🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

Apitherapy

  1. Aagaard Mouth Spray Doux pour la gorge 15ml
    Aagaard

    Aagaard Mouth Spray Doux pour la gorge 15ml

    AGAARD Propolis mouth spray, enriched with sage and thyme plant extracts, is an optimal solution for your throat hygiene.

    (0)
    €10.90
    €726.67/l
  2. Propolia Brown Propolis Spray 20ml
    Propolia

    Propolia Brown Propolis Spray 20ml

    This practical, on-the-go spray contains an ultra-concentrated mother tincture, formulated with Plus 21% carefully selected and purified brown propolis.

    (0)
    €10.98
    €549.00/l
  3. Promo
    Inovance Energy Recup 10 x 10 ml
    Inovance

    Inovance Energy Recup 10 x 10 ml

    Helps reduce fatigue and supports energy levels with magnesium, B vitamins and a clinically studied oak extract.

    (0)
    €17.99
    €179.90/l
  4. Organic Made in France 20% from 2
    Santarome Royal Jelly 2000mg Organic Manuka Honey 200ml
    Santarome

    Santarome Royal Jelly 2000mg Organic Manuka Honey 200ml

    ODiscover Organic Manuka Honey for your energy and vitality!

    (1)
    €16.19
    €80.95/l
  5. Organic
    Ballot-Flurin Cool legs organic thermal gel 100 ml
    Ballot-Flurin

    Ballot-Flurin Cool legs organic thermal gel 100 ml

    Immediate freshness: end of the day, standing for long periods, sustained exertion, hot weather.

    (0)
    €17.99
    €179.90/l
  6. Made in France
    Propos'Nature Green Propolis Gum with Trace Elements and Pine 45g
    Propos'Nature

    Propos'Nature Green Propolis Gum with Trace Elements and Pine 45g

    Supports daily wellbeing with organic propolis and trace elements for natural balance – sugar-free.

    (2)
    €5.58
    €124.00/kg
  7. Organic
    Ballot-Flurin Syrup Dodo avec Mon Amie La Lune 125g
    Ballot-Flurin

    Ballot-Flurin Syrup Dodo avec Mon Amie La Lune 125g

    BALLOT-FLURIN Syrup, enriched with linden honey, is known to reduce nervousness and promote a good sleep.

    (0)
    €10.40
    €83.20/kg
  8. Vitavea Santé Vita'Royal Royal Jelly & Honey Honey Lemon Flavour 30 gums
    Vitavea Santé

    Vitavea Santé Vita'Royal Royal Jelly & Honey Honey Lemon Flavour 30 gums

    Food Supplements based on royal jelly, honey and propolis.

    (0)
    €9.39
    €1,043.33/kg
  9. Organic
    Exopharm Organic royal jelly pot 25 g
    Exopharm

    Exopharm Organic royal jelly pot 25 g

    organic royal jelly

    (3)
    €10.21
    €408.40/kg
  10. New
    Arkopharma Arkoroyal Organic royal jelly 5000 mg 10 ampoules
    Arkopharma

    Arkopharma Arkoroyal Organic royal jelly 5000 mg 10 ampoules

    Supports vitality and longevity with high-strength royal jelly rich in api-nutrients.

    (0)
    €11.98
    €79.87/l
  11. Organic
    Propos'Nature Organic Grapefruit And Eucalyptus Propolis Gum 45g
    Propos'Nature

    Propos'Nature Organic Grapefruit And Eucalyptus Propolis Gum 45g

    PROPOS'NATURE
    Organic green Propolis
    Gums
    Grapefruit seed extract
    Eucalyptus extract
    100% natural Food Supplements
    Organic farming
    Delicious and Active
    Naturally sweetened with agave Syrups
    No colouring or preservatives
    No sucrose
    Gluten-free
    Made in France
    45g

    (2)
    €5.09
    €113.11/kg
  12. Aagaard Green Propolis Extra Strong Drops Bioes 10ml
    Aagaard

    Aagaard Green Propolis Extra Strong Drops Bioes 10ml

    Aagaard organic green propolis drops are an alcoholic extract of pure green propolis, also known as a mother tincture. It helps to combat colds.

    (2)
    €13.15
    €1,315.00/l
  13. Organic
    Aagaard Green Propolis Manuka Honey Oral Spray 15 ml
    Aagaard

    Aagaard Green Propolis Manuka Honey Oral Spray 15 ml

    Supports natural defences and helps soothe throat discomfort with green propolis, Manuka honey and essential oils.

    (0)
    €10.99
    €732.67/l
  14. Made in France
    Herbesan Manuka Honey Throat and Bronchial System 100ml
    Herbesan

    Herbesan Manuka Honey Throat and Bronchial System 100ml

    Food Supplements made with honey, Manuka honey, propolis, plantain, vitamin D3, zinc and Lemon essential oil.

    (1)
    €10.99
    €109.90/l
  15. Apivita Bee Radiant Anti-Aging Anti-Fatigue Cream Texture Riche 50ml
    Apivita

    Apivita Bee Radiant Anti-Aging Anti-Fatigue Cream Texture Riche 50ml

    Apivita Bee Radiant Rich Cream prevents, delays and repairs the signs of aging. Reveals a uniform and rested complexion. Protects against daily external aggressions.

    (6)
    €25.99
    €519.80/l
  16. Herbesan Manuka honey IAA18+ 250g
    Herbesan

    Herbesan Manuka honey IAA18+ 250g

    Honeywith beneficial properties.

    (0)
    €65.99
    €263.96/kg
  17. Organic
    Santarome Royal Jelly 2500 MG Bioes 20 ampulas
    Santarome

    Santarome Royal Jelly 2500 MG Bioes 20 ampulas

    Ultra concentrated Immunity food supplement with Royal Jelly and honey.
    (0)
    €15.90
    €79.50/l
  18. Organic
    Phyto-Actif Organic green propolis 400 mg standardised in artepilline-C 60 capsules
    Phyto-Actif

    Phyto-Actif Organic green propolis 400 mg standardised in artepilline-C 60 capsules

    Propolis is a synergy of around 300 components. Green propolis is characterised by its high concentration of terpenes and a unique polyphenol, a marker of its quality: Artépilline-C

    (0)
    €15.95
    €265.83/kg
  19. Forté Pharma Forté Royal Manuka Honey & Propolis Throat Spray 15ml
    Forte Pharma

    Forté Pharma Forté Royal Manuka Honey & Propolis Throat Spray 15ml

    Spary Gorge with Manuka Honey is a natural food supplement to help soothe sensitive and/or irritated throats, enriched with multi-flower honey and Chamomile.
    (0)
    €7.95
    €530.00/l
  20. Organic Made in France 20% from 2
    Santarome Manuka Royal Bioes Throat Spray 20ml
    Santarome

    Santarome Manuka Royal Bioes Throat Spray 20ml

    To soothe irritated or sensitive throats.

    (0)
    €9.50
    €475.00/l
  21. Forté Pharma Forté Royal Manuka Honey & Propolis Bronchial Syrups 120ml
    Forte Pharma

    Forté Pharma Forté Royal Manuka Honey & Propolis Bronchial Syrups 120ml

    Manuka Honey & Propolis Bronchial Syrups is a dietary supplement to help soothe the throat and restore respiratory comfort, enriched with multi-flower honey.
    (0)
    €7.95
    €66.25/l
  22. Herbesan Manuka honey Throat Spray 25ml
    Herbesan

    Herbesan Manuka honey Throat Spray 25ml

    Throat spray.

