🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

Products for men

  1. Lierac Man Father's day gift set with anti-ageing fluid + deodorant
    Lierac

    Lierac Man Father's day gift set with anti-ageing fluid + deodorant

    Tackle signs of ageing with this 92% natural anti-ageing treatment, leaving skin smooth and complexion refreshed.

    (0)
    €24.70
    €12.35/u
  2. Made in France
    Lierac Man Father's Day gift set with anti-ageing fluid + free deodorant 100 ml
    Lierac

    Lierac Man Father's Day gift set with anti-ageing fluid + free deodorant 100 ml

    This Father’s Day, treat him to the Lierac 3-in-1 essentials gift set.

    (0)
    €31.96
    €319.60/l
  3. Organic Vegan
    Acorelle 24h Men's Roll-On Deodorant Refill 100 ml
    Acorelle

    Acorelle 24h Men's Roll-On Deodorant Refill 100 ml

    Neutralises odours for 24 hours with alum stone and active ferments, gently hydrating sensitive underarms—no alcohol or aluminium salts.

    (0)
    €10.00
    €100.00/l
  4. Organic
    Florame Shaving cream 100 ml
    Florame

    Florame Shaving cream 100 ml

    Delivers a smooth, precise shave with a hydrating blend of organic jojoba oil and peppermint floral water.

    (0)
    €13.96
    €139.60/l
  5. Made in France
    Biotherm Force Suprême Tonifying and firming cryo gel 60 ml
    Biotherm

    Biotherm Force Suprême Tonifying and firming cryo gel 60 ml

    Firming and toning cryo gel for men

    (0)
    €34.99
    €279.92/l
  6. American Crew Styling Fiber Pre-Hair Shampoo 250ml
    American Crew

    American Crew Styling Fiber Pre-Hair Shampoo 250ml

    Fiber Pre-Hair Shampoo gently cleanses while adding texture. It strengthens hair from the inside out to make it more beautiful and resistant.
    (18)
    €15.50
    €62.00/l
  7. Biotherm Drop Collection Men's Hydration Essentials face and body
    Biotherm

    Biotherm Drop Collection Men's Hydration Essentials face and body

    Hydrate, cleanse and protect skin and body before and after workouts with this eco-friendly, travel-ready routine.

    (0)
    €32.80
    €177.30/l
  8. Made in France
    Thalgo Men Well-being set
    Thalgo

    Thalgo Men Well-being set

    A complete facial routine to cleanse and revitalise men’s skin with marine-inspired skincare.

    (0)
    €51.46
    €343.07/l
  9. New A gift for you
    Phyto Paris Phytocyne Anti-hair loss shampoo 500ml
    Phyto Paris

    Phyto Paris Phytocyne Anti-hair loss shampoo 500ml

    Cleanses and stimulates the scalp to help reduce hair loss and strengthen hair with maca and lupin.

    (0)
    €13.90
    €27.80/l
  10. American Crew Styling Forming Pre-Hair Shampoo 250ml
    American Crew

    American Crew Styling Forming Pre-Hair Shampoo 250ml

    Forming Pre-Hair Shampoo hydrates, nourishes and defines curls while eliminating frizz without weighing hair down.
    (13)
    €15.50
    €62.00/l
  11. -15%
    Beurer Hair clippers HR5000
    Beurer

    Beurer Hair clippers HR5000

    BEURER HR5000 hair clipper for a professional haircut at home

    (0)
    €40.79 €47.99
  12. Made in France
    Roger & Gallet Cologne Twist Giftboxes Vanity Shaving Bar 100g + After Shave Gel 75ml
    Roger & Gallet

    Roger & Gallet Cologne Twist Giftboxes Vanity Shaving Bar 100g + After Shave Gel 75ml

    Created by illustrator Charlotte Colt.

    (0)
    €29.90
    €170.86/l
  13. American Crew 3 in 1 Shampoo Chamomile + Pine 250ml
    American Crew

    American Crew 3 in 1 Shampoo Chamomile + Pine 250ml

    Shampoo, Conditioner and Shower Gel with a relaxing Perfumes.

    (4)
    €16.00
    €64.00/l
  14. American Crew 3 in 1 Shampoo Chamomile + Pine 450ml
    American Crew

    American Crew 3 in 1 Shampoo Chamomile + Pine 450ml

    Shampoo, Conditioner and Shower Gel with a relaxing Perfumes.

    (4)
    €19.99
    €44.42/l
  15. Proraso Single Blade Beard Shampoo 200 ml

    Multiple choice

    Proraso

    Proraso Single Blade Beard Shampoo 200 ml

    PRORASO
    Single Blade
    Shampoo for beard and mustache 
    fragrances according to availability 

    (6)
    €14.99
    €89.95/l
  16. Proraso Single Blade Beard Balm 100 ml

    Multiple choice

    Proraso

    Proraso Single Blade Beard Balm 100 ml

    PRORASO
    Single Glade
    beard balm 

    (1)
    €14.99
    €179.90/l
  17. Proraso Single Blade Beard Oil 30 ml

    Multiple choice

    Proraso

    Proraso Single Blade Beard Oil 30 ml

    PRORASO
    Single Blade
    Oil for beard 

    (7)
    €14.99
    €599.67/l
  18. Florame Men's Organic Shower Gel for Body and Hair 200 ml

    Multiple choice

    Florame

    Florame Men's Organic Shower Gel for Body and Hair 200 ml

    Florame’s organic shower gel for body and hair, enriched with organic essential oils and hydrating organic Aloe Vera.

