🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

Apitherapy

  1. Organic
    Ballot-Flurin Teen organic clear skin cleanser 50 ml
    Ballot-Flurin

    Ballot-Flurin Teen organic clear skin cleanser 50 ml

    This gentle organic cleanser removes makeup and impurities while keeping teenage skin clear, balanced and hydrated.

    (3)
    €14.80
    €296.00/l
    Out of stock
  2. Humer Manuka Honey Actif Iaa 18+ 250g
    Humer

    Humer Manuka Honey Actif Iaa 18+ 250g

    Manuka honey 
    Active IAA 18+
    Dietary supplement

    (1)
    €85.20
    €340.80/kg
    Out of stock
  3. Santarome Ruche Royale Soothing throat lozenges Propolis, Honey 24 tablets
    Santarome

    Santarome Ruche Royale Soothing throat lozenges Propolis, Honey 24 tablets

    Soothes the throat and boosts the immune system. High dose of Propolis
    (1)
    €5.99
    €59.90/l
    Out of stock
  4. Made in France
    Comptoirs Et Compagnies Throat and Bronchi IAA 15+ 100ml
    Comptoirs Et Compagnies

    Comptoirs Et Compagnies Throat and Bronchi IAA 15+ 100ml

    A natural formula that soothes, relieves and protects the throat and bronchial tubes

    (0)
    €9.48
    €94.80/l
    Out of stock
  5. Organic
    Santarome Ruche Royale Royal Jelly 1000 MG Bioes 20 ampulas
    Santarome

    Santarome Ruche Royale Royal Jelly 1000 MG Bioes 20 ampulas

    Ultra concentrated Immunity food supplement with Royal Jelly and honey.
    (0)
    €9.90
    €49.50/l
    Out of stock
  6. Alvadiem Cicatrimel Healing honey 30 g
    Alvadiem

    Alvadiem Cicatrimel Healing honey 30 g

    Speeds up healing, soothes wound-related pain and allows pain-free dressing changes.

    (3)
    €14.89
    €496.33/kg
    Out of stock
  7. Alvadiem Cicatrimel Repair Balm 30g
    Alvadiem

    Alvadiem Cicatrimel Repair Balm 30g

    Cicatrimel Repair Balm40% Thyme honey and Hyaluronic Acid
    (0)
    €16.76
    €558.67/kg
    Out of stock
  8. -20%
    Zarbeil Throat & Immunity lozenges honey and lemon flavour 24 lozenges
    Zarbeil

    Zarbeil Throat & Immunity lozenges honey and lemon flavour 24 lozenges

    From the first lozenge, enjoy rapid soothing for your throat—perfect for winter or seasonal changes.

    (0)
    €3.99 €4.99
    €49.88/kg
    Out of stock
  9. Alvadiem Cicatrimel Healing honey x3 tubes
    Alvadiem

    Alvadiem Cicatrimel Healing honey x3 tubes

    Medical device concentrated in medical honey and Hyaluronic Acid, designed to promote the healing of acute and chronic wounds and burns (1st and 2nd degree).

    (0)
    €13.00
    €866.67/kg
    Out of stock
  10. -20%
    Zarbeil Cough and sore throat syrup with honey 150 ml
    Zarbeil

    Zarbeil Cough and sore throat syrup with honey 150 ml

    Naturally soothes coughs and sore throats with honey and ivy, hydrating and protecting mucous membranes while easing congestion.

    (0)
    €5.51 €6.89
    €36.73/l
    Out of stock
  11. Forté Pharma Forté Royal Melting heart pastilles 16 pastilles
    Forte Pharma

    Forté Pharma Forté Royal Melting heart pastilles 16 pastilles

    Supports your natural defences with Manuka honey and propolis.

    (0)
    €4.01
    €63.65/kg
    Out of stock
  12. Organic Made in France
    Superdiet Royal Jelly 3000mg Bioes 20 ampulas
    Superdiet

    Superdiet Royal Jelly 3000mg Bioes 20 ampulas

    Superdiet has developed this food supplement with a patented composition and manufacturing process ORGANIC ROYAL JELLY.

    (1)
    €14.99
    €49.97/l
    Out of stock
  13. Puressentiel Respiratory Breathing Throat Pastilles Honey-Lemon x20
    Puressentiel

    Puressentiel Respiratory Breathing Throat Pastilles Honey-Lemon x20

    Soothes the throat in cases of hoarseness and soothes tired vocal cords.

    (0)
    €5.29
    €88.17/kg
    Out of stock
  14. Propolia Ultra Propolis intense powder 72 g
    Propolia

    Propolia Ultra Propolis intense powder 72 g

    Propolis powder
    Ultra
    Dietary supplement

    (1)
    €23.49
    €326.25/kg
    Out of stock
  15. -20% Organic
    Puressentiel Hydrosol Hydrolat De Rose Bio 200ml
    Puressentiel

    Puressentiel Hydrosol Hydrolat De Rose Bio 200ml

    Puressentiel Rose Hydrosol improves skin tone and brightens your complexion!

    (3)
    €7.91 €9.89
    €39.55/l
    Out of stock
  16. Organic Made in France
    Superdiet Royal Jelly 3000mg Bioes Immune defences 20 single-dose 15ml
    Superdiet

    Superdiet Royal Jelly 3000mg Bioes Immune defences 20 single-dose 15ml

    Help your body with these Superdiet Royal Jelly 3000mg ampulas!

    (0)
    €14.99
    €49.97/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara