VICHY
-
VichyVichy Dercos Clinical Aminexil Regenerative Booster Serum 90 ml
Clinically proven anti-hair loss regenerative serum for stronger, healthier hair.
€46.78€519.78/l -
Made in France
VichyVichy Normaderm Intense Purifying Cleanser face and body 400 ml
This gel cleans and purifies oily skin.
€12.48€31.20/l -
Made in France
VichyVichy Mineral 89 Fortifying and repairing eye care with hyaluronic acid 15 ml
VICHY gives you a boost with Minéral 89, a plumping and fortifying eye care.
€17.09€1,139.33/l -
Made in France
VichyVichy Man Complete Anti Ageing Hydrating Moisturiser Structure Force 50ml
Anti-ageing moisturiser
The first global moisturising anti-ageing treatment for men by Vichy, with proven efficacy on the 4 signs of ageing: wrinkles, firmness, skin quality, sagging skin.€18.59€371.80/l -
Made in France
VichyVichy Man Anti-perspirant Roll On Deodorant 72h Sensitive Skin 2x50ml
Regulates excessive perspiration.
€14.50€145.00/l -
Made in France
VichyVichy Ideal Soleil Anti-age 3-in-1 antioxidant care SPF50+ 50 ml
VICHY Capital Soleil 3-in-1 anti-aging sunscreen reduces wrinkles, improves elasticity and stimulates skin radiance.
€12.49€249.80/l -
Made in France
VichyVichy Capital Soleil Anti-Pigmentation 3-in-1 Tinted Sunscreen Protection SPF50+ 50ml
Tinted Anti-Pigmentation SPF50 cream protects & evens your complexion.
€12.01€240.20/l -
Made in France
VichyVichy Man Anti-irritation vitamin C shaving foam Sensitive skin 200 ml
VICHY
Homme/men
Shaving Foam
Anti-irritation
Sensitive skin€6.98€34.90/l -
Made in France
VichyVichy Man Aftershave Sensi Balm 75ml
Vichy Man Sensi-Balm for sensitive skin reduces rednesses & heating after shaving.
€15.89€211.87/l -
Made in France
VichyVichy Capital Soleil Sun Protection Spf 50+ Milk 300ml
Prevents sun induced skin ageing, pigment irregularities, pigment stains and wrinkles.
€16.90€56.33/l -
Made in France
VichyVichy Capital Soleil Protective Sun Water SPF30 200ml
Fresh as water, protective as milk, VICHY Idéal Soleil SPF30 provides a beautiful tan protecting against UVA-UVB rays.
€14.88€74.40/l -
VichyVichy Dercos Energy+ conditioner 200 ml
An energising, fortifying conditioner to revitalise and strengthen hair.
€10.99€54.95/l -
Made in France
VichyVichy Purete Thermale Waterproof Sensitive Eyes Make-Up Remover 100ml
VICHY Pureté Thermale Make-up remover perfectly cleanses and soothes a sensitive eye area.
€8.50€85.00/l -
Made in France
VichyVichy Man Anti Perspirant Roll On 48hr Anti-stains Roll-on 2x50ml
1/3 of men are embarrassed by the stains left on their clothes.
VICHY MEN responds to this need by creating the new deodorant, invisible and effective for 48 hours for anti- yellow and white marks and without cardboard effect.
Its formula, rich in antiperspirant active ingredients regulates perspiration and humidity for 48 hours.€13.99€139.90/l -
Made in France
VichyVichy Day cream 16 50 ml
Targets 16 signs of ageing and boosts collagen production with rhamnose, Matrixyl and maitake extract for firmer, radiant skin.
€34.50€690.00/l -
-15%
VichyVichy Dercos Anti-dandruff Shampoo Dry Hair Dry hair 390ml
Dercos.
Anti-dandruff.
Dandruff, itchiness.
Dry hair.
Treatment shampoo.
200ml.€11.69 €13.69€29.97/l