🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

Shampoos

  1. Olaplex N°4 CURL hydrating shampoo curly hair 100 ml
    Olaplex

    Olaplex N°4 CURL hydrating shampoo curly hair 100 ml

    Defines and strengthens curls while deeply hydrating with hyaluronic acid.

    (0)
    €17.30
    €173.00/l
  2. Made in France
    Klorane Chamomile Lightening shampoo Blonde hair 400ml
    Klorane

    Klorane Chamomile Lightening shampoo Blonde hair 400ml

    Klorane lightening shampoo gradually brings your hair a natural gold shimmer, shine and radiance.

    (21)
    €9.89
    €24.72/l
    Out of stock
  3. Klorane Peony Soothing Shampoo Sensitive scalp Bio 200ml
    Klorane

    Klorane Peony Soothing Shampoo Sensitive scalp Bio 200ml

    Klorane Soothing Shampoo with Pivoine cleanses and respects irritated and sensitive scalps.

    (137)
    €6.40
    €32.00/l
    Out of stock
  4. Made in France
    Klorane Cupuacu Repair shampoo organic for extremely dry hair 200 ml
    Klorane

    Klorane Cupuacu Repair shampoo organic for extremely dry hair 200 ml

    This organic cupuaçu shampoo deeply nourishes, repairs damaged hair and makes styling easier

    (140)
    €7.00
    €35.00/l
    Out of stock
  5. Made in France
    Klorane Mango Nourishing Shampoo for Dry Hair 100ml
    Klorane

    Klorane Mango Nourishing Shampoo for Dry Hair 100ml

    Klorane Mango shampoo nourishes dry hair without weighing it down.

    (134)
    €3.70
    €37.00/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara