hot picks
-
Babynat MaternitéBabynat Maternité Postpartum 60 capsules + 30 capsules
Supports hormonal and physical balance after childbirth with vitamins B6, B12, D, iodine and iron.
€19.99€439.34/kg -
Organic
PranarômPranarôm Aromaforce Organic respiratory syrup 225 ml
Soothes the respiratory tract and throat with a blend of organic eucalyptus, Scots pine and lemon essential oils.
€6.51€28.93/l -
Organic Vegan
AcorelleAcorelle Shimmering Sublimating Oil 100 ml
Nourishes and illuminates skin and hair with organic sunflower and karanja oils for a naturally radiant glow.
€16.92€169.20/l -
LadrômeLadrôme Calendula macerated oil 100 ml
Soothes and softens dry, irritated or sensitive skin with organic calendula oil’s regenerating properties.
€10.00€100.00/l -
OrofluidoOrofluido Argan Light Mask 250ml
Masks Lumière Argan 250ml Orofluido provides shine, nutrition, discipline and softness.
€13.98€55.92/l -
LadrômeLadrôme Fresh ginger rhizome extract 50 ml
Ginger rhizome extract supports digestion, helps prevent nausea and contributes to normal blood sugar levels.
€6.32€126.40/l -
LadrômeLadrôme Witch hazel leaf extract 50 ml
Supports tired legs and helps maintain youthful-looking skin, thanks to witch hazel’s natural properties.
€6.35€127.00/l -
LadrômeLadrôme Rescue Remedy Flower Elixir 30 ml
Helps restore emotional balance during sudden stress or shock with a blend of five Bach flower essences.
€11.69€233.80/l -
CliniqueClinique Take The Day Off Easy eye and lip makeup remover 90 ml
Clinique gentle make-up remover lotion cleanses all make-up, even waterproof.
€13.69€152.11/l -
SolinotesSolinotes Peach Eau de Parfum 15 ml
A captivating fragrance blending sweet gourmand warmth with fresh floral notes, wrapped in green and fruity accents.
€6.89€459.33/l -
LadrômeLadrôme Rescue Remedy floral elixir 10 ml
Helps restore emotional balance during shock or intense stress with a blend of 5 Bach flower essences.
€6.29€629.00/l -
Made in France
AlvitylAlvityl Kids Sleep Chamomile German Chamomile Verbena Magnesium cherry flavour 125 ml
Supports restful sleep for children and adults with verbena, chamomile and magnesium.
€7.89€63.12/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Red Bean Clarifying Mask 140 ml
Clarifies oily skin by minimising pores and excess sebum with red bean extract—rich in saponins—for a refreshed, radiant complexion.
€21.70€155.00/l -
-
Organic
UbertiUberti Psyllium husk organic seeds 180 g
Supports regular bowel movement and healthy digestion with organic black psyllium husk, naturally rich in mucilage fibres.
€11.50€63.89/kg -
LadrômeLadrôme Joint comfort infusion 30 g
Supports joint comfort with a blend of organic herbs including turmeric, meadowsweet and devil’s claw.
€3.78€126.00/kg -
Made in France
ApiPharmApiPharm Honey and propolis pearls 130 g
Naturally soothes the throat with the comforting blend of honey and propolis benefits.
€4.90€37.69/kg -
GranionsGranions All-in-One Wellbeing and Longevity raspberry and kiwi flavour 146 g
Supports energy, immunity, digestion and gut comfort with 87 natural actives, helping to complete your daily nutritional intake.
€23.32€159.73/kg -
LadrômeLadrôme Slimming infusion 30 g
Supports natural weight balance with a soothing organic infusion of 7 plants, including green tea and cinnamon, for a delicately aromatic drink.
€3.78€126.00/kg -
LadrômeLadrôme Siberian ginseng root extract 50 ml
Siberian ginseng root extract helps reduce physical and mental fatigue while supporting your natural defences.
€8.39€167.80/l -
GranionsGranions All-in-One Beauty and anti-ageing red berries 146 g
Blends superfruits, probiotics and functional mushrooms to support a radiant complexion, healthy digestion and daily energy.
€23.32€159.73/kg -
Organic
BiofloralBiofloral Bach Flowers N°6 Prunus organic Demeter 20 ml
Floral elixir.
N°6 prunusFears and insecurities, due to impulses of uncontrolled and destructive thoughts or acts.
Positive changes: Quiet, peace of mind.€8.84€442.00/l -
Sante VerteSante Verte ActiRub Organic Respiratory Herbal Tea 20 sachets
Supports healthy breathing and soothes the airways with organic thyme and eucalyptus.
€4.99€69.31/kg -
-20%
LadrômeLadrôme Rosemary cineole essential oil 10 ml
Boosts vitality and supports respiratory comfort with the invigorating properties of rosemary cineole essential oil.
€4.55 €5.69€455.00/l -
LadrômeLadrôme Devil's Claw Root Extract 50 ml
Devil’s claw root extract helps maintain joint flexibility and comfort.
€6.89€137.80/l -
Made in France
KersiensKersiens Femina Boost 60 capsules
Supports fertility and reproduction with a tailored formula to meet specific nutritional needs.
€19.90€633.76/kg -
Etat PurEtat Pur UV Filters UV drops SPF30 face 40 ml
Effectively protects skin from UV rays with a 100% mineral formula that leaves a dry, lightweight finish for ultimate comfort.
€23.50€587.50/l -
LadrômeLadrôme Respiratory Comfort Herbal Tea 30 g
Eases breathing and soothes the airways with a blend of organic thyme and gentle botanicals.
€3.99€133.00/kg -
LadrômeLadrôme Castor oil 100 ml
Rich in ricinoleic acid, this castor oil nourishes dry or damaged hair while softening fragile hands and nails.
€9.00€90.00/l -
Marc DorcelMarc Dorcel Black and gold vibrating egg Secret orgasm
Spice up your sex life with SECRET ORGASM, the vibrating egg and massage roller that stimulate the most intimate areas of your body.
€81.00€81.00/u -
Babynat MaternitéBabynat Maternité Pregnancy 60 capsules + 30 capsules
Supports baby’s development and maternal wellbeing with folic acid, DHA, iron and vitamins B6, B12 and D.
€20.79€464.06/kg -
Made in France
ApiPharmApiPharm Honey throat lozenges 130 g
Naturally soothes and comforts the throat with honey, perfect for irritation or heavy voice use.
€4.90€37.69/kg -
Organic
FlorameFlorame 5-in-1 BB cream SPF20 Bioes All skin types 40ml
BB cream 5-in-1 SPF20 Bio 40ml All skin types Florame exists in 3 shades
€18.49€554.75/l -
Diet WorldDiet World C'est Moi Qui L'ai Fait Green Clay Stick Masks 40g
Green Clay Stick Masks - Softening - with Avocado Oil. Green tea fragrance.
€14.29€357.25/kg -
Diet WorldDiet World C'est Moi Qui L'ai Fait White Clay Stick Masks 40g
White Clay Stick Masks. Regenerating wheat germ oil. Almond milk fragrance.
€8.94€223.50/kg -
Organic
SanofloreSanoflore Organic Hydration and Glow Routine Kit Certified Organic
Giftboxes My Essentials Moisturized Skin, certified organic: Aqua Magnifica Lotion 100ml + Rosa fresca Light Cream 40 ml + Aciana Botanica Scrub 75ml OFFERED
€37.73€157.21/l