hot picks
-
Made in France 15% from 3
Vitavea SantéVitavea Santé Hydration Boost with guarana and maté exotic fruit flavour 20 effervescent tablets
Boosts hydration, physical and mental vitality with electrolytes, B vitamins, guarana and maté to help reduce fatigue.
€5.99€106.96/kg -
DietaromaDietaroma Nocta+ melatonin 40 tablets
Promotes faster sleep onset and restorative rest with melatonin, valerian and California poppy.
€15.99€695.22/kg -
DietaromaDietaroma Nocta+ Serene Night 30 tablets
Promotes restful sleep and reduces stress with ashwagandha, passionflower and vitamin B6 for calmer nights.
€15.58€445.14/kg -
ZarbeilZarbeil Cough and sore throat syrup with honey 150 ml
Naturally soothes coughs and sore throats with honey and ivy, hydrating and protecting mucous membranes while easing congestion.
€6.89€45.93/lOut of stock -
ZarbeilZarbeil Soothes the throat 24 pastilles → 24 lozenges
Zarbeil throat lozenges soothe irritation and support your immune system with vitamin C, zinc and honey for everyday wellbeing.
€5.50€141.03/kg -
NeutrogenaNeutrogena Ultra Sheer Invisible sun milk SPF50 200 ml
Neutrogena’s lightweight SPF50 sun milk shields skin from UVA, UVB and pollution while hydrating with antioxidant vitamin E and glycerin.
€16.00€80.00/l -
NeutrogenaNeutrogena Ultra Sheer Invisible SPF30 sun milk 200 ml
Neutrogena’s invisible SPF30 milk shields skin from UVA, UVB and pollution while hydrating with glycerin and antioxidant vitamin E.
€14.56€72.80/l -
NeutrogenaNeutrogena Ultra Sheer Invisible Oil Control Sun Fluid SPF50+ 50 ml
Neutrogena’s oil-control SPF50+ fluid shields skin from UVA, UVB and visible light, mattifies for 12 hours and fights signs of ageing with niacinamide and antioxidants.
€12.46€249.20/l -
NeutrogenaNeutrogena Ultra Sheer Invisible hydrating sun fluid SPF50 50 ml
Neutrogena’s lightweight SPF50 fluid offers broad-spectrum UVA/UVB protection and shields against pollution, with an invisible, hydrating finish.
€10.99€219.80/l -
NeutrogenaNeutrogena Ultra Sheer Invisible face sun cream SPF50 hydration 50 ml
Neutrogena’s invisible SPF50 face cream shields against UVA/UVB rays and pollution while deeply hydrating sensitive skin with glycerin and antioxidant vitamins.
€12.55€251.00/l -
NeutrogenaNeutrogena Ultra Sheer Invisible Anti-Ageing Sun Fluid SPF50 50 ml
Effectively protects against UVA/UVB rays and pollution while helping prevent signs of ageing with niacinamide and antioxidant vitamins.
€14.56€291.20/l -
BailleulBailleul Cystiphane Strong Young Mum 360 tablets
Helps strengthen hair and reduce hair loss during reactive hair conditions.
€37.70€157.08/kg -
Vegan
KorresKorres Wild Rose Apothecary Balancing + Brightening Kit
Balances the skin microbiome, deeply hydrates and refines texture with probiotics and antioxidant grape extract
€33.95€485.00/l -
Vegan
KorresKorres Santorini Grape Balance and perfect skin routine kit
Balances skin and minimises pores with Santorini grape extract and salicylic acid
€26.50€378.57/lOut of stock -
Vegan
KorresKorres Aegean Bronze two-phase sun protection tanning oil SPF50 150 ml
This SPF50 broad-spectrum UVA/UVB sun oil protects while golden carob enhances your tan and argan oil nourishes skin.
€18.94€126.27/l -
Vegan
KorresKorres Aegean Bronze dry shimmer oil 50 ml
Gives skin a sun-kissed glow while nourishing with 5 natural oils for hydration and subtle shimmer.
€29.90€598.00/l -
Vegan
KorresKorres Aegean Bronze perfecting illuminating body milk 200 ml
Reveals a radiant, flawless glow with its lightweight hyaluronic acid-enriched body formula.
€17.90€89.50/l -
Vegan
KorresKorres Drama Curl Mascara 13ml
Instantly lifts and curls lashes while strengthening with volcanic minerals and peptides for an intense, nourished look.
€19.90€1,836.92/l -
Vegan
KorresKorres Drama Volume mascara 13 ml
Delivers extreme volume and multi-dimensional lashes from the first application, powered by volcanic minerals and a peptide-vitamin complex for smudge-proof wear.
€18.49€1,706.92/l -
Vegan
KorresKorres Bronzing powder 8 g
Gives skin a natural sun-kissed glow while hydrating and strengthening with hyaluronic acid and ceramides.
€34.90€5,235.00/kg -
New
UriageUriage Bariederm Cica+ repairing cream for marks 15 ml
Protects, soothes and supports the repair of compromised skin while limiting bacterial growth, for minor injuries, post-procedure care and tattoos.
€6.26€417.33/lOut of stock -
-30% Vegan
KorresKorres White Pine - MenoReverse White Pine Routine Kit
Target menopause signs with this plumping, hydrating and soothing routine—enriched with probiotics, white pine extract and hyaluronic acid for balanced skin.
€38.46 €54.95€549.43/l -
-30% Vegan
KorresKorres Black Pine Routine Set
Firms and smooths facial contours with black pine extract and biomimetic peptides for visibly tighter-looking skin.
€39.17 €55.96€559.57/l -
-30% Vegan
KorresKorres Black Pine Primus Routine Set
Rebalances the skin’s microbiome and soothes sensitivity with pre-probiotics and hyaluronic acid for calm, hydrated skin.
€31.46 €44.95€449.43/l -
-20% Made in France Vegan
EmbryolisseEmbryolisse SPF50+ sun stick Face Sensitive Areas 2 x 15 g
Suncare Stick SPF50+ and PA++++ Embryolisse offers very high protection against UVA and UVB rays and protects the face and sensitive areas (moles, scars, tattoos) without leaving any white marks.
€15.28 €19.10€1,018.67/kg -
PhilipsPhilips Sonicare Electric Toothbrush Series 3100
Achieve a perfect clean with advanced sonic technology.
€28.99€34.79/u -
PhilipsPhilips Sonicare Rechargeable electric toothbrush Series 1100 HX3902/01
Removes up to 3× more plaque than a manual brush, gently cleaning hard-to-reach areas.
€18.98€22.78/u -
EucerinEucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Ultra-light day cream SPF50 50 ml
This ultra-light SPF50 day cream protects against UV rays while boosting firmness and elasticity with hyaluronic acid and creatine for a more even complexion.
€40.66€813.20/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Cleanance Intensive anti-imperfection fluid SPF30 30 ml
Targets spots, blackheads and post-acne marks while protecting against UV rays with a lightweight, mattifying, non-comedogenic formula.
€15.54€518.00/l -
-20% Vegan
LazartigueLazartigue Thicker Serum and boost set 51 ml
Helps reduce hair loss and boosts density with a targeted serum and supplement duo.
€44.80 €55.99€878.43/l -
-20% Vegan
LazartigueLazartigue Stronger Serum + Boost set 50 ml
Tackles temporary hair loss and boosts growth with a targeted serum and supplement duo.
€44.80 €55.99€896.00/l -
Parakeya par EasyparaParakeya par Easypara Sarsaparilla
A sarsaparilla-based food supplement to support overall wellbeing.
€4.59 -
Parakeya par EasyparaParakeya par Easypara Fumitory
A food supplement in capsule form, made with aerial parts of fumitory powder.
€3.24 -
Parakeya par EasyparaParakeya par Easypara Chlorella
A chlorella-based food supplement in convenient capsule form.
€3.85 -
Parakeya par EasyparaParakeya par Easypara Angelica
A food supplement in capsule form, made with angelica root powder.
€3.46 -
Organic
Parakeya par EasyparaParakeya par Easypara Women's comfort Organic sage
Supports women’s wellbeing during menopause with organic sage leaf powder in capsules.
€4.59