🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

hot picks

  1. Made in France A gift for you
    Nuxe Very rose Bi-Phase Waterproof Make-Up Remover 100 ml
    Nuxe

    Nuxe Very rose Bi-Phase Waterproof Make-Up Remover 100 ml

    Discover Nuxe’s Very Rose waterproof makeup remover, gently lifting makeup and impurities while caring for sensitive skin—leaving a fresh, radiant complexion with its lightweight floral formula.

    (24)
    €15.89
    €158.90/l
  2. Made in France A gift for you
    Nuxe Men [BOOST]³ Skincare routine 180 ml
    Nuxe

    Nuxe Men [BOOST]³ Skincare routine 180 ml

    Explore the Nuxe Men [BOOST]3 skincare essentials: a serum, energising gel and shower gel, expertly crafted for men

    (0)
    €38.80
    €215.56/l
  3. Made in France A gift for you
    Nuxe Men [BOOST]³ Eau de parfum 50 ml
    Nuxe

    Nuxe Men [BOOST]³ Eau de parfum 50 ml

    Discover the woody, citrus notes of the new NUXE Men fragrance

    (75)
    €38.89
    €777.80/l
  4. Made in France A gift for you
    Nuxe Men [BOOST]³ Multi-Function Beard Oil 30 ml
    Nuxe

    Nuxe Men [BOOST]³ Multi-Function Beard Oil 30 ml

    Discover Nuxe Men [BOOST]³ Multi-Function Beard Oil—nourishes, softens and tames beard hair for instant hydration and a natural shine.

    (30)
    €19.00
    €633.33/l
  5. Made in France A gift for you
    Nuxe Merveillance lift Exceptional Day & Night Care 75ml
    Nuxe

    Nuxe Merveillance lift Exceptional Day & Night Care 75ml

    Discover efficient Wrinkle Correct and Firming, day and night. With Niacinamide, it smoothes, firms and visibly improves skin quality.

    (61)
    €45.89
    €611.87/l
  6. Made in France A gift for you
    Nuxe Merveillance lift Radiant Eye Serum 12ml
    Nuxe

    Nuxe Merveillance lift Radiant Eye Serum 12ml

    Discover the Regard illuminator that saves your mornings! With Hyaluronic Acid, Niacinamide and Caffeine, it moisturises and smoothes the eye contour area, illuminating the eyes and reducing the appearance of dark circles in a single step.

    (60)
    €29.99
    €2,499.17/l
  7. -15% Made in France
    Vital Proteins Active Complex Collagen Lemon flavour 357g
    Vital Proteins

    Vital Proteins Active Complex Collagen Lemon flavour 357g

    A unique formula enriched with 10 active ingredients: to benefit your physical performance: joints, bones, muscles and tendons. All with a delicious Lemon flavour.

    (0)
    €24.64 €28.99
    €69.02/kg
  8. Energie Fruit SOS gloss intense shine hair serum 75 ml
    Energie Fruit

    Energie Fruit SOS gloss intense shine hair serum 75 ml

    This ultra-innovative serum, enriched with lactic acid, smooths the hair cuticle for instant, high-shine results.

    (0)
    €11.99
    €159.87/l
  9. -24% Made in France
    Elgydium 5-in-1 Multi Action Toothpaste Gel 2x75ml
    Elgydium

    Elgydium 5-in-1 Multi Action Toothpaste Gel 2x75ml

    A 5-in-1 multi-action toothpaste for good oral hygiene on a daily basis.

    (3)
    €6.49 €8.50
    €43.27/l
    Out of stock
  10. Avent Ultra Start Symmetrical silicone soothers 0 to 2 months x2

    Multiple choice

    Avent

    Avent Ultra Start Symmetrical silicone soothers 0 to 2 months x2

    Our Philips Avent Ultra Start soother fits perfectly into your newborn's mouth and is safe to use for up to six months.

    (0)
    €4.86
    €2.92/u
  11. 10% from 2
    Natural Nutrition Pure Shilajit resin 60 doses
    Natural Nutrition

    Natural Nutrition Pure Shilajit resin 60 doses

    Pure, natural Shilajit resin with 70% fulvic acid for potent daily support.

    (0)
    €22.59
    €753.00/kg
  12. New
    Skinceuticals Coffret HAIMG Sérum hydratant anti-âge et Sérum antioxydant anti-âge et anti taches
    Skinceuticals

    Skinceuticals Coffret HAIMG Sérum hydratant anti-âge et Sérum antioxydant anti-âge et anti taches

    Giftboxes with Anti-Ageing and Firming Hydrating Serum with Hyaluronic Acid + Antioxidant, Anti-Ageing and Anti-Spot Serum with Pure Vitamin C
    (3)
    €88.90
    €1,975.56/l
    Out of stock
  13. New
    Skinceuticals Coffret CEF Sérum antioxydant anti-âge et anti taches et Sérum aux peptides rides
    Skinceuticals

    Skinceuticals Coffret CEF Sérum antioxydant anti-âge et anti taches et Sérum aux peptides rides

    Giftboxes with antioxidant, anti-ageing and anti-spot serum with pure vitamin C + wrinkle-correcting peptide serum
    (2)
    €127.90
    €2,842.22/l
    Out of stock
  14. -20%
    L'Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular Huile Bi-Phase 30ml
    L'Oréal Professionnel

    L'Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular Huile Bi-Phase 30ml

    Absolut Repair Molecular Rinse-Out Serum, Repair Damage & Restore Strength, Deep Molecular Repair & Instant Transformation.
    For all types of damaged hair, 250ml.

    (202)
    €15.19 €19.00
    €506.33/l
  15. -20% Organic
    Coslys Aloe vera organic detangling cream 200 ml
    Coslys

    Coslys Aloe vera organic detangling cream 200 ml

    Coslys detangling cream, formulated with Organic Aloe Vera and Organic Coco Oil, protects, moisturises and intensely nourishes hair from length to tip.

    (1)
    €6.40 €7.99
    €32.00/l
  16. Puressentiel Anti-Lice Lice Repellent Spray 2x75ml
    Puressentiel

    Puressentiel Anti-Lice Lice Repellent Spray 2x75ml

    Repellent spray to keep lice away!

    (0)
    €13.96
    €93.07/l
    Out of stock
  17. New
    Caudalie VinoHydra Intense hydration and comfort gift set
    Caudalie

    Caudalie VinoHydra Intense hydration and comfort gift set

    Discover the ideal routine to give your Skin comfort and Gentle!

    (112)
    €17.90
    €198.89/l
    Out of stock
  18. New
    Caudalie VinoHydra Hydration & comfort duo
    Caudalie

    Caudalie VinoHydra Hydration & comfort duo

    Discover the ideal routine to give your Skin comfort and Gentle!

    (58)
    €18.50
    €205.56/l
    Out of stock
  19. New
    Caudalie Christmas cashmere cream gift set
    Caudalie

    Caudalie Christmas cashmere cream gift set

    Discover the ideal routine for prolonging your Skin's youthful appearance!

    (198)
    €39.90
    €613.85/l
    Out of stock
  20. New
    Caudalie Rose Des Vignes Christmas gift set
    Caudalie

    Caudalie Rose Des Vignes Christmas gift set

    Fall for the Rose de Vigne Giftboxes!

    (37)
    €24.90
    €99.60/l
    Out of stock
  21. New
    Caudalie The Des Vignes Gift set
    Caudalie

    Caudalie The Des Vignes Gift set

    Gently cleanses and deeply hydrates for soft, radiant skin.

    (147)
    €20.50
    €157.69/l
    Out of stock
  22. Promo
    TePe Original eco-friendly interdental brushes x20

    Multiple choice

    TePe

    TePe Original eco-friendly interdental brushes x20

    Daily use can remove 40% more plaque than brushing alone, helping to prevent cavities, bleeding and bad breath.

    (6)
    €12.19
    €0.73/u
  23. Promo
    TePe Interdental brushes x6

    Multiple choice

    TePe

    TePe Interdental brushes x6

    TePe interdental brushes are designed to clean the spaces between teeth that cannot be reached with a Classic toothbrush.

    (4)
    €4.49
    €0.90/u
  24. -16% Made in France
    René Furterer Triphasic Length Density & Strength 90 capsules
    René Furterer

    René Furterer Triphasic Length Density & Strength 90 capsules

    The hair food supplement that keeps long hair beautiful and reduces breakage*.

    (51)
    €22.49 €26.89
    €312.36/kg
  25. -16% Made in France
    René Furterer Triphasic Anti-hair loss Growth & Strength 90 capsules
    René Furterer

    René Furterer Triphasic Anti-hair loss Growth & Strength 90 capsules

    Triphasic Caps Anti-Hair Loss Food Supplements by Furterer

    (115)
    €23.49 €27.89
    €335.57/kg
  26. Made in France A gift for you Promo
    Avène Xeracalm A.D Repilidating Gel Lacté 200ml
    Avène

    Avène Xeracalm A.D Repilidating Gel Lacté 200ml

    Gel Lacté Relipidant nourishes and moisturises the skin for 48 hours¹.

    (157)
    €15.94
    €79.70/l
  27. -7% Made in France A gift for you
    Avène Hyaluron Activ Procedure Hexapeptide Solution Tensor Serum 18ml
    Avène

    Avène Hyaluron Activ Procedure Hexapeptide Solution Tensor Serum 18ml

    It contains a powerful anti-ageing peptide, inspired by the mechanism of action of botulinum injections.

    (97)
    €42.52 €45.52
    €2,362.22/l
  28. -9% Made in France A gift for you
    Avène Hyaluron Activ Procedure Rétinal Micro-Lift Eye & Lip Cream 15ml
    Avène

    Avène Hyaluron Activ Procedure Rétinal Micro-Lift Eye & Lip Cream 15ml

    Micro-Lift Eye & Lip Cream formulated with active ingredients recognised in aesthetic medicine.

    (136)
    €31.00 €34.00
    €2,066.67/l
  29. -6% Made in France A gift for you
    Avène Hyaluron Activ Procedure Retinal Lifting Cream 30ml
    Avène

    Avène Hyaluron Activ Procedure Retinal Lifting Cream 30ml

    Lifting cream formulated with active ingredients recognised in aesthetic medicine, offered in a pure, concentrated form.

    (199)
    €45.54 €48.54
    €1,518.00/l
  30. Made in France A gift for you
    Avène Cleanance Comedomed Gel Peeling Cleanser 400ml
    Avène

    Avène Cleanance Comedomed Gel Peeling Cleanser 400ml

    Peeling Cleansing Gel helps reduce imperfections for exfoliated, purified and smoothed skin.

    (58)
    €14.80
    €37.00/l
  31. New
    Caudalie Winter cocooning routine kit
    Caudalie

    Caudalie Winter cocooning routine kit

    Your 100% Hydration cocooning ritual in travel size.

    (109)
    €10.90
    €137.97/l
    Out of stock
  32. New
    Caudalie Premier Cru Absolute anti-ageing gift set
    Caudalie

    Caudalie Premier Cru Absolute anti-ageing gift set

    Premium anti-ageing Skincare, Premier Cru Cream corrects all the signs of ageing

    (145)
    €45.90
    €612.00/l
    Out of stock
  33. New
    Caudalie VinoHydra Christmas hydration routine gift set
    Caudalie

    Caudalie VinoHydra Christmas hydration routine gift set

    Discover the ideal routine to give your Skin comfort and Gentle!

    (92)
    €27.90
    €372.00/l
    Out of stock
  34. Ducray Kelual Ds INTENSIVE Shampooing traitant anti-pelliculaire 100ml
    Ducray

    Ducray Kelual Ds INTENSIVE Shampooing traitant anti-pelliculaire 100ml

    Kelual DS treating shampoo is indicated for recurrent redness and intense itching,

    (83)
    €11.99
    €119.90/l
  35. Organic Made in France Promo
    Melvita Floral Bouquet Radiant cleansing foam 50 ml
    Melvita

    Melvita Floral Bouquet Radiant cleansing foam 50 ml

    This gentle cleansing foam blends detoxifying green tea water with the soothing floral waters of rose and orange blossom.

    (0)
    €6.90
    €138.00/l
  36. -20%
    Cavaillès Intimate Dryness Eco-refill hydrating cleansing wash dryness 500 ml
    Cavaillès

    Cavaillès Intimate Dryness Eco-refill hydrating cleansing wash dryness 500 ml

    This gentle intimate wash from Rogé Cavaillès soothes dryness with a 97% natural-origin formula, helping relieve discomfort while maintaining your natural balance – gynaecologist recommended.

    (3)
    €7.02 €8.78
    €14.04/l
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara