Products Body Uriage
-
UriageUriage Thermal Water Velvety Body Milk 500 ml
Uriage’s velvety body milk deeply hydrates, smooths and soothes dry, sensitive skin.
€12.23€24.46/l -
UriageUriage Bariéderm-Cica+ Repair Cream fragile skin 100 ml
For the whole family’s everyday bumps and scrapes, Bariéderm Cica-Cream soothes and relieves instantly.
€8.99€89.90/l -
UriageUriage Hyseac Cleansing Gel for Imperfections oily and acne-prone skin 500 ml
This cleansing gel removes impurities and excess sebum while being gentle on the skin.
€11.90€23.80/l -
UriageUriage Xémose C8+ Lipid-replenishing Anti-irritation Cerat Extreme Skin Dryness200ml Peaux Tres Seches A Tendance Atopique 200ml
Xémose.
Lipid-replenishing anti-irritations cold cream.
Intensely nourishes, soothes and protects.
dry skins prone to atopy€16.79€83.95/l -
UriageUriage Xémose C8+ Anti-itch relipidating cream very dry, atopic-prone skin 200 ml
Instantly soothes very dry, eczema-prone skin and relieves itching with 8 biomimetic ceramides and shea butter.
€11.59€57.95/l -
UriageUriage Xémose C8+ Gentle cleansing syndet very dry, atopic-prone skin 500 ml
Uriage XEMOSE C8+ Gentle Cleansing Syndet cleanses, hydrates and soothes very dry, eczema-prone skin from the first use for the whole family.
€11.98€23.96/l -
UriageUriage D.S . Emulsion Regulating Care Skin Prone To Irritation Redness And Scales 40ml
regulating care
skin prone to irritations, redness and scales
purifies and soothes
€10.99€274.75/l -
UriageUriage Bébé No Rinse Cleansing Water - Bottle 500 ml
No rinse cleansing water
Naturally soothing and isotonic
daily cleansing of the babies body, face and butts.
€8.30€16.60/l -
UriageUriage Bariéderm-Cica Repair cream with copper-zinc SPF50+ 40 ml
This SPF50+ repair cream helps soothe and protect sun-exposed skin.
€8.10€202.50/l -
UriageUriage Xémose C8+ Soothing anti-itch mist SOS very dry, atopic-prone skin 200 ml
Uriage Xemose C8+ Soothing Anti-Itch Mist delivers instant relief for very dry, eczema-prone skin with a cooling, repairing action.
€12.59€62.95/l -
UriageUriage Derm-Phy Dermatological Superfatted Soap 100 g
soap free extra rich dermatological syndet bar
€4.03€40.30/kg -
UriageUriage Bariéderm-Cica Ointment Stick for Fissures & Cracks Peaux Fragilisees Et Irritees 22g
Uriage Bariéderm Ointment is efficient against old or recent cracks on your hands and feet.
€10.00€454.55/kg -
UriageUriage Bariéderm-Cica+ Repair Cream for Fragile Skin 40 ml
Bariéderm
repairing Cica-cream
with Cu-zn
face and body€6.49€162.25/l -
UriageUriage Pruriced SOS Soothing After Sting Care 15ml
Uriage soothing treatment relieves and reduces mosquito and plant stings.
€6.49€432.67/l -
UriageUriage Thermal Water Exfoliating body cream 200 ml
Uriage scrub cream provides a high tolerance exfoliating effect.
€12.79€63.95/l -
UriageUriage Xémose C8+ Soothing anti-scratch balm 200 ml
A soothing balm to relieve dry skin.
€11.89€59.45/l