🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

Organic Bach Flower

  1. Organic
    Biofloral Bach Flowers N°10 Wild Crab Apple Organic Demeter 20 ml
    Biofloral

    Biofloral Bach Flowers N°10 Wild Crab Apple Organic Demeter 20 ml

    Feeling of intoxication or impurity, of shame, and need to purify oneself. Positive changes: Inner Pureté, spiritual evolution.

    (1)
    €8.94
    €447.00/l
  2. Organic
    Biofloral Bach Flowers No.15 Organic Holly Demeter 20 ml
    Biofloral

    Biofloral Bach Flowers No.15 Organic Holly Demeter 20 ml

    Feelings of jealousy, anger, suspicion and revenge.Positive changes : Authentic love, forgiveness, understanding.

    (0)
    €9.99
    €499.50/l
  3. Organic
    Biofloral Red Chestnut Bach Flowers N°25 Organic Demeter 20 ml
    Biofloral

    Biofloral Red Chestnut Bach Flowers N°25 Organic Demeter 20 ml

    Fears and insecurities, excessive concern for the well-being of others, especially those close to you, with fear of the worst. Positive changes: Confiance in life, Serenity.

    (0)
    €8.84
    €442.00/l
  4. Organic
    Biofloral Walnut Bach Flowers No. 33 Organic Demeter 20 ml
    Biofloral

    Biofloral Walnut Bach Flowers No. 33 Organic Demeter 20 ml

    Floral elixir. 
    No. 33 Walnut. 

    Hypersensitive and suggestible, need protection against external influences and during the period of change. 
    Positive changes: Releasing links with the past, helping change.

    (0)
    €8.99
    €449.50/l
  5. Organic
    Biofloral No 9 Clematis Bio Demeter Flower of Bach Vitalite Joie De Vivre 25ml
    Biofloral

    Biofloral No 9 Clematis Bio Demeter Flower of Bach Vitalite Joie De Vivre 25ml

    Lacks interest in the present, lives in a dream world, lacks connection with reality. Positive changes: Helps to live in the present moment.

    (1)
    €8.84
    €353.60/l
    Out of stock
  6. Organic
    Biofloral SOS peaceful night organic 20 ml
    Biofloral

    Biofloral SOS peaceful night organic 20 ml

    Calms the mind before bed and eases repetitive thoughts with a blend of 6 organic Bach flowers.

    (2)
    €13.49
    €674.50/l
    Out of stock
  7. Organic Vegan
    Kosmeo Bach flowers No. 39 emergency remedy granules 120 granules
    Kosmeo

    Kosmeo Bach flowers No. 39 emergency remedy granules 120 granules

    Helps manage sudden emotions in emergency situations.

    (5)
    €9.99
    €1,585.71/kg
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara