
    Biostime

    Biostime 1 Organic Formula Milk 0-6 Months De 0 à 6 mois 900g

    Organic formula milk

    from birth to 6 months

    (17)
    €23.99
    €29.99/kg
    Out of stock
  12. Novalac Novalac S 1 Milk Powder 0 to 6 months 800 g
    Novalac

    Novalac Novalac S 1 Milk Powder 0 to 6 months 800 g

    Powdered milk for babies from 0 to 6 months.

    (3)
    €25.82
    €32.28/kg
    Out of stock
  13. Organic
    Modilac Bio Expert 1 Organic Milk Powder 0 to 6 months 800g
    Modilac

    Modilac Bio Expert 1 Organic Milk Powder 0 to 6 months 800g

    Modilac Expert Bio 1 is designed to supplement or replace your breastfeeding. Meets the needs of infants of up to 6 months.

    (9)
    €22.29
    €27.86/kg
    Out of stock
  14. Made in France
    Modilac Doucéa Doucea Powdered Milk 1 0 to 6 months 820g
    Modilac

    Modilac Doucéa Doucea Powdered Milk 1 0 to 6 months 820g

    Modilac Expert Doucéa 1 is formulated to meet the specific nutritional needs of infants, from birth to 6 months.

    (18)
    €17.98
    €21.93/kg
    Out of stock
  15. Made in France
    Nestlé Nidal Gest 1 Milk Powder Thickened Formula 0-6 Months 800g
    Nestlé

    Nestlé Nidal Gest 1 Milk Powder Thickened Formula 0-6 Months 800g

    Nidal Gest Milk is a 1st Age infant milk powder suitable for feeding infants from birth to 6 months of age.

    (1)
    €17.79
    €22.24/kg
    Out of stock
  16. Organic Made in France
    Physiolac 1 Bio Formule Thick From 0 To 6 Months De 0 A 6 Mois 800g
    Physiolac

    Physiolac 1 Bio Formule Thick From 0 To 6 Months De 0 A 6 Mois 800g

    Thick formula organic milk powder.

    (27)
    €19.50
    €24.38/kg
    Out of stock
  17. Gallia Galliagest 1 Premium thickened infant formula suitable from birth to 6 months 800 g
    Gallia

    Gallia Galliagest 1 Premium thickened infant formula suitable from birth to 6 months 800 g

    Thickened infant formula with DHA, tailored to meet the nutritional needs of non-breastfed babies aged 0–6 months.

    (6)
    €21.49
    €26.86/kg
    Out of stock
  18. Organic Made in France
    Physiolac Milk powder 1 Bioes For infants from 0 to 6 months

    Multiple choice

    Physiolac

    Physiolac Milk powder 1 Bioes For infants from 0 to 6 months

    Powdered milk for infants aged 0 to 6 months.

    (80)
    €0.00/kg
    Out of stock
  19. Organic
    Novalac Bioes milk powder 1 From 0 to 6 months 800g
    Novalac

    Novalac Bioes milk powder 1 From 0 to 6 months 800g

    Novalac Lait 1er âge Bio is a reconstituted milk powder for babies from birth to 6 months

    (0)
    €22.99
    €28.74/kg
    Out of stock
  20. Novalac 1st Age from 0 to 6 months 400g
    Novalac

    Novalac 1st Age from 0 to 6 months 400g

    Milk for infants aged 0 to 6 months containing DHA.

    (0)
    €12.90
    €32.25/kg
    Out of stock
  21. Gallia Galliagest Premium 1 infant milk powder from birth to 6 months 1.1 kg
    Gallia

    Gallia Galliagest Premium 1 infant milk powder from birth to 6 months 1.1 kg

    Supports your baby’s immune system development with a nutrient-enriched formula inspired by breast milk.

    (2)
    €25.72
    €23.38/kg
    Out of stock
  22. Gallia Calisma Relais 1 follow-up milk powder from birth to 6 months 400 g
    Gallia

    Gallia Calisma Relais 1 follow-up milk powder from birth to 6 months 400 g

    Palm oil-free follow-on baby milk powder, designed to support infants from birth to 6 months alongside breastfeeding.

    (0)
    €12.49
    €31.22/kg
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara