DUCRAY
-
Made in France
DucrayDucray Kelual Squanorm Refreshing anti-dandruff shampoo 200ml
Refreshing, effective against oily dandruff.€10.99€54.95/l -
DucrayDucray Dermatological protective shampoo 400 ml
Gently cleanses the whole family's hair with a 91% natural, biodegradable formula for a balanced scalp and hydrated hair.
€6.34€15.85/l -
-20% Made in France
DucrayDucray Kelual Ds Anti-dandruff treatment shampoo 100 ml
Reduces severe dandruff and controls excess sebum with a purifying formula, keeping your scalp healthy for up to 8 weeks.
€10.79 €13.49€107.90/l -
Made in France
DucrayDucray Dexyane Emollient Balm For Very Dry Skin Subject To Atopic Eczema 200ml
The emollient balm nourishes, repairs and soothes.
€13.99€69.95/l -
Made in France
DucrayDucray Ictyane Repairing lip balm 15 ml
Intensely repairs and nourishes chapped lips for lasting hydration and restored softness.
€6.76€450.67/lOut of stock -
DucrayDucray Melascreen Uv Riche 50+ Dry Skin Taches Brunes 50ml
Ducray Melascreen UV Rich Cream SPF 50+ 40ml is a very high sun protection for dry skins, that allows to limit and reduce brown spots.
€14.99€299.80/lOut of stock -
DucrayDucray Melascreen Global Serum 30ml
DUCRAY
MelascreenDucray Melascreen Global Serum 30ml is recommended to fight against cutaneous aging linked to the sun, localized brown spots, aging marks, wrinkles and loss of firmness.
o correct, densify, smooth and even. Brown marks, wrinkles.
€33.90€1,130.00/lOut of stock -
DucrayDucray Nutricerat Nutrition Mask Easy Detangling for Brittle & Damaged Hair 150ml
Nutricerat mask nourishes, repairs and ensures easy detangling for avery dry, brittle and damaged hair.
€20.75€138.33/lOut of stock -
DucrayDucray Ictyane Moisturizing Stick Dry Chapped Lips 3g
moisturizing stick
dry chaaped lips
€2.89€963.33/kgOut of stock -
DucrayDucray Ictyane Extra Rich Dermatological Bar dry skin 2x100g
Ictyane extra rich dermatological bar cleanses your skin without attacking it and prevents dryness.
€10.99€54.95/kgOut of stock -
DucrayDucray Densiage Redensifying Conditioner Thin & Brittle Hair 200ml
DENSIAGE creamy conditioner is designed to detangle, nourish and improve the quality of your hair
€14.50€72.50/lOut of stock -
DucrayDucray Densiage Redensifying Shampoo 200ml
Densiage
Redensifying shampooAdds volume and resistance
Loss of density
Thin and brittle hair
€11.89€59.45/lOut of stock -
Made in France
DucrayDucray Nutricerat Nourishing Repairing Shampoo Dry Brittle Hair 200ml
Nutricerat ultra-nutritive shampoo repairs your hair, brings softness and shine.
€11.99€59.95/lOut of stock -
Made in France
DucrayDucray Ictyane Anti-dryness cleansing cream dry skin 400ml
Anti-dryness cleansing cream for protected skin.
€22.66€56.65/lOut of stock -
Made in France
DucrayDucray Sensinol Soothing Body Lotion Skins Prone To Itching 200ml
physio protective soothing body lotion
skin prone to itching
€13.44€67.20/lOut of stock -
Made in France
DucrayDucray Ictyane Hd Emollient Cream 50ml
this is a care which enlivens very dry skins ( physiological or induced dryness ).
€15.28€305.60/lOut of stock