Junior
-
Organic
CoslysCoslys Organic Strawberry Children's Toothpaste 50ml
Specially adapted to the needs of children, Coslys toothpaste can be used from the age of 2.
€3.20€64.00/lOut of stock -
RhinicurRhinicur Nasal Shower For Children + 4 Sachets Of Rinsing Salt
The RHINICUR nasal shower provides Intensive nasal hygiene for children aged 3 and over.
€14.99 -
Made in France
ElgydiumElgydium Brosse à Dents Kids Dragon 2/6 years
ELGYDIUM Kids Asterix 2/6 years - Children's toothbrush, an attractive, fun toothbrush designed for children.
€3.95€3.95/u -
-13%
PhilipsPhilips Sonicare Sonicare Rechargeable Electric Toothbrush Kids From 3 Years Old Hx6321/03
PHILIPS SONICARE.
Rechargeable sonic toothbrush for children.
From 3 years old.
Interactive and fun for an improved brushing experience.€33.43 €38.44 -
Organic Made in France
MyVariationsMyVariations Organic Kids Toothpaste red berry flavour 60 ml
Made with 100% natural ingredients, our kids’ raspberry-flavoured toothpaste helps keep their smile bright while gently caring for little teeth.
€4.90€81.67/l -
WeledaWeleda Junior Tooth Gel 6-12 years with fluoride 50 ml
Weleda Junior Toothpaste helps protect against cavities and strengthens tooth enamel for effective, gentle care.
€4.00€80.00/l -
RespectueuseRespectueuse Strawberry toothpaste for kids 80 ml
Gently cleanses first teeth (ages 1–6) with a certified organic strawberry formula, enriched with soothing marshmallow extract and 1000 ppm fluoride.
€6.40€80.00/l -
ElgydiumElgydium Mermaid kids toothbrush 2-6 years
Ergonomic kids’ toothbrush (ages 2–6) with a slip-resistant handle and soft bristles to gently clean milk teeth.
€3.89€3.89/u -
Sante VerteSante Verte ActiRub Children's nasal spray nasal hygiene 120 ml
ACTIRUB® nasal spray for kids is indicated for the daily cleaning and hygiene of nasal cavity.
€6.79€56.58/l -
BiosynexBiosynex Gabby Universal children's toothbrush
Gently and effectively cleans children’s teeth from age 3, with soft rounded bristles and an ergonomic handle for easy use.
€2.95€2.95/u -
ElmexElmex Color Changing anti-caries toothpaste ages 6-12 75 ml
Makes brushing fun with a colour-changing formula that encourages good oral hygiene.
€7.57€100.93/l -
PropoliaPropolia A Plein Nez Gentle Nasal Spray 20 ml
Gentle nasal spray for children and adults
With propolis and horsetail and potassium
€7.69€384.50/l -
GifrerGifrer Physiologica Infected Nose Isotonic Solution Extra Forte formula From age 12 20ml
Helps eliminate viruses and bacteria.
€8.20€410.00/l -
Made in France
Marque VerteMarque Verte Quotisoin Seawater nasal spray 100 ml
Marque Verte seawater nasal spray helps gently clear nasal impurities for easier breathing.
€5.39€53.90/l -
ElmexElmex Color changing anti-caries toothpaste ages 6-12 2 x 75 ml
Makes brushing fun with colour-changing action to encourage good oral hygiene.
€15.14€100.93/l -
New
SterimarSterimar Spray Nasal hygiene cold defences 2x100ml
Cleanses nasal passages and helps prevent ENT issues with copper-enriched seawater.
€12.89€64.45/l -
BiosynexBiosynex Dragons children's toothbrush
Gentle yet effective brushing for children aged 3+, with soft rounded bristles and an ergonomic handle for easy grip.
€2.95€2.95/u -
LogonaLogona Junior fresh mint toothpaste 75 ml
Protects children's teeth and provides long-lasting freshness with organic peppermint oil and fluoride.
€3.54€47.20/l -
BiosynexBiosynex Children's toothpaste Gabby Universal strawberry flavour 50 ml
Gently cleans children’s teeth from age 3 with 1000 ppm fluoride, a strawberry flavour and 97% natural ingredients to help prevent cavities.
€3.60€72.00/l -
-
SuperwhiteSuperwhite Black Edition Travel Kits
Toothpaste with black Charcoal reduces yellowing and dulling of the teeth
€3.59€239.33/l -
Organic Vegan
PhytemaPhytema Junior Bioes Hydrating Shampoo 250ml
Our very gentle formula has been formulated to respect the hydrolipidic film and strengthen the hair fibre of the whole family, including Children aged 3 and over.
€18.59€74.36/l -
AagaardAagaard Spray Nasal Isotonique 30ml
Nettoie et hydrate les fosses nasales en douceur grâce à une solution isotonique enrichie en propolis et minéraux pour une respiration optimale.€10.68€356.00/l -
ElgydiumElgydium Junior toothpaste gel bubble flavour 50 ml
Toothpaste helps to remineralise tooth enamel.
€3.90€78.00/l -
BiosynexBiosynex Children's Universal Dragons Toothpaste strawberry flavour 50 ml
Gently cleans children’s teeth from age 3 with a 1000 ppm fluoride formula, strawberry flavour and 97% natural ingredients to help prevent cavities.
€3.60€72.00/l -
Vegan
Bambo NatureBambo Nature Hair and body wash 500 ml
Gently cleanses children’s hair and body with a 99% natural-origin formula, dermatologically tested for sensitive skin.
€7.99€15.98/l -
Sante VerteSante Verte ActiRub Children's nasal spray 120 ml
Gently cleanses and soothes children’s nasal passages with mineral-rich seawater, aloe vera and chamomile extracts.
€6.49€54.08/l -
Made in France
ElgydiumElgydium Electric toothbrush Sparkling Grape
An effective rechargeable electric toothbrush with an eco-friendly design.
€36.50€36.50/u -
Organic
CoslysCoslys Organic Shower Shampoo Body & Hair 1L
Organic Shower Shampoo 750ml for cleansing hair and body.
€7.03€8.44/l -
Made in France
NeutradermNeutraderm Soothing Care Water Mist All skin types 100ml
A genuine skincare mist for the face and body, this water spray soothes sensitive skin and relieves feelings of heat
€4.70 -
Le Comptoir Des TendancesLe Comptoir Des Tendances Children's toothbrushes x2
Set of two Children's toothbrushes. Small brush with soft bristles. With suction cup. From 24 months
€1.69€1.02/u -
KneippKneipp Nature Kids Pin Pon Foaming Bath 40ml
This bubble bath has been specially developed for Children to help protect their delicate skin from drying out.
€1.00€30.00/l -
KneippKneipp Nature Kids Effervescent Bath 20g
A fun way to discover and learn in the Bath.
€22.90€1,374.00/kg -
Le Comptoir Des TendancesLe Comptoir Des Tendances Bunny Natural Fibre Toothbrush Children
Children's toothbrush decorated with a little rabbit.
€3.90€4.68/u -
Made in France
RivadouceRivadouce Loupiots Refill 3in1 Shower Gel for Children Body & Hair 750ml
Gentle face, body and hair wash.
€12.89€20.63/l -
Oral-BOral-B Kids Children's toothpaste suitable for 6 months and older 60 ml
Gently protects children’s teeth from cavities with fluoride and a 24-hour sugar shield for all-day defence.
€1.98€39.67/l