Skin beauty food supplements
-
New
GranionsGranions Complex Collagen hyaluronic acid and coenzyme Q10 anti-ageing Aux 3 Actifs 3x60 tablets
Combines marine collagen, hyaluronic acid and coenzyme Q10 to support skin firmness, hydration and joint comfort.
€25.77€159.07/kg -
Flora NaturaFlora Natura Collagen/Hyaluronic Complex 20x15ml
Anti-Age beauty for women.
€22.90€76.33/l -
Vit'All+Vit'All+ + Sola Vital X 60 Scored Tablets 60 gélules végétales
Dietyary supplement
sun complex, rich in carotenoids
€59.99 -
Made in France
DietaromaDietaroma Derm'Ideal+ anti-age skin elasticity 20 ampoules
Rediscover younger-looking skin that feels firmer and plumper with this powerful blend of 3 proven active ingredients.
€29.07€145.35/l -
Biotics ResearchBiotics Research Se-Zyme Forte 100 tablets
Selenium helps protect cells against oxidative stress
€26.69€410.62/kg -
Laboratoire Roches MarinesLaboratoire Roches Marines Marine Collagen 180g
Food supplement based on 100% pure, natural, tasteless and odourless type I marine collagen hydrolysate from MSC-certified sustainable fishing.
€19.90€110.56/kg -
Organic Made in France
SuperdietSuperdiet Evening Primrose 200 capsules
Evening Primrose capsules from Superdiet are renowned for their Skin Beauty benefits.€26.77€195.40/kg -
Made in France
Nat & FormNat&Form Collagen Marine Naticol CySkin 11g Anti-Spot and Unified Complexion Peach Flavour 365g
With marine Collagen and plant extracts.
€35.69€97.78/kg -
Organic
Ballot-FlurinBallot-Flurin Propolis Black Skin Bioes 12 tablets
Food Supplements with black propolis, French perennial nettle & Elixir of the Beehive® Royal Jelly for clear skin.€26.55€491.67/kg -
JuvamineJuvamine Marine collagen anti-ageing 150 g
Marine collagen powder for anti-ageing, beauty and joint support in a convenient 150 g format.
€21.33€142.20/kg -
10% from 2
Natural NutritionNatural Nutrition Hyalucaps 60 capsules
Supports joint mobility and flexibility with a dual-action blend of natural and fungal hyaluronic acid.
€17.99€913.20/kg -
Vit'All+Vit'All+ Beaute+ (skin, Hair, Nails) 30 Tablets + 30 Comprimés
Complex of Vitamins, Minerals and Plants, highly concentrated, formulated for the beauty of the skin of the hair and nails.
€26.49 -
Lashilé BeautyLashilé Beauty Collagen 5000mg 14 Shots
Collagen 5000 mg: ANTI-AGEING ACTION
€29.89€142.33/l -
Laboratoire Roches MarinesLaboratoire Roches Marines Marine collagen 60 g
Supports skin elasticity and firmness with pure marine collagen.
€11.98€133.11/kg -
Vegan
Pure EncapsulationsPure Encapsulations Hair Skin Nails 60 capsules
Gives new strength to hair and preserves the integrity of the Skin.
€19.89€1,243.12/kg -
Flora NaturaFlora Natura Minevita® Collagen 120 capsules
Supports joint, skin and cartilage health with natural egg membrane collagen rich in structural actives.
€23.90€663.89/kg -
Vit'All+Vit'All+ Lift Vital® Anti-Aging Nutricosmetics 30 vegetarian capsules
LIFT VITAL® is an exceptional anti-ageing nutricosmetic which concentrates new-generation, broad-spectrum Hyaluronic Acid ExceptionHyal® in a single capsule
€44.99€2,367.89/kg -
Made in France Vegan
NutreovNutreov Skinsublim Nutrition Dry Skin 40 capsules
Skinsublim® Nutrition is an exclusive innovation specially designed for dry skin looking for long-lasting comfort and nutrition.
€17.80€534.53/kg -
AraganAragan Synactifs Active collagen 20 strawberry yuzu sticks
Collagen Actifs helps to improve skin firmness and reduce wrinkles and fine lines thanks to collagen. It is packaged in 20 sticks, one stick a day for a 20-day course of treatment.
€38.89€388.90/kg -
New NordicNew Nordic Chaga Plus 30 tablets
Packed with antioxidants, New Nordic Chaga Plus helps repair and protect skin and hair.
€28.79€639.78/kg -
Made in France
MilicalMilical My Detox clear skin 14 sticks
Milical’s My Detox lemon-flavoured stick offers a 3-in-1 action—detoxifying the body, purifying skin and brightening the complexion for an inner glow.
€14.49€322.00/kg -
Biotics ResearchBiotics Research E-Mulsion 200 90 capsules
Vitamin E helps protect cells against oxidative stress
€39.49 -
Vit'All+Vit'All+ Beauty collagen powder 120 g
Collagen Beauty is an anti-ageing nutricosmetic that combines the best tested active ingredients in a perfectly balanced powder formula
€36.99€308.25/kg -
Natural ImmunogenicsNatural Immunogenics Argentyn 23 Silver Hydrosol 118ml
ENERGETICA NATURA
Argentyn 23
Professional bio-active silver hydrosol .
Concentration: 23 ppm.
Dispersion: Ag + ultrafine.
Active charge: 96% active silver particles (Ag +)
For external use
Multiple use
Dietary supplement€43.90€372.03/l -
Organic Made in France
Vit'All+Vit'All+ Organic Wild Pansy & Burdock 60 vegetarian capsules
The PENSÉE SAUVAGE & BARDANE organic complex is a combination of standardised extracts of plants traditionally used to maintain healthy skin from the inside out.
€49.49€2,062.08/kg -
Made in France
ValebioValebio Beauty antioxidant 30 sachets of capsules
Fights cellular ageing and preserves skin’s natural glow with powerful antioxidants.
€26.99€1,587.65/kg -
Vit'All+Vit'All+ Borage Oil 100mg 100mg 30 Capsules
VIT'ALL+ borage oil is a dietary supplement indicated to limit dryness and premature ageing of the skin.
€38.29 -
PurasanaPurasana Collagen Complex Feel Beautiful Vegan Beauty Powder Blueberry flavour 240g
A powder for healthy skin.
€30.19€125.79/kg -
GranionsGranions All-in-One Beauty and anti-ageing red berries 146 g
Blends superfruits, probiotics and functional mushrooms to support a radiant complexion, healthy digestion and daily energy.
€23.32€159.73/kg -
Humble+Humble+ Ultra-concentrated marine collagen lime and mint flavour 30 orodispersible sticks
Preserve your skin’s youthful glow with instantly absorbed hydrolysed marine collagen tripeptides in a pleasant-tasting formula.
€29.90€199.33/kg -
Natural ImmunogenicsNatural Immunogenics Argentyn 23 Argentyn 23 Silver Hydrosol 120ml
ENERGETICA NATURA
Argentyn 23
Professional bio-active silver hydrosol .
Concentration: 23 ppm.
Dispersion: Ag + ultrafine.
Active charge: 96% active silver particles (Ag +)
For external use
Multiple use
Dietary supplement€68.99€292.33/l -
Made in France Vegan
OmumOmum My Pretty Complexion Protection 60 capsules
Food Supplements to protect the Skin from the harmful effects of the Sun.
€24.29€941.47/kg -
NutreovNutreov Skinsublim Nutrition Kits 2x60 capsules
The result of Nutreov Laboratories' research, Skinsublim® Nutrition is specially adapted to dry skin to help combat dryness thanks to an innovative and exclusive formula.
€27.95€279.50/kg -
3 Chenes3 Chênes Collagen beauty Anti-Wrinkle 25 sachets
Collagen Beauté 3 Chênes® is the first collagen closest to type 1 human collagen, vegan and with scientifically proven efficiency!
€27.89€185.93/kg -
SolaraySolaray Collagen Booster vanilla flavour 173 g
Collagen helps support skin elasticity for a firmer, more youthful appearance.
€37.40€216.18/kg -
Flora NaturaFlora Natura H24 Beauty & Skin Elasticity - Radiance 10 Day & 10 Night Ampulas
Flora Natura® H24 Skin Beauty-Elasticity Radiance offers a complete approach to the needs of loose, dull skin by supporting the skin's hydration and firmness throughout the day and when you wake up after a good night's sleep.
€18.90€94.50/l