hot picks
-
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Ginseng and Snail Mucin Revitalising Serum 30 ml
Revitalise dull skin with ginseng, niacinamide and snail mucin for a plumped, hydrated and radiant complexion.
€19.90€663.33/l -
Organic
FlorameFlorame Green Correcting Care for Redness 15 ml
Instantly neutralises redness and evens out skin tone with natural green pigments, leaving a flawless, soothed complexion.
€11.89€792,666.67/kg -
Organic
LadrômeLadrôme Herbal Teas Turmeric Mixa Bioes x20 sachets
An Herbal Teas with an intense flavour, combining spicy notes of ginger and turmeric with hot, spicy notes of pepper.
€3.99€133.00/kg -
LadrômeLadrôme Relaxation herbal tea 30 g
This organic herbal tea soothes the nervous system and promotes relaxation with a floral, citrus-infused blend of lemon balm, chamomile, passionflower and verbena.
€3.99€133.00/kg -
Organic Vegan
AlphanovaAlphanova Bébé Giftboxes Water de Senteur Adopt a Koala 50ml
Discover the "Adopt a koala" Giftbox containing organic ALPHANOVA Baby ® eau de senteur and the "Holly" soft toy.
€21.23€424.60/l -
LadrômeLadrôme Sage Flowering Aerial Plant Extract 50 ml
Ladrôme sage extract helps naturally balance the female hormonal cycle and supports wellbeing during menopause.
€6.35€127.00/l -
ActipocheActipoche Eye and temple heating pad
Relieves headaches, dry eyes and puffy eyelids with targeted hot or cold therapy.
€8.99€8.99/u -
LadrômeLadrôme Horse chestnut seed extract 50 ml
Supports venous circulation and helps relieve heavy legs, thanks to horse chestnut seed extract.
€8.89€177.80/l -
LadrômeLadrôme Lemon balm aerial parts extract 50 ml
Lemon balm extract helps promote relaxation and restorative sleep with its natural calming properties.
€6.59€131.80/l -
Organic Vegan
RespectueuseRespectueuse Mint Eucalyptus Organic Deodorant 50 g
Neutralises perspiration odours for 48 hours with an organic calendula and mint-eucalyptus formula, gentle enough for sensitive skin.
€9.59€191.80/kg -
Biofood BF PetfoodBiofood BF Petfood Dental Bone Snack Dental Chew Bone 15cm X3 x3
dental chew bones x 3
15 cm
- suitable for young dogs and small dog breeds.
- For each dog, from puppy to senior.
€4.28€47.56/kg -
LadrômeLadrôme Prickly pear oil 30 ml
Packed with omega 6 and vitamin E, this rare prickly pear oil deeply hydrates, smooths skin and helps fight signs of ageing with natural antioxidants.
€35.80€1,193.33/l -
15% off 2nd
ArkopharmaArkopharma Arkocapsules Valerian sleep nervousness and falling asleep 45 capsules
Valerian helps promote natural relaxation and restful sleep without causing dependency.
€6.39€336.32/kg -
LadrômeLadrôme Circulation infusion 30 g
Supports healthy circulation with a certified organic blend of olive leaf, hawthorn, red vine and hibiscus in a perfectly balanced aromatic infusion.
€3.78€126.00/kg -
ThalgoThalgo Men Invigorating Shower 200ml
THALGO Men Force Marine Invigorating Shower gel is ideal after sports, for traveling and for everyday use.
€16.49€82.45/l -
LadrômeLadrôme Chasteberry fruit extract 50 ml
Supports female balance and comfort during the menstrual cycle and menopause with chasteberry fruit extract.
€7.20€144.00/l -
LadrômeLadrôme Milk Thistle Fruit Extract 50 ml
Naturally supports digestion and helps maintain healthy liver function with milk thistle.
€6.47€129.40/l -
Organic Made in France
3 Chenes3 Chênes Ampoules Sleep Relaxation x20
3 Chenes Sleep Relaxation Ampoules reduce anxiety and provide a quality sleep.
€14.09€70.45/l -
SAWESSAWES Sugar-free mint sweets 50 g
Soothes the throat and freshens breath with a 100% natural sugar-free mint and menthol formula.
€4.90€98.00/kg -
LadrômeLadrôme Digestive Comfort Herbal Tea 30 g
This organic herbal tea blends lemon balm, chamomile and peppermint for a naturally fresh, aniseed flavour to support comfortable digestion.
€3.69€123.00/kg -
SAWESSAWES Sugar-free eucalyptus sweets 50 g
Soothes the throat and helps clear airways with natural sugar-free eucalyptus flavour.
€4.90€98.00/kg -
Parakeya par EasyparaParakeya par Easypara Herbal tea Slimming 100 g
Supports natural elimination and helps manage weight with cherry stalks, green mate and green tea.
€4.59€45.90/kg -
LadrômeLadrôme Arnica macerated oil 100 ml
Soothes and softens dry or irritated skin with the calming benefits of arnica oil in a targeted massage.
€9.89€98.90/l -
AbibAbib PDRN collagen intense hydration lip mask 11 g
Intensely hydrates and plumps lips for up to 4 hours with PDRN and collagen, leaving them full and supple without any sticky feel.
€17.29€1,571.82/kg -
Forte PharmaForté Pharma Vitalité 4G Energising Energy Tangerine flavour 30 chewable tablets
Boost your energy naturally with VITALITÉ 4G DYNAMISANT chewable tablets in a tangerine flavour!€13.69€268.43/kg -
MedihealMediheal Watermide moisture patch lotion tonic pads 100 units
Deeply hydrate and refresh skin with hyaluronic acid and ceramides for a plump, radiant complexion.
€26.90€0.27/u -
LadrômeLadrôme Artichoke leaf extract 50 ml
Supports digestion and promotes healthy liver function with artichoke leaf extract.
€5.77€115.40/l -
AbibAbib Collagen and Rose of Jericho jelly eye cream 30 g
Deeply hydrate the delicate eye area, reduce fine lines and strengthen the skin barrier with collagen, hyaluronic acid and bakuchiol.
€21.49€716.33/kg -
LadrômeLadrôme California poppy flowering aerial parts extract 50 ml
Supports natural sleep and optimal relaxation with the soothing properties of California poppy.
€6.39€127.80/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Soothing Green Tea Serum 30 ml
Instantly soothes sensitive skin and reduces redness with antioxidant green tea and hydrating panthenol.
€23.99€799.67/l -
LadrômeLadrôme Saffron Stigma Plant Extract 50 ml
Saffron extract helps promote relaxation, restful sleep and a positive mindset.
€20.95€419.00/l -
LadrômeLadrôme Epilobe Flowering Aerial Plant Extract 50 ml
Supports urinary comfort and helps maintain normal prostate function with epilobe extract.
€6.39€127.80/l -
Organic
Parakeya par EasyparaParakeya par Easypara Herbal tea Breastfeeding 100 g
Supports breastfeeding mums by promoting lactation with caraway and aiding digestion with basil and anise.
€3.99€39.90/kg -
Organic Made in France
BabybioBabybio Baby Milks Caprea 1 organic goat's milk powder From 0 to 6 months 400 g
Organic goat’s milk infant formula enriched with omega-3, suitable from birth.
€15.89€39.72/kg -
LadrômeLadrôme Ginkgo leaf extract 50 ml
Supports memory and mental sharpness while promoting healthy circulation, thanks to ginkgo.
€7.39€147.80/l -
LadrômeLadrôme Nausea spray 20 ml
Helps relieve travel sickness and nausea with peppermint essential oil and fresh ginger.
€8.49€424.50/l