Skin beauty food supplements
-
A gift for you
NovexpertNovexpert Plumped Skin 42 capsules
Increases the elasticity of the Skin. Improves skin firmness
€29.89€1,472.41/kg -
LadrômeLadrôme Horsetail aerial parts extract 50 ml
Supports skin health, strengthens hair and helps maintain joint flexibility with field horsetail extract.
€6.50€130.00/l -
Be-LifeBe-Life Zn B6 Magnum 60 capsules
A combination of zinc and vit. B to help maintain healthy Skin.
€14.49€579.60/kg -
Made in France
ActivaActiva Well-being Radiance and Beauty
Lack of hydration leads to lack of water and dryness a lack of fat for the balance of the skin.
For beautiful skin, it is important to maintain the balance between water and fat intake.
Loss of radiance, tense skin, pecking, dull complexion, because of environmental factors among other things ... this synergy of Oils can prevent this.€22.80€1,589.96/kg -
Organic
NaturactiveNaturactive Burdock Bioes 30 capsules
This certified organic formula, with active ingredients of 100% plant origin, helps to maintain healthy, clear skin in the event of oily skin problems.
€5.49€686.25/kg -
Forte PharmaForté Pharma Beauty Expert Hyaluronic Intense 30 capsules
Forte Pharma Expert Hyaluronic Intense is a food supplement with an anti-aging action designed to moisturise, revitalise and plump up your skin.
€19.94€1,246.25/kg -
Organic
SuperdietSuperdiet Quatuor Beauty Of The Skin 150 Capsules 150 Gelules
Super diet
Quartet
Burdock Dandelion + + Carrot + Fumeterre.
Burdock helps maintain the beauty of the skin
Maxi pot
original marine bio Capsules
Food supplement
150 capsules€17.79€423.57/kg -
-
-20% Organic Vegan
PuressentielPuressentiel Plant Oils Borage Organic 50ml
Organic Plant Oil, 100% pure and natural.
€7.67 €9.59€153.40/l -
Ineldea Santé NaturelleIneldea Santé Naturelle Hyalurid 30 Gelules
Dietary supplement based on Hyaluronic Acid, marine Collagen and Vitamin C.€21.69€1,321.76/kg -
Laboratoire Roches MarinesLaboratoire Roches Marines Marine Collagen 60 capsules
Food supplement based on 100% pure, natural, tasteless and odourless type I marine collagen hydrolysate from MSC-certified sustainable fishing.
€15.00€510.20/kg -
Organic Made in France
SuperdietSuperdiet Borage 200 capsules
Superdiet Borage oil capsules obtained by cold pressing.€24.89€181.68/kg -
ArkopharmaArkopharma Health Longevity Complete Cell Ageing Prevention 12 285 g
Supports overall vitality, cognitive function and cellular protection with an antioxidant blend of ginger, ginseng, quercetin and essential vitamins.
€25.29€88.74/kg -
ValebioValebio Absolute Marine Collagen Type 1-3 160g
Absolute Marine Collagen. 100% marine Collagen, from wild and sustainably caught fish. Improves the appearance of the Skin, strengthens hair and nails.
€30.99€193.69/kg -
Be-LifeBe-Life Hyalu Skin plumped skin 60 capsules
Zinc, Vitamins A, B2 and B8 help to maintain healthy skin, Vit. C contributes to the formation of Collagen.
€29.76€620.00/kg -
Made in France
HerbesanHerbesan Marine collagen 10 g anti-ageing complex 210 g
Hydrates and firms skin with marine collagen, hyaluronic acid, coenzyme Q10 and vitamin C.
€30.78€146.57/kg -
New NordicNew Nordic Collagen Smoothing
Skin Care Collagen Smoother acts efficiently on the signs of skin ageing.
€73.90 -
New NordicNew Nordic B Vitamins ultra-concentrated formula 60 tablets
Helps reduce fatigue while supporting energy, immune defences and skin health with a blend of 8 B vitamins, magnesium and vitamin C.
€28.90€361.25/kg -
Vegan
Pure EncapsulationsPure Encapsulations Hyaluronic Acid 30 capsules
Helps maintain Skin Firmness & Elasticity€24.89€4,148.33/kg -
New NordicNew Nordic Newnordic Skin Care Collagen Straightener 60 Tablets
Natural tablets with marine collagen, Pomegranate, wheat ceramides, Tomato, Astaxanthin, Vitamin C.
€28.90 -
BiocyteBiocyte Anti-ageing Collagen Express Peach Flavor 10 Sticks
Dietary supplement
Collagen
10 sticks of 6g
Effects:
- Skin smoothed
- Age signs delayed€18.99€316.50/kg -
Flora NaturaFlora Natura Minevita® Vitamin C and hyaluronic acid duo 60 capsules
Vitamin C supports normal collagen formation for healthy skin, gums, bones, teeth, cartilage and blood vessels.
€11.46€191.00/kg -
Biotics ResearchBiotics Research Hormone Balance 60 capsules
Blending PABA with vitamins A and B6, boron, zinc and phytonutrients to support natural hormone balance.
€52.45€1,104.21/kg -
Vit'All+Vit'All+ Astragalosides IV 25 mg 60 capsules
Astragalus offers powerful antioxidant and anti-ageing properties.
€46.99€1,067.95/kg -
Be-LifeBe-Life Hyalu Skin Plumped Skin 120 capsules
A combination of Collagen and Hyaluronic Acid to plump up tired skin
€53.65€755.63/kg -
Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Skin Complex 60 capsules
Helps maintain youthful-looking Skin, slows down the ageing process & preserves skin elasticity!
€21.90€782.14/kg -
Made in France Vegan
NutreovNutreov Skinsublim Anti-Ageing 60 capsules
Skinsublim® Anti-Age global is an exclusive innovation whose ingredients, true anti-ageing shields, work in synergy to maintain the skin's youthful appearance.
€17.40€813.08/kg -
PronutriPronutri Nutri 19 12g
The skin as a whole is the organ of touch.
It is also the manifestation of a limit, it is a border between inside and outside.€9.39€782.50/kg -
NaturactiveNaturactive Borage Oil X 30 Capsules
dietary supplement
borage oil
contributes to the suppleness and elasticity of the skin.
€9.63 -
Made in France
SuperdietSuperdiet Zinc 60 tablets
Superdiet Zinc tablets are 100% plant-based and cover your daily requirements.€9.68€403.33/kg -
Natural ImmunogenicsNatural Immunogenics Argentyn 23 Ion water 59ml
Professional bio-active silver hydrosol.
€30.39€515.08/l -
Vit'All+Vit'All+ + Primrose 30 Capsules 1300mg
Intake of omega-6 fatty acids to preserve the beauty of your skin and regain serenity during your premenstrual period.
€19.89 -
Be-LifeBe-Life Zinc B6 60 capsules
A combination of zinc and vit. B6 to support the immune system.
€13.90€514.81/kg -
Flora NaturaFlora Natura Collagen Beauty Complex Skin Firmness 20x15ml
Women's Skin Beauty. Firmness.
€22.90€76.33/l -
Made in France