VICHY
-
Made in France
VichyVichy Deodorants Effective 48h anti-perspirant for intense sweating sensitive skin 50 ml
Controls intense sweating for 48 hours with a hypoallergenic, alcohol-free and fragrance-free formula, ideal for sensitive skin.
€7.90€158.00/l -
Made in France
VichyVichy Minéral Roll-on Deodorant 48Hr Sensitive Skin 50ml
Vichy mineral roll-on ensures a 48h anti-odor efficiency for a sensitive skin.
€7.90€158.00/l -
Made in France
VichyVichy Liftactiv Soin Yeux Pigment Specialist B3 SPF50+ 15ml
LIFTACTIV COLLAGEN SPECIALIST eye care is enriched with a unique complex of Pro-Collagen active ingredients
€24.79€1,652.67/l -
VichyVichy Capital Soleil SPF50+ Children's Fluid Spray 200ml
Looking for a Suncare product that provides extra-high UV protection for Children's sensitive skin? Discover Children's Fluid Spray SPF50+, sun protection formulated with patented Netlock technology.
€16.08 -
Made in France
-
Made in France
VichyVichy Deodorants Anti Perspirant Deodorant 48 H Spray 125 ml
Vichy 24H Anti-perspirant Deodorant, 48 hours effectiveness, durably regulates perspiration while leaving skin breathe
€7.90€63.20/l -
VichyVichy Dercos Kera Solutions Repairing Mask 200ml
Repairing mask for damaged hair
€16.99€84.95/l -
Made in France
VichyVichy Man 72-hour anti-perspirant deodorant 50 ml
Stay fresh and protected with Vichy Homme’s alcohol-free 72-hour anti-perspirant deodorant, gentle on sensitive skin.
€7.70€154.00/l -
VichyVichy Capital Soleil Invisible Fluid Spray SPF30 200ml
Looking for a Suncare product that combines very high UV protection with unrivalled sensorial benefits? Discover Invisible Fluid Spray, sun protection formulated with patented Netlock technology.
€15.70 -
VichyVichy Dercos Kera Solutions Resurfacing Shampoo Dry Hair 250 ml
Resurfacing shampoo for damaged hair.
€11.29€45.16/l -
VichyVichy Liftactiv Pure Retinol Night Concealer 50ml
Enriched with 4% Niacinamide (vitamin B3) and 0.15% Pure Retinol, Skin looks renewed and the complexion is evened out.
€36.89€737.80/l -
Made in France
VichyVichy Normaderm Intensive Purifying Gel Visage & Corps 200ml
Deeply cleanses the Skin.
€8.59€42.95/l -
Made in France
VichyVichy Man Roll On Deodorant Sensitive Skin 48h 50 ml
Vichy Homme Roll-On Deodorant Sensitive Skin 50ml gets an immediate feeling of freshness and is effective during 48 h.
€7.90€158.00/l -
VichyVichy Mineral 89 Rich 72H Hydration Boost Cream Dry Skin 50ml
Discover our new Minéral 89 72-hour hydration boost: provides long-lasting, fortifying hydration for a dry skin.
€21.49€429.80/l -
VichyVichy Normaderm Blemish control serum acne-prone skin 30 ml
This daily peeling serum with glycolic and salicylic acids targets imperfections, fades marks and helps prevent their return.
€22.99€766.33/l -
Made in France
VichyVichy Deodorants Deodorant Anti Perspirant Spray 125ml
Vichy Anti-Perspirant Deodorant 48H 125ml durably regulates perspiration while leaving skin breathe.
€7.90€63.20/l