hot picks
-
BailleulBailleul Bailleul Cystiphane Anti-hair Loss Lotion 100ml
Cystiphane anti-hair loss Lotion is an original formula which stops hair loss and protects hair and scalp from external damage.
€28.00€280.00/l -
Made in France
KloraneKlorane Baby Hydrating milk for normal to dry skin 500 ml
Gently hydrates and soothes normal to dry baby skin with a 96% naturally derived formula for everyday comfort.
€14.06€28.12/l -
Made in France
LieracLierac Body Sculpt The Morpho-Reshaping Cream 200ml
Enriched with Body-Sculpt complex with restructuring action, this cream helps to firm and tone areas affected by lack of firmness (thighs, hips, buttocks, arms, stomach), to reshape the figure while smoothing and tightening the skin.
€19.99€99.95/l -
Promo
VitascorbolVitascorbol Vitamin C 1000mg 30 gums
all the benefits of Vitamin C in a single gummy with a tangy orange flavour.
€7.87€74.95/kg -
A gift for you
RedkenRedken Multi-benefit treatment 150ml
A single product that unites us all and enhances all hair types thanks to its 25 benefits.
€21.98€146.53/l -
SkinceuticalsSkinceuticals Moisturizing Radiance Corrective Care 30ml
Skinceuticals moisturising corrective face care evens out your complexion, restores radiance and refines the skin's texture.
€78.49€2,616.33/l -
A gift for you
RedkenRedken Acidic Bonding Concentrate leave-in treatment all hair types 150 ml
Acidic Bonding Concentrate with a citric acid ensures an immediate transformation for even the most demanding hair types and textures.
€23.99€159.93/l -
Promo
Mag 2Mag 2 BOOST goût fruits rouges 20 comprimés effervescents
MAG 2 La marque experte du magnésium.€8.99€104.53/kg -
WeledaWeleda Calendula Face moisturising cream 50 ml
Weleda’s fragrance-free organic Calendula Face Cream gently hydrates baby’s skin and helps prevent dryness.
€5.89€117.80/l -
LazartigueLazartigue Extra Gentle Extra gentle frequent use shampoo all hair types 200 ml
Enriched with desert date oil, this extra-gentle shampoo is perfect for daily use by the whole family, from age 1 and up.
€11.50€57.50/l -
Made in France 25% from 2
OemineOemine Organic blond psyllium laxative 60 capsules
Organic blond psyllium is renowned for supporting regular bowel function and relieving occasional constipation.
€11.98€332.78/kg -
EucerinEucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Refill Rose Day Care SPF 30 50ml
Rose daytime refill for an anti-ageing effect.€28.90€578.00/lOut of stock -
A gift for you
NuxeNuxe Very rose Scented voluptuous water 100 ml
Discover the Voluptuous Perfumed Water Very Rose: the new Eau de Parfum from NUXE with fresh, bewitching notes of Rose and Strawberry.
€24.49€244.90/l -
Organic Made in France
BabybioBabybio Parsnip & Ham from 6 months+ 2x200g
Enjoy BABYBIO jar of parsnips and Corrèze ham
€3.79€9.48/kg -
SkinceuticalsSkinceuticals Prevent Resveratrol B E Antioxydant Night 30 ml
RESVERATROL B E
a nigttime anti oxydant concentrate
€125.89€4,196.33/l -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Men [BOOST]³ Hydrating refreshing gel 50 ml
Discover Nuxe Men [BOOST]³ Hydrating Refreshing Gel—hydrates for 24 hours while revitalising and energising skin for a fresh, refreshed feel.
€21.89€437.80/l -
PuressentielPuressentiel Sleep Mouth Spray From 15 Years Citrus Taste 20ml
Promotes healthy, restful sleep.
€10.49€524.50/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Prodigieuse Hyalu Boost Illuminating concentrate 30 ml
A natural, buildable glow for effortless radiance.
€31.00€1,033.33/l -
Made in France
DucrayDucray Kelual Ds Soothing anti-dandruff spray 100 ml
Instantly soothes scalp itching and irritation while reducing dandruff with its patented antimicrobial complex.
€13.90€139.00/l -
JuvamineJuvamine Vitamin C + magnesium chewable tablets 30 Chewable Tablets
Juvamine ensures a daily balance providing your body with 225% of Vitamin C and 50% of Magnesium reference intake.
€4.59 -
-20% A gift for you
Saryna KeySaryna Key Damage Repair Pure African Shea Oil 110ml
Pure African Shea Oil
Repairing Care€36.72 €45.90€333.82/l -
Made in France
EneomeyEneomey Peel-off C10 brightening and firming mask 6 x 5 ml
Smooths, tones and brightens skin with stabilised vitamin C and antioxidants for a firmer, radiant complexion.
€32.65€1,088.33/l -
Organic Made in France
CentifoliaCentifolia Hygiène buccale Kids organic fluoride toothpaste 75 ml
Gently cleans sensitive teeth and gums while helping to protect against cavities with sodium fluoride.
€3.95€52.67/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Prodigieuse Hyalu Boost Smoothing radiance gel-cream 50 ml
Instantly plumps skin with hydration for a dewy, radiant complexion.
€26.69€533.80/l -
3 Chenes3 Chênes Physioronf Mouth Spray 20ml
Ginger helps the respiratory tract to function normally and promotes a natural breathing.
€11.98€599.00/l -
Organic Made in France Vegan
SantaromeSantarome Expert Digest Gas and Bloating Double Action 30 capsules
To reduce digestive discomfort.
€8.39€262.19/kg -
InovanceInovance Serenity 40 tablets
A food supplement made with botanicals, amino acids and B vitamins (B1, B6, B9) for balanced support.
€21.99€407.22/kg -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Protective hydrating organic jojoba oil 50 ml
This nourishing jojoba oil repairs and softens skin for a comfortable, supple finish.
€9.49€189.80/l -
Made in France
Effinov NutritionEffinov Nutrition Oligo Mg+ (Mg+) Oligo-elements and Magnesium 14 sticks
Oligo Mg+ is a complementary combination of trace elements derived from algae (Spirulina and Chlorella) and Magnesium, which contributes to a normal energy metabolism and reduces fatigue.
€17.99€321.25/kg -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Essential Oils Organic Ravintsara Essential Oil 30ml
Ravintsara essential oil
100 % organic, pure and natural
€13.84 €17.29€461.33/l -
Made in France
JuvamineJuvamine Marine magnesium B6
Magnesium helps reduce fatigue and contributes to the normal functioning of the nervous system and normal muscle function. Magnesium helps reduce fatigue.
€11.98 -
-20% A gift for you
Saryna KeySaryna Key Damage Repair Pure African Shea Butter light repairing Shampoo 300ml
Pure African shea butter repairing shampoo.
€20.00 €25.00€66.67/l -
4+1 free
GranionsGranions Marine Collagen 5000 mg Sparkling Beauty Drink tropical flavour 330 ml
Helps reduce fatigue and supports energy metabolism with marine collagen, plus vitamins C, D and B.
€3.68€11.15/l -
-12% Organic
Helvetia NaturaHelvetia Natura Bioes Soothing Shampoo With plant-based Keratin and Aloe Vera 1L
Bio shampoo with plant Keratin and organic Aloe Vera, combined with a plant extract to soothe the scalp.
€7.00 €7.99€7.00/l -
MedicubeMedicube Collagen night mask for elasticity and firmness 75 ml
Deeply hydrates and firms skin overnight with high collagen content for a plump, rejuvenated complexion.
€19.99€266.53/l -
Made in France A gift for you
NovexpertNovexpert Trio-Zinc Purity fluid 30 ml
Reduces breakouts and redness in acne-prone skin with zinc, azelaic acid and succinic acid for a calmed, matte complexion.
€24.35€811.67/l