Face
-
UriageUriage Facial Hygiene Cleansing Milk Normal To Dry Skins 250ml
cleansing milk
removes make up
cleanses and softens
dry skins
€11.74€46.96/l -
UriageUriage Age Lift Multi Action Cream SPF30 Normal To Dry Skin 40ml
Multi action SPF30 blue light protection cream
€28.39€709.75/l -
UriageUriage Age Absolu Crème Rose Redensifiante ml 50
URIAGE Redensifying Rose Cream is designed for a mature skin, including sensitive.
€35.89€717.80/l -
UriageUriage Thermal Water Cleansing Foam 150ml
URIAGE cleansing water foam removes all impurities from your face for a detoxified effect.
€11.98€79.87/l -
UriageUriage Age Lift Uriage Age Protect Multi Action Eye Contour All Skin Types 15ml
Multi action eye contour
blue light protection
wrinkles, puffiness and dark circles
all skin types
€24.98€1,665.33/l -
UriageUriage Hyseac Cleansing Gel Combination To Oily Skins Peaux Grasses à imperfections 150ml
The Hyseac cleansing gel deeply eliminates impurities and excess sebum, while respecting the epidermis.
Combination to oily skins.
€7.90€52.67/l -
UriageUriage Hyseac Purifying Peel-Off Mask 50ml
Uriage Purifying Peel-Off Mask provides long-lasting mattifying action and refines skin texture without drying it out.
€10.49€209.80/l -
UriageUriage Age Protect Multi Action Peeling Night Cream 50ml
multi action peeling night cream for all skin types.
€29.84€596.80/l -
UriageUriage Depiderm Anti-dark spot Day Care SPF50+ - Skincare 30ml
This Anti-Spot Day Care SPF50+ acts on both spots and the complexion's radiance.
€22.90€763.33/l -
UriageUriage Age Absolu Micro-Redensifying Collagen Boost Serum 30 ml
This serum targets all 10 signs of ageing for an instant plumping effect
€39.79€1,326.33/l -
UriageUriage Age Absolu Densifying night mask 50 ml
A densifying night mask for mature, sensitive skin.
€35.89€717.80/l -
UriageUriage Age Lift Smoothing day firming cream 40 ml
multi action cream
wrinkles and firmness
blue light protection
normal to combination skins
€30.23€755.75/l -
Made in France
UriageUriage Tolederm Soothing cooling eye care mild irritation and intolerance 15 ml
Uriage Toléderm Control Soothing Eye Care instantly calms reactive, fragile skin while relieving stinging and itching sensations.
€13.00€866.67/l -
UriageUriage Depiderm Radiance Creamy Foam Cleanser 100ml
This Gentle Foaming Cleansing Cream has been formulated to gently cleanse skin prone to blemishes and dullness
€12.89€128.90/l -
UriageUriage Hyseac Uriage Hyseac 3 Regul Global Tinted Skin Care Sfp 30 Oily Skins With Blemishes Peaux Grasses A Imperfections 40ml
global care with light cream texture, for oily to imperfections skins
SFP 30
€13.00€325.00/l -
UriageUriage Age Lift Uriage Age Protect Fluide Multi-action Fluid Normal To Combination Skins 40ml
Multi action fluid
wrinkles and firmness
blue light protection
normal to combination skins
€27.29€682.25/l