    (1)
    €14.90
    €596.00/l
  23. Aagaard Cream 10% 30ml
    Aagaard

    Aagaard Cream 10% 30ml

    Balancing, softening and protecting, AGAARD 10% Propolin cream regulates oily and combination skin, limiting sebum production. 
    (5)
    €14.99
    €499.67/l
  24. Organic Made in France 20% from 2
    Santarome Bronchial & Throat Syrups Organic Manuka Honey 125ml
    Santarome

    Santarome Bronchial & Throat Syrups Organic Manuka Honey 125ml

    Helps promote Breathing comfort and soothe the throat!

    (0)
    €9.99
    €79.92/l
  25. Santarome Manuka Royal Manuka honey throat lozenges 24 units
    Santarome

    Santarome Manuka Royal Manuka honey throat lozenges 24 units

    Santarome Manuka honey throat lozenges soothe irritation and support immunity with natural antibacterial properties and high MGO.

    (0)
    €5.99
    €99.83/kg
  26. Made in France
    ApiPharm Honey and propolis pearls 130 g
    ApiPharm

    ApiPharm Honey and propolis pearls 130 g

    Naturally soothes the throat with the comforting blend of honey and propolis benefits.

    (0)
    €4.90
    €37.69/kg
  27. Herbesan Manuka honey IAA 15+ 250g
    Herbesan

    Herbesan Manuka honey IAA 15+ 250g

    Honeywith beneficial properties.

    (0)
    €49.99
    €199.96/kg
  28. New -15% Organic
    Dietaroma Multi Floral Pollen 200 g
    Dietaroma

    Dietaroma Multi Floral Pollen 200 g

    Supports natural balance during seasonal changes with multi-floral pollen

    (0)
    €15.30 €18.00
    €76.50/kg
  29. -20%
    Nutreov Stim Royal Spray Gorge 20ml
    Nutreov

    Nutreov Stim Royal Spray Gorge 20ml

    Stim® Royal IMMUNITY & VITALITY combines active ingredients for synergistic action to help you stay fit, resist seasonal changes and support your immune system.

    (0)
    €6.08 €7.59
    €304.00/l
  30. Made in France
    ApiPharm Honey throat lozenges 130 g
    ApiPharm

    ApiPharm Honey throat lozenges 130 g

    Naturally soothes and comforts the throat with honey, perfect for irritation or heavy voice use.

    (0)
    €4.90
    €37.69/kg
  31. Promo
    Inovance Energy Recup junior 10 x 100 ml
    Inovance

    Inovance Energy Recup junior 10 x 100 ml

    Supports children’s immune defences with vitamin D, magnesium, propolis and vitamin C in a delicious, drinkable format.

    (0)
    €14.79
    €147.90/l
  32. Parakeya par Easypara Gelée Royale

    Multiple choice

    Parakeya par Easypara

    Parakeya par Easypara Gelée Royale

    Complément alimentaire à base de poudre de gelée royale lyophilisée.
    (0)
    €6.99
  33. New
    Arkopharma Arkoroyal Propolis 1000 mg 10 ampoules
    Arkopharma

    Arkopharma Arkoroyal Propolis 1000 mg 10 ampoules

    Supports the immune system with propolis and vitamin B6.

    (0)
    €14.98
    €149.80/l
  34. Organic
    Herbalgem Propolis Broad Spectrum Organic Spray 15ml
    Herbalgem

    Herbalgem Propolis Broad Spectrum Organic Spray 15ml

    Organic Propolis boosts our immune system, protecting from external agressions

    (5)
    €6.98
    €465.33/l
    Out of stock
  35. Promo
    Juvamine Royal Jelly + Vitamin C
    Juvamine

    Juvamine Royal Jelly + Vitamin C

    Juvamine Royal Jelly + Vitamin C food supplement for energy and immune support, 50 tablets

    (8)
    €6.50
  36. -20%
    Nat&Form ORGANIC ROYAL JELLY 20 ampulas
    Nat & Form

    Nat&Form ORGANIC ROYAL JELLY 20 ampulas

    Food Supplements with honey and organic royal jelly.

    (0)
    €7.11 €8.89
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara