🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

Body

  1. Uriage Hyseac Cleansing Gel Combination To Oily Skins Peaux Grasses à imperfections 150ml
    Uriage

    Uriage Hyseac Cleansing Gel Combination To Oily Skins Peaux Grasses à imperfections 150ml

    The Hyseac cleansing gel deeply eliminates impurities and excess sebum, while respecting the epidermis.

    Combination to oily skins. 

    (4)
    €7.90
    €52.67/l
  2. Uriage Xémose C8+ Soothing Concentrate PSO 150ml
    Uriage

    Uriage Xémose C8+ Soothing Concentrate PSO 150ml

    Xemose PSO Soothing Concentrate helps eliminate patches and soothes the itching sensation caused by dry skin.

    (2)
    €13.99
    €93.27/l
  3. Uriage Hygiene Cleansing gel 200 ml
    Uriage

    Uriage Hygiene Cleansing gel 200 ml

    Cleansing cream for face, body and hair, to cleanse and hydrate all skin types in a single step.

    (7)
    €8.39
    €41.95/l
  4. Uriage Thermal Water Unctuous Body Balm Dry And Sensitive Skins 200ml
    Uriage

    Uriage Thermal Water Unctuous Body Balm Dry And Sensitive Skins 200ml

    Uriage Unctuous Body Balm

     mild and unctuous texture intensively nourishes, soothes and protects the skin

    (6)
    €13.85
    €69.25/l
  5. Uriage Thermal Water Silky Body Lotion Dry And Sensitive Skins 200ml
    Uriage

    Uriage Thermal Water Silky Body Lotion Dry And Sensitive Skins 200ml

    silky body lotion

    24 h hydration

    drya nd sensitive skins

    (6)
    €10.90
    €54.50/l
  6. Uriage Bariéderm-Cica Drying repair spray frail and irritated skin 100 ml
    Uriage

    Uriage Bariéderm-Cica Drying repair spray frail and irritated skin 100 ml

    Bariéderm Cica-Spray Soothing and Repairing Spray is ideal for irritated and dry areas.

    (5)
    €7.90
    €79.00/l
  7. Uriage Derm-Phy Extra-Rich Dermatological Cleansing Gel face and body 50 ml
    Uriage

    Uriage Derm-Phy Extra-Rich Dermatological Cleansing Gel face and body 50 ml

    Gently cleanses while hydrating and soothing skin with its soap-free superfatted formula for optimal comfort.

    (0)
    €2.90
    €58.00/l
  8. Uriage Derm-Phy Dermatological cleansing cream 50 ml
    Uriage

    Uriage Derm-Phy Dermatological cleansing cream 50 ml

    Cleanses and nourishes skin with shea butter and plant oils for lasting hydration.

    (0)
    €2.90
    €58.00/l
  9. Uriage D.S Anti-Dandruff Regulating Lotion 100ml
    Uriage

    Uriage D.S Anti-Dandruff Regulating Lotion 100ml

    URIAGE D.S. lotion removes skin flakes, calms itching and cleanses and purifies.

    (14)
    €13.00
    €130.00/l
    Out of stock
  10. Uriage Xémose C8+ Anti-itch relipidating cream for very dry, atopy-prone skin 400 ml
    Uriage

    Uriage Xémose C8+ Anti-itch relipidating cream for very dry, atopy-prone skin 400 ml

    Uriage XEMOSE C8+ anti-itch relipidating cream nourishes, repairs and soothes very dry, eczema-prone skin from the first application for the whole family.

    (83)
    €15.49
    €38.72/l
    Out of stock
  11. Uriage Bariéderm-Cica Bariederm Cleansing Cica Gel Irritated Skins Peaux Fragilisées 200ml
    Uriage

    Uriage Bariéderm-Cica Bariederm Cleansing Cica Gel Irritated Skins Peaux Fragilisées 200ml

    Bariéderm
    cleansing Cica-Gel 
    with Cu-zn
    face and body

    cleansing and repairing gel

    (12)
    €9.04
    €45.20/l
    Out of stock
  12. Uriage Xémose C8+ Oleo Soothing Anti-scratch Balm Dryness Severe Atopic Skin 500ml
    Uriage

    Uriage Xémose C8+ Oleo Soothing Anti-scratch Balm Dryness Severe Atopic Skin 500ml

    Oleo Soothing Anti-scratch Balm soothes, nourishes and protects dry or atopy-prone skin.

    (124)
    €16.00
    €32.00/l
    Out of stock
  13. Uriage Xémose C8+ Soothing cleansing oil for very dry and atopic skin 1 l
    Uriage

    Uriage Xémose C8+ Soothing cleansing oil for very dry and atopic skin 1 l

    Uriage XEMOSE C8+ Soothing Cleansing Oil gently cleanses and soothes very dry, eczema-prone skin from the first wash.

    (146)
    €13.99
    €13.99/l
    Out of stock
  14. Uriage Bariéderm-Cica Dermatological Oil for Stretch Marks and Scars 100 ml
    Uriage

    Uriage Bariéderm-Cica Dermatological Oil for Stretch Marks and Scars 100 ml

    Cica-Dermatological Oil prevents & corrects fresh marks and scars 

    (61)
    €14.36
    €143.60/l
    Out of stock
  15. Uriage Derm-Phy Cleansing cream 1 l
    Uriage

    Uriage Derm-Phy Cleansing cream 1 l

    Gently cleanses and nourishes skin with shea butter and plant oils.

    (34)
    €10.99
    €10.99/l
    Out of stock
  16. Uriage Hygiene Solid cleansing cream 125 g
    Uriage

    Uriage Hygiene Solid cleansing cream 125 g

    Uriage Solid 2-in-1 cleansing and nourishing care leaves skin perfectly clean, soft and hydrated. 

    (10)
    €4.90
    €39.20/kg
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara