Products for men
-
Organic
AcorelleAcorelle Certified Organic Floral Gentle 24h Roll-On Deodorant Floral Gentle 50ml
Acorelle Gentle Floral Deodorants have proven 24-hour efficiency.
€7.58€151.60/l -
VitryVitry Moustache & Beard Scissors 33
Vitry Moustache and Beard straight, practical scissors ensure a precise cutting.
€13.75 -
Dermo FluideDermo Fluide Odorless shaving fluid sensitive skin 20 ml
This odourless shaving fluid helps prevent ingrown hairs, especially for those with darker skin tones.
€18.90€630.00/l -
EcrinalEcrinal Giftboxes of 3 concentrated Anti-Hair loss serums 3x50ml
Excessive hair loss, dull, thinning, anaemic hair, seborrhoeic alopecia, hair loss with dandruff.
€53.99€359.93/l -
Vegan
American CrewAmerican Crew Daily Silver Shampoo Shampoo Daily use Grey Hair 250ml
Neutralises yellow highlights.
€13.99€55.96/l -
Made in France Vegan
VitryVitry Men Care Expert Anti-Ageing Serum 30 ml
Combines cutting-edge ingredients for a comprehensive, effective approach to all visible signs of skin ageing.
€14.29€476.33/l -
Rolling HillsRolling Hills Rinse-off Care for Beards 90ml
RollingHills, the Californian brand, offers a range of beard care products tailored to your needs and desires.
€3.40€37.78/l -
ProrasoProraso Hydrating Beard & Moustache Balm Wood and Spice 100 ml
PRORASO Beard balm relieves discomfort during the first few weeks of beard growing.
€14.99€149.90/l -
American CrewAmerican Crew Hair & Body Daily Cleasing Shampoo 250ml
Enriched with Vitamin B5 for an optimal hydration, AMERICAN CREW silicone-free Cleansing Shampoo is ideal for a your daily routine.
€13.98€55.92/l -
American CrewAmerican Crew 3 in 1 Ginger + Tea Shampoo 1L
Shampoo, Conditioner and Shower Gel with Energising Perfumes.
€34.79€34.79/l -
Made in France Vegan
VitryVitry Fortifying shampoo 190 ml
Gently cleanses while slowing hair loss, strengthening and toning hair fibres from root to tip.
€10.79€56.79/l -
Dermo FluideDermo Fluide Dermofluide Mentol Shaving & After-Shave Fluid Normal Skin 30ml
Dermofluide Mentol shaving and after shave fluid provides a soothing and hydrating shave.
€19.99€666.33/l -
ProrasoProraso Aloe Shaving Cream Blue Range 150 ml
PRORASO.
Blue range shaving cream.
Aloe and vitamin E.
Gentle and rich formula.
Reinforces skin tolerance and keeps it supple and hydrated.
Amber and spicy notes.
Normal skins.€5.99€39.93/l -
ThalgoThalgo Men Men Anti Fatigue Serum For Eyes 15 ml
THALGO
Men
Anti fatigue serum for eyesreduces puffiness and dark circles
€30.90€2,060.00/l -
ThalgoThalgo Men After-Shave Balm 75ml
THALGO Men Force Marine After-Shave Balm is an alcohol-free fluid that soothes your skin, regains all its suppleness and comfort.
€33.90€452.00/l -
Made in France Vegan
VitryVitry Conditioner 190 ml
Nourishes, strengthens and hydrates hair without weighing it down.
€12.89€67.84/l -
DolpicDolpic 2-in-1 Shower Gel 200ml
The 2-in-1 Shower Gel gently cleanses hair and body. Its gentle cleansing base with plant-based glycerine preserves the balance of skin and hair.
€3.29€16.45/l -
American CrewAmerican Crew Ultra Gliding Shave Oil Huile De Shaving 50ml
An anti-irritation concentrate. A shaving oil to prepare for a close shave.
€22.00€440.00/l -
American CrewAmerican Crew Styling Boost Pre-Hair Shampoo 250ml
Boost Pre-Hair Shampoo leaves hair light and voluminous from roots to ends.€15.50€62.00/l -
Organic
MiyéMiyé [My] Perfecting organic emulsion 40 ml
Instantly refines and smooths skin texture for a velvety, hydrated complexion with no shine.
€28.99€724.75/l -
Made in France
VitryVitry Flash Radiance Mask 50 ml
For men who want a bright, refreshed complexion—combatting signs of fatigue in just 2 minutes.
€12.49€249.80/l -
BiothermBiotherm Force Suprême Anti-ageing eye serum 20 ml
Targets signs of ageing around the eyes by smoothing wrinkles and reducing dark circles and puffiness, powered by blue algae and Pro-Xylane.
€49.99€2,499.50/l -
ProrasoProraso Moustache Wax 15 ml
PRORASO.
Moustache wax.
Soft and flexible wax.
Beeswax.
15ml.€12.29€819.33/l -
Roger & GalletRoger & Gallet Cologne Twist Shaving Bar 100g
All the expertise of Roger & Gallet solids reinvented in a shaving bar for a comfortable, gentle shave.
€12.29€122.90/kg -
Diet WorldDiet World C'est Moi Qui L'ai Fait Organic Shaving Bar: beard, underarms and legs 55g
Organic Karité shaving bar for legs, beard and underarms.
€7.98€145.09/kg -
American CrewAmerican Crew Hair & Body Detox Clay Shampoo 250ml
Purifying exfoliating shampoo for Man.
€14.98€59.92/l -
American CrewAmerican Crew Molding Clay Cire De Coiffage 85g
Strong hold, natural shine. A unique clay. Allows hair to be styled, unstyled and unstructured while giving maximum body and texture.
€14.99€176.35/kg -
Roger & GalletRoger & Gallet Cologne Twist Aftershave Gel 75ml
The cult freshness of Sicilian and Calabrian citrus combined with the muscular power of white woods in a hydrating, soothing aftershave gel.
€16.30€217.33/l -
ThalgoThalgo Men Hydration routine 125 ml
The perfect routine to intensely revitalise men’s skin!
€52.00€416.00/l -
Organic
FlorameFlorame Men's Blue Glacier Ritual Set
Combine freshness and vitality with woody, aromatic notes for an elegant, revitalising daily ritual.
€27.60€92.00/l -
Roger & GalletRoger & Gallet Cologne Twist Father's Day Cologne Twist + Shower Gel Set 300 ml
Bright citrus meets warm woody notes for an invigorating yet refined daily routine.
€30.59€101.97/l -
RosebaieRosebaie Castor Men's shower gel 250 ml
Gently cleanses face and body for an invigorating freshness.
€15.70€62.80/l -
RosebaieRosebaie Castor Keratin shampoo for men 250 ml
This castor oil and keratin shampoo for men gently cleanses, protects against damage, and helps repair and strengthen hair fibres.
€11.39€45.56/l -
American CrewAmerican Crew 3 in 1 Tea tree Shampoo 100ml
Shampoo, Conditioner and Shower Gel with a refreshing Perfumes.
€8.17€81.70/l -
NioxinNioxin Night Density Rescue Anti-Hair Loss Scalp Treatment 70ml
Promotes hair density by reducing hair loss associated with oxidation of the scalp surface.
€55.64€794.86/l -
CliniqueClinique For Men Daily Moisturiser SPF50 75 ml
Deeply hydrate and shield skin from UVA/UVB rays with SPF 50, infused with hyaluronic acid for lasting comfort.
€32.90€438.67/l