🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

Junior

  1. Oral-B iO Electric toothbrush heads for kids 6 years and older 2 x 3 units

    Multiple choice

    Oral-B

    Oral-B iO Electric toothbrush heads for kids 6 years and older 2 x 3 units

    Gently cleans children’s teeth from age 6 for optimal oral hygiene, as recommended by dental professionals.

    (0)
    €19.00
    €7.60/u
  2. Oral-B iO Electric toothbrush for Kids 6 years and older

    Multiple choice

    Oral-B

    Oral-B iO Electric toothbrush for Kids 6 years and older

    Helps kids gently remove plaque while protecting gums with a soft, tailored brushing action.

    (0)
    €46.30
    €55.56/u
  3. Fluocaril Baby toothbrush 0-6 years

    Multiple choice

    Fluocaril

    Fluocaril Baby toothbrush 0-6 years

    Ultra-soft toothbrush for ages 0–6 with fine bristles and an ergonomic handle for gentle, effective cleaning that’s kind to gums.

    (0)
    €1.90
    €2.28/u
  4. TePe Daily Junior toothpaste from 7 years mild mint flavour 75 ml
    TePe

    TePe Daily Junior toothpaste from 7 years mild mint flavour 75 ml

    Fluoride toothpaste that helps prevent cavities while gently cleaning sensitive gums, with no SLS for a kinder oral care routine.

    (0)
    €4.81
    €64.13/l
  5. New
    Le Comptoir Des Tendances Christmas bath bombs 2 x 50 g

    Multiple choice

    Le Comptoir Des Tendances

    Le Comptoir Des Tendances Christmas bath bombs 2 x 50 g

    Enjoy a relaxing experience with enchanting vanilla, chamomile and blueberry scents.

    (0)
    €5.74
    €68.90/kg
  6. Rhinicur Nasal Rinsing Salt X20 Sachets of 2.5g
    Rhinicur

    Rhinicur Nasal Rinsing Salt X20 Sachets of 2.5g

    Rinsing salt sachets for optimum nasal hygiene.

    (17)
    €7.00
    €140.00/kg
    Out of stock
  7. Kneipp Nature Kids Jolie Princesse raspberry shower shampoo 200 ml
    Kneipp

    Kneipp Nature Kids Jolie Princesse raspberry shower shampoo 200 ml

    KNEIPP
    Nature kids
    Shampoo and shower gel
    Jolie princesse 
    easy detangling
    raspberry flavour 
    200ml

    (0)
    €4.90
    €24.50/l
    Out of stock
  8. Gum ActiVital Activital Q10 Multi Action Toothpaste 75 ml
    Gum

    Gum ActiVital Activital Q10 Multi Action Toothpaste 75 ml

    Discover GUMActiVital Q10multi action toothpaste for healthy gums and teeth.

    (11)
    €2.50
    €33.33/l
    Out of stock
  9. Gum Kid Toothbrush 3-6 Years Old
    Gum

    Gum Kid Toothbrush 3-6 Years Old

    GUM
    Kids
    toothbrush
    Softyears old 

    (4)
    €1.79
    Out of stock
  10. Elmex Sensitive Toothpaste Sensitive Professional 20ml
    Elmex

    Elmex Sensitive Toothpaste Sensitive Professional 20ml

    The Toothpaste Sensitive Professional ELMEX provides instant pain relief. 

    It is perfect for everyday use . Ideal for adults and children of 6 to 12 years who have significant dental and gingival sensitivity. 

    (6)
    €1.69
    €84.50/l
    Out of stock
  11. Superwhite Soft Junior Toothbrush Bamboo
    Superwhite

    Superwhite Soft Junior Toothbrush Bamboo

    Junior soft bamboo toothbrush. 

    (0)
    €2.20
    Out of stock
  12. Physiomer Blocked nose hypertonic spray for adults and children Adults & Children 135 ml
    Physiomer

    Physiomer Blocked nose hypertonic spray for adults and children Adults & Children 135 ml

    Physiomer® Hypertonic is a 100% natural formula ideal for unblocking a stuffy nose and restoring nasal breathing.

    (18)
    €5.98
    €47.84/l
    Out of stock
  13. Eucerin Atopicontrol Bath And Shower Oil 400ml
    Eucerin

    Eucerin Atopicontrol Bath And Shower Oil 400ml

    Eucerin AtopiControl Bath and Shower Oil 400ml daily use gently cleanses, calms and soothes very dry skins subjected to redness and atopic-prone skins such as infants' skin.

    (17)
    €12.70
    €31.75/l
    Out of stock
  14. Weleda Kids Toothpaste 2x50ml
    Weleda

    Weleda Kids Toothpaste 2x50ml

    Weleda toothpaste is specially formulated for children to help their teeth clean and healthy.

    (28)
    €7.30
    €73.00/l
    Out of stock
  15. Promo
    A-Derma Rhealba oats Surgras shower gel 200 ml
    A-Derma

    A-Derma Rhealba oats Surgras shower gel 200 ml

    A-DERMA’s ultra-nourishing shower gel gently cleanses, hydrates and protects dry skin.

    (4)
    €5.89
    €29.45/l
    Out of stock
  16. New -56%
    Elgydium Fluoride toothpaste for ages 7-12 Bubble Junior flavour 2x50ml
    Elgydium

    Elgydium Fluoride toothpaste for ages 7-12 Bubble Junior flavour 2x50ml

    Children's toothpaste for protection from cavities.

    (27)
    €1.57 €3.58
    €31.40/l
    Out of stock
  17. -30%
    Elgydium Fluorinol Junior Bubblegum toothpaste age 7-12 2x50ml
    Elgydium

    Elgydium Fluorinol Junior Bubblegum toothpaste age 7-12 2x50ml

    Elgydium Junior Bubblegum Toothpaste (1000ppm of fluorine) is designed for age 7-12.

    (3)
    €4.58 €6.59
    €45.80/l
    Out of stock
  18. Sterimar Gentle Nose Hygiene Spray for Babies 0 to 3 years Physiological 100ml
    Sterimar

    Sterimar Gentle Nose Hygiene Spray for Babies 0 to 3 years Physiological 100ml

    Stérimar Baby Hygiene Nose, a medical device, is recommended for cleaning the noses of very young children.

    (10)
    €4.99
    €49.90/l
    Out of stock
  19. TePe Extra soft toothbrush for kids aged 3+
    TePe

    TePe Extra soft toothbrush for kids aged 3+

    Extra-soft kids’ toothbrush (3+) with a small head and gentle bristles to care for sensitive gums.

    (0)
    €2.69
    Out of stock
  20. Kneipp Nature Kids Cosmonaute Effervescent Bath 100g
    Kneipp

    Kneipp Nature Kids Cosmonaute Effervescent Bath 100g

    Kneipp effervescent bath brings relaxation and a bright color.

    (3)
    €1.99
    €19.90/kg
    Out of stock
  21. Kneipp Nature Kids Foaming Bath 40ml

    Multiple choice

    Kneipp

    Kneipp Nature Kids Foaming Bath 40ml

    Foaming bath for children. 

    (4)
    €0.00/l
    Out of stock
  22. Organic
    Natessance Kids Raspberry organic shower gel for body and hair 500ml
    Natessance

    Natessance Kids Raspberry organic shower gel for body and hair 500ml

    Gently cleanses children’s face, body and hair with a sulphate-free plant-based wash and 100% natural raspberry fragrance.

    (1)
    €7.80
    €15.60/l
    Out of stock
  23. Thalgo Source Marine Refreshing Moisturising Gel Cream 50ml
    Thalgo

    Thalgo Source Marine Refreshing Moisturising Gel Cream 50ml

    THALGO Source Marine Refreshing Cream Gel brinsg softness and suppleness for a visibly fresher, fortified skin.

    (0)
    €44.09
    €881.80/l
    Out of stock
  24. Organic Vegan
    Centifolia Neutre Organic moisturising cream 40 ml
    Centifolia

    Centifolia Neutre Organic moisturising cream 40 ml

    Instantly soothes and hydrates sensitive or reactive skin with a prebiotic formula for lasting comfort the whole family can enjoy.

    (0)
    €10.99
    €274.75/l
    Out of stock
  25. Gum Toothpaste Junior 6 years and over Strawberry Flavour With Fluoride and Isomalt 2x50ml
    Gum

    Gum Toothpaste Junior 6 years and over Strawberry Flavour With Fluoride and Isomalt 2x50ml

    Fluoride and isomalt help prevent cavities.

    (0)
    €2.99
    €29.90/l
    Out of stock
  26. TePe Extra Soft Soft Toothbrushes Kids x4
    TePe

    TePe Extra Soft Soft Toothbrushes Kids x4

    For gentle, efficient cleaning.

    (0)
    €7.99
    €2.00/u
    Out of stock
  27. La Roche-Posay Toleriane Dermallergo Fluid 40ml + Free Dermo-Cleanser
    La Roche-Posay

    La Roche-Posay Toleriane Dermallergo Fluid 40ml + Free Dermo-Cleanser

    Toleriane Dermallergo Fluid 40ml + Free Dermo-Cleanser.

    (0)
    €16.79
    €186.56/l
    Out of stock
  28. La Roche-Posay Hydraphase Hydraphase HA light moisturiser + micellar water for sensitive skin set 75ml
    La Roche-Posay

    La Roche-Posay Hydraphase Hydraphase HA light moisturiser + micellar water for sensitive skin set 75ml

    Deeply hydrate normal to dehydrated skin for 72 hours with natural hyaluronic acid, leaving a plumped, radiant complexion.

    (0)
    €15.95
    €177.22/l
    Out of stock
  29. Organic Made in France
    Kneipp Bath Surprise Bath Bomb underwater adventure 187 g
    Kneipp

    Kneipp Bath Surprise Bath Bomb underwater adventure 187 g

    Get ready for a magical bath time with Kneipp’s surprise underwater adventure bath bomb!

    (1)
    €2.99
    €15.99/kg
    Out of stock
  30. Organic Made in France
    Kneipp Bath Surprise bath bomb unicorn treasure 240 g
    Kneipp

    Kneipp Bath Surprise bath bomb unicorn treasure 240 g

    Designed just for kids, this colourful bath bomb fizzes into vibrant hues and delicious scents to make every bath extra special.

    (1)
    €2.99
    €12.46/kg
    Out of stock
  31. Kneipp Nature Kids Mon Chouchou Foaming Bath 40ml

    Multiple choice

    Kneipp

    Kneipp Nature Kids Mon Chouchou Foaming Bath 40ml

    This bubble bath has been specially developed for Children to help protect their delicate skin from drying out.

    (0)
    €0.00/l
    Out of stock
  32. Philips Sonicare Electric kids toothbrush HX3601/01 with fun stickers, suitable from age 3
    Philips

    Philips Sonicare Electric kids toothbrush HX3601/01 with fun stickers, suitable from age 3

    Makes brushing fun for kids with animal stickers and a built-in 2-minute timer for optimal cleaning.

    (142)
    €22.90
    €22.90/u
    Out of stock
  33. Organic
    Acorelle Baby Organic body and hair wash 500 ml
    Acorelle

    Acorelle Baby Organic body and hair wash 500 ml

    New vegan formula. Specially designed for sensitive skin, the certified Organic Cleansing Gel gently cleanses Baby's delicate skin and hair.

    (0)
    €10.62
    €21.24/l
    Out of stock
  34. Vegan
    TePe Daily Toothpaste with Fluoride gentle mint flavour for ages 0-6 75 ml
    TePe

    TePe Daily Toothpaste with Fluoride gentle mint flavour for ages 0-6 75 ml

    TePe Daily Kids™ fluoride toothpaste helps protect against cavities with daily use

    (0)
    €3.30
    €44.00/l
    Out of stock
  35. Vegan
    TePe Daily Toothpaste with Fluoride for babies 0–6 years, neutral flavour 50 ml
    TePe

    TePe Daily Toothpaste with Fluoride for babies 0–6 years, neutral flavour 50 ml

    Gentle fluoride toothpaste with no flavour or colouring, specially designed to protect first teeth for ages 0–6.

    (0)
    €3.30
    €66.00/l
    Out of stock
  36. Elgydium Unicorn Toothbrush 2 to 6 years
    Elgydium

    Elgydium Unicorn Toothbrush 2 to 6 years

    Designed to be as ergonomic as possible.

    (0)
    €3.56
    €3.56/u
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara