DUCRAY
-
New
DucrayDucray Melascreen Hand stain protection SPF50+ cream 50 ml
DUCRAY
Melascreen
Ducray Melascreen Global Hand Care SPF 50+ 50ml is recommended to fight against cutaneous aging linked to the sun, brown spots on the hands.€15.40€308.00/l -
Made in France
DucrayDucray Ictyane Hydra Uv Face Light Cream Spf30 Normal To Dry Skin 40ml
With the association Acefylline - Abyssinian oil, the ICTYANE HYDRA range concentrates its efforts on the hydration of normal to dry skin.
And to cope with daily solar radiation, ICTYANE HYDRA UV protects our skin with its SPF30 filter.€14.20€355.00/l -
DucrayDucray Melascreen Anti-Spot Eye Contour 15ml
High tolerance formula suitable for all Skin Colours, Anti-Wrinkle, Reduces dark circles, Reduces wrinkles, Reduces dark spots, Helps eliminate dark circles, Strengthens eyelashes, Anti-wrinkle, Anti-stain
€16.79€1,119.33/l -
Made in France
DucrayDucray Dexyane Cleansing Gel Very Dry Skins Prone To Atopy 400ml
Dexyane
Ultra rich cleansing gelFace and body
Cleanses, protects and soothes
Very dry and skins prone to atopy
€13.00€32.50/l -
Made in France
DucrayDucray Ictyane Anti Dryness Cleansing Cream Dry To Very Dry Skin 200ml
Ictyane cleansing cream gently washes your face and body, preserves your cutaneous balance and prevents dryness.
€7.69€38.45/l -
Made in France
DucrayDucray Dexyane Anti-Scratching Emollient Cream Very Dry Skin Prone To Atopy 400ml
DUCRAY Dexyane Anti-scratching emollient cream soothes irritations, nourishes and repairs a very dry skin.
€18.89€47.22/l -
Made in France
DucrayDucray Kelual Squanorm Eco-Recharge Anti-Dandruff Regulating Shampoo 400ml
Effectively combats oily dandruff.€13.00€32.50/l -
-20% Made in France
DucrayDucray Kelual Ds Soothing anti-dandruff spray 100 ml
Instantly soothes scalp itching and irritation while reducing dandruff with its patented antimicrobial complex.
€11.12 €13.90€111.20/l -
Made in France
DucrayDucray Melascreen Control 365-day tinted fluid 30 ml
Tinted fluid that helps correct and protect against dark spots for a more even complexion.
€13.00€433.33/l -
Made in France
DucrayDucray Keracnyl Anti-shine and pore-tightening matte cream Matte Effect 30 ml
KERACNYL MATte Effect Cream 30 ml for combination to oily skin. Reduces shine and tightens pores. Immediate action from the first use.
€11.50€383.33/l -
Made in France
DucrayDucray Kelual Elution Anti-dandruff daily shampoo 100 ml
This balancing shampoo is a complementary care solution to use alongside or after an anti-dandruff treatment.
€5.59€55.90/l -
Made in France
DucrayDucray Dexyane Emollient Balm Very Dry Skin Prone To Atopy 200ml
Dexyane Anti scratching emollient cream nourishes, repairs, soothes very dry and atopy prone skin.
€13.60€68.00/l -
DucrayDucray Melascreen Night Cream 50ml
DUCRAY
Ducray Melascreen Night Cream 50ml with rich and moisturising texture is a night cream recommended to act against premature ageing linked to the sun, brown spots and loss of firmness mainly.
€29.99€599.80/l -
Made in France
DucrayDucray Kelual Squanorm Refreshing anti-dandruff shampoo 400ml
Refreshing, effective against oily dandruff.€14.99€37.48/l -
DucrayDucray Dexyane Ultra-Rich Face & Body Cleansing Gel Peaux Tres Seches A Tendance Atopique 100ml
Dexyane Ducray Cleansing Gel is specially designed for dry and atopic-prone skin.
€5.59€55.90/l -
DucrayDucray Sensinol Soothing Cleansing Oil Skins Prone To Itching 200ml
soothing cleansing oil for body
skin prone to itching
€10.88€54.40/l