Face
-
Made in France
UriageUriage Roseliane CC Cream SPF50+ for sensitive skin prone to redness 40ml
Specially designed for sensitive skin prone to redness, Roséliane CC CREAM SPF50+ is the 1st cream to combine the very high protection of a skin care product with the Couvrance of a make-up product.
€14.39€359.75/l -
UriageUriage Facial Hygiene Thermal Micellar Water Combination To Oily Skins Peaux Mixtes A Grasses 500ml
thermal micellar water
purifies, removes make up and cleanses
combination to oily skins
€7.99€15.98/l -
Made in France
UriageUriage Roseliane CC cream tinted anti-redness SPF30 40 ml
Corrects skin tone and reduces redness while protecting against UVA/UVB rays.
€12.89€322.25/l -
UriageUriage Thermal Water Water Jelly Thermal Water Normal To Combination Skins 40 ml
Water jelly that hydrates and brightens your skin.
€13.49€337.25/l -
UriageUriage Xémose C8+ Lipid-replenishing Anti-irritation Cerat Extreme Skin Dryness200ml Peaux Tres Seches A Tendance Atopique 200ml
Xémose.
Lipid-replenishing anti-irritations cold cream.
Intensely nourishes, soothes and protects.
dry skins prone to atopy€16.79€83.95/l -
UriageUriage Xémose C8+ Anti-itch relipidating cream very dry, atopic-prone skin 200 ml
Instantly soothes very dry, eczema-prone skin and relieves itching with 8 biomimetic ceramides and shea butter.
€11.59€57.95/l -
UriageUriage Xémose C8+ Gentle cleansing syndet very dry, atopic-prone skin 500 ml
Uriage XEMOSE C8+ Gentle Cleansing Syndet cleanses, hydrates and soothes very dry, eczema-prone skin from the first use for the whole family.
€11.98€23.96/l -
UriageUriage Bébé No Rinse Cleansing Water - Bottle 500 ml
No rinse cleansing water
Naturally soothing and isotonic
daily cleansing of the babies body, face and butts.
€8.30€16.60/l -
UriageUriage Thermal Water Gentle Jelly Scrub Normal to Dry Skin 50ml
Uriage exfoliating gel unclogs pores and removes dead skin cells.
€10.00€200.00/l -
UriageUriage Cold Cream Tube 100ml
Softening, ultra-nourishing protective cream. Restores the hydrolipid film and soothes very dry, sensitive and irritated skins.
€9.46€94.60/l -
UriageUriage Hyseac Hydra R Restructuring Skin Care Peaux Dessechees Par Les Traitements 40ml
Uriage Hyséac R Restructuring Skin-Care 40ml is a new generation skin-care specially formulated for the skins dried by the treatments. It allows to soothe immediately the skin, to restore it and to moisturize it effectively.
€9.89€247.25/l -
UriageUriage Hyseac 3-Regul+ global anti-imperfection care SPF50+ 50 ml
This treatment helps to eliminate skin blemishes.
€12.89€257.80/l -
UriageUriage Bébé Your 1 St Moisturising Cream Face 40ml
Your 1st hydra-protecting face cream protects and reinforces your baby's natural skin defences.
Hydrates and soothes infants' and babies' skins.
€6.48€162.00/l -
UriageUriage Bariéderm-Cica Repair cream with copper-zinc SPF50+ 40 ml
This SPF50+ repair cream helps soothe and protect sun-exposed skin.
€8.10€202.50/l -
UriageUriage Thermal Water Soin D'eauwater Eye Contour Cream Sensitive Skins 15ml
water eye contour cream
moisturises, relaxes and brightens
sensitive skins
€11.98€798.67/l -
UriageUriage Hyseac Purifying Oil Peaux Grasses à Peaux Acnéiques 100ml
Essential for soft, soothed and purified skin. Cleanses make-up and impurities.
€9.98€99.80/l