    (1)
    €8.20
    €49.20/l
  19. Made in France
    Neutraderm Soothing Care Water Mist All skin types 100ml

    Multiple choice

    Neutraderm

    Neutraderm Soothing Care Water Mist All skin types 100ml

    A genuine skincare mist for the face and body, this water spray soothes sensitive skin and relieves feelings of heat

    (2)
    €4.70
  20. American Crew 3 in 1 Tea tree Shampoo 450ml
    American Crew

    American Crew 3 in 1 Tea tree Shampoo 450ml

    Shampoo, Conditioner and Shower Gel with a refreshing Perfumes.

    (65)
    €22.00
    €48.89/l
  21. American Crew 3 in 1 Shampoo Chamomile + Pine 1L
    American Crew

    American Crew 3 in 1 Shampoo Chamomile + Pine 1L

    Shampoo, Conditioner and Shower Gel with a relaxing Perfumes.

    (4)
    €29.99
    €29.99/l
  22. American Crew 3 in 1 Tea tree Shampoo 1L
    American Crew

    American Crew 3 in 1 Tea tree Shampoo 1L

    Shampoo, Conditioner and Shower Gel with a refreshing Perfumes.

    (65)
    €29.89
    €29.89/l
  23. Made in France
    Beauterra Surgras Eco-recharge Shower Gel 1L

    Multiple choice

    Beauterra

    Beauterra Surgras Eco-recharge Shower Gel 1L

    BeauTerra's 3-in-1 Jasmine Flower-scented superfatted shower gel is ideal for washing the face, body and hair. It gently cleanses without drying the skin, and also washes and detangles all types of hair.

    (0)
    €5.94
    €7.13/l
  24. New -20% Organic
    Patyka Age Specific Intensif Intensive Pro-Collagen Care 50 ml
    Patyka

    Patyka Age Specific Intensif Intensive Pro-Collagen Care 50 ml

    Boosts and protects collagen for firmer, more radiant skin with retinol-like and hyaluronic acid.

    (0)
    €55.19 €68.99
    €1,103.80/l
  25. Vitry Vitry Barber Soap 100g
    Vitry

    Vitry Vitry Barber Soap 100g

    Barber soap with allantoin

    (1)
    €11.20
    €112.00/kg
    Out of stock
  26. American Crew American Crew Daily Moisturizing Shampoo 250ml
    American Crew

    American Crew American Crew Daily Moisturizing Shampoo 250ml

    American crew
    Daily moisturizing shampoo
    Gentle shampoo
    healthy scalp
    Daily use
    Normal to dry hair

    (45)
    €13.19
    €52.76/l
    Out of stock
  27. Vichy Man Hydra Mag C+ hydrating care + Energy+ stimulating shampoo 100 ml
    Vichy

    Vichy Man Hydra Mag C+ hydrating care + Energy+ stimulating shampoo 100 ml

    Revitalising Hydra Mag C+ face and eye cream with a free Energy+ anti-hair loss shampoo containing Aminexil

    (0)
    €16.80
    €168.00/l
    Out of stock
  28. Vichy Man Global Hydrating Care + Stimulating Energy+ Shampoo Set 100 ml
    Vichy

    Vichy Man Global Hydrating Care + Stimulating Energy+ Shampoo Set 100 ml

    Anti-ageing hydrating care for men paired with a stimulating shampoo featuring Aminexil to help reduce hair loss

    (0)
    €19.90
    €199.00/l
    Out of stock
  29. Made in France
    Thalgo Éveil À La Mer Eveil De La Mer Beautifying Tonic Lotion Face And Eyes 200ml
    Thalgo

    Thalgo Éveil À La Mer Eveil De La Mer Beautifying Tonic Lotion Face And Eyes 200ml

    THALGO
    Eveil de la Mer
    beautifying tonic lotion
    face and eyes

    (12)
    €21.90
    €109.50/l
    Out of stock
  30. Proraso Refresh Box
    Proraso

    Proraso Refresh Box

    - Shaving Cream 150ml : protects and soothes skin irritations caused by the razor blade

    _x000D_

    - Bottle of aftershave 100 ml : provides immediate relief to the skin after shaving

    _x000D_

    - Brush : is made with natural bristles for a successful shave

    _x000D_

    - Shaving bowl in white resin

    (1)
    €50.39
    Out of stock
  31. American Crew Boost Powder Volume Styling Powder 10g
    American Crew

    American Crew Boost Powder Volume Styling Powder 10g

    Volume powder with anti-gravity effect for a matte finish.

    (29)
    €16.00
    €1,600.00/kg
    Out of stock
  32. American Crew Classic 3-in-1 Shampoo 450ml
    American Crew

    American Crew Classic 3-in-1 Shampoo 450ml

    Shampoo, Conditioner and Shower Gel with Original Perfumes.

    (87)
    €18.36
    €40.80/l
    Out of stock
  33. American Crew Forming Cream Cire De Coiffage Flexible fixing 85g
    American Crew

    American Crew Forming Cream Cire De Coiffage Flexible fixing 85g

    Excellent suppleness and natural shine.

    (167)
    €14.50
    €170.59/kg
    Out of stock
  34. American Crew American Crew King Hair Styling Pomade 85g
    American Crew

    American Crew American Crew King Hair Styling Pomade 85g

    American crew
    King pomade
    Styling wax
    Flexible fixation and high gloss

    Suitable for all types of thick hair and specifically curly, wavy hair.

    (0)
    €13.03
    €153.29/kg
    Out of stock
  35. Proraso Normal Shaving Foam 50 ml
    Proraso

    Proraso Normal Shaving Foam 50 ml

    invogorating shaving foam

    all types of beards

    (1)
    €3.70
    €74.00/l
    Out of stock
  36. American Crew Cream Pomade 85g
    American Crew

    American Crew Cream Pomade 85g

    A natural look while styling.

    (4)
    €13.99
    €164.59/kg
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara