Sanoflore
-
Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Magnifica Cleansing foam for blemish-prone skin 150 ml
This certified organic cleansing foam gently removes impurities, ideal for combination to oily, blemish-prone skin.
€12.53€83.53/l -
Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Magnifica Purifying organic blemish lotion 100 ml
Sanoflore’s Aqua MAGNIFICA purifying organic lotion helps perfect normal, combination and oily acne-prone skin.
€7.90€79.00/l -
Made in France
SanofloreSanoflore Sublima Repairing hydrating shampoo 200 ml
This repairing shampoo strengthens, hydrates and revives hair with its patented vegan Collagen, Retinol* and Keratin complex.
€10.90€54.50/l -
Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Deodorants 24h Organic Roll-On 50ml
Pureté de Lin Deodorant by Sanolflore protects, hydrates & soothes for 24 hours!
€7.78€155.60/l -
Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Aciana Botanica Cleansing Oil Jelly 125ml
SANOFLORE Aciana Botanica Cleansing Oil Jelly frees your skin from all pollution particles.
€15.89€127.12/l -
-20% Organic
SanofloreSanoflore Reine Organic global anti-ageing rose cream 50 ml
This organic rose anti-ageing cream revitalises, brightens and smooths skin for a youthful glow.
€32.71 €40.90€654.20/l -
Organic Made in France
SanofloreSanoflore Cera Botanica Baume Mains Réparateur 50ml
"Le Baume Mains Réparateur CERA BOTANICA est un soin concentré pour les peaux sèches et abîmées.Il nourrit, répare et protège, pour des mains sublimées."€5.99€119.80/l -
Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Eaux Florales Organic Noble Camomille Floral Water Soothing Toner 200ml
Renowned for its soothing virtues, the True Chamomile Floral Water Noble Bio comforts sensitive skin.
Formulated with 99% Bio ingredients, fresh and undiluted, it contains azulene, an anti-inflammatory that reduces redness, burns and swelling, giving the skin immediate comfort.
€7.98€39.90/l -
Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Deodorants Organic mint freshness and 48h anti-marks 2 x 50 ml
This certified organic 48h deodorant effectively neutralises odours with a 100% natural-origin formula, free from aluminium salts and alcohol, vegan-friendly and gentle on sensitive underarms, suitable from age 10.
€13.88€138.80/l -
Made in France Vegan
SanofloreSanoflore 24h deodorant refill Cotton 50 ml
The Organic certified COTTON 24h Refill provides efficient protection against unpleasant odours. 99% natural formula. Aluminium salt-free. Alcohol-free. Vegan.
€6.70€134.00/l -
-20% Organic
SanofloreSanoflore Reine Organic global anti-ageing mask 75 ml
This organic global anti-ageing mask delivers immediate, intense regeneration for radiant skin.
€19.60 €24.49€261.33/l -
Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Rosa Fresca Intense organic hydration fluid 40 ml
Sanoflore’s Intense Hydration Fluid with Rosa Fresca deeply hydrates, plumps and revives radiance for normal to combination skin.
€17.89€447.25/l -
Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Deodorants Nuage De Fraicheur Deodorant 24 H 50 ml
Nuage de fraîcheur deodorant
24 h efficiency
Its anti-humidity secret: Perlite, a mineral of volcanic origin, acts like a sponge with humidity, without blocking the natural breathing of the skin, it keeps the armpits perfectly dry and soft during all the day.
€7.78€155.60/l -
Organic Made in France
SanofloreSanoflore Merveilleuse Lifting anti-wrinkle serum 30 ml
Discover MERVEILLEUSE serum, an all-in-one anti-wrinkle treatment that smooths and firms the skin
€37.62€1,254.00/l -
Made in France Vegan
SanofloreSanoflore 24h Deodorants refill Lemon 50ml
CITRUS 24h organic certified refill provides efficient protection against unpleasant odours. 99% natural formula. Aluminium salt-free. Alcohol-free. Vegan.
€6.70€134.00/l -
Organic Made in France
SanofloreSanoflore Sublima Repairing & Hydrating Shampoo Refill 400ml
SUBLIMA Hydrating Repair Shampoo repairs, strengthens and plumps hair, thanks to its patented complex of Collagen, Retinol* and Keratin.
€16.99€42.48/l