hot picks
-
-20% Organic
CattierCattier Oily Scalp Organic Green Clay 250 ml
This shampoo purifies the scalp with green clay, which absorbs excess sebum and eliminates toxins and impurities.
€4.72 €5.89€18.88/l -
-20% Organic Made in France
CattierCattier Organic Vanilla Coco Butter Body Lotion 500ml
This formula, enriched with essential fatty acids and Coco extract, leaves skin soft and supple.
€8.36 €10.45€16.72/l -
-20% Organic Made in France
CattierCattier Organic Evening Primrose Aloe Vera Body Lotion 500ml
Cattier Firming Body Lotion moisturises, firms and prevents skin ageing.
€8.12 €10.15€16.24/l -
-20% Organic Made in France
CattierCattier Hydrating Body Milk With Shea Butter 500ml
The Cattier body care with geranium and shea butter hydrates, calms and deeply nourishes the skin.
€8.12 €10.15€16.24/l -
-20% Organic Vegan
CattierCattier Shampoo Usage Frequent Lait d'Avoine Bio 250ml
Cattier Frequent Use Yoghurt Solution Shampoo 250ml with light texture and mild and delicate foam is suitable for all type of hair to bring softness, suppleness and shine.
€4.72 €5.90€18.88/l -
Promo
SaugellaSaugella Girl Gentle intimate wash 200 ml
Gentle intimate wash with mallow and marigold extracts, suitable for daily use from age 3 to soothe discomfort caused by poor hygiene habits.
€4.99€24.95/l -
New
ArkopharmaArkopharma Forcapil Strengthener expert vitality anti-break weakened hair and nails 180 + 60 capsules
Helps strengthen hair and nails while boosting shine with sulphur amino acids, zinc and B vitamins.
€20.99€161.46/kg -
WeledaWeleda Breastfeeding Massage Oil All Skin Types 50ml
Weleda massage oil specially designed warm your breast, easing lactation.
€8.72€174.40/l -
Organic Vegan
WeledaWeleda Breastfeeding organic herbal tea 20 sachets
Supports breastfeeding with organic caraway and fenugreek in a gently sweet, pleasant-tasting herbal tea.
€4.29€95.33/kg -
Organic 15% off 2nd
ArkopharmaArkopharma Arkocapsules Arkogelules Borage Oil 60 Capsules 60 Capsules
Borage oil helps to preserve the beauty, suppleness and elasticity of the skin. Vitamin E, anti-oxidant, helps protect the cells of the body against the effects of free radicals.
€7.99€210.26/kg -
-20% Organic
CattierCattier Exfoliating Clay Scrub 100ml
The Cattier White Clay Scrub for an exfoliated purified & smoothed skin.
€3.12 €3.90€31.20/l -
-20%
CattierCattier Shower Gel Family Shampoo And Shower Gel 500ml
Cattier Foaming Gel cleanses body and hair of the whole family, without damaging the skin.
€5.12 €6.40€10.24/l -
-20% OrganicCattier
Cattier Baby Organic Baby Nappy Change Cleansing Milk Flax 200ml
Cattie Flax gently cleanses Baby's bottom.
€5.36 €6.70€26.80/l -
SkinceuticalsSkinceuticals Moisture Hydrating B5 Mask 75 ml
SkinCeuticals Moisturize Hydrating B5 Mask 75 ml is an intensely moisturizing mask with vitamin B5 and hyaluronic acid suitable for all type of skin.
€59.90€798.67/l -
SkinceuticalsSkinceuticals A.G.E Interrupter Powerful anti-ageing and anti-wrinkle face cream 48 ml
SkinCeuticals Correct A.G.E. Interrupter 48ml is a mature skin treatment to help reverse erosion of elasticity and firmness caused by glycation.
€142.00€2,958.33/l -
Organic 15% off 2nd
ArkopharmaArkopharma Arkofluides Arkofluide Relaxation And Sleep 20 Phials
arkopharma arkofluides relaxation and sleep phials enable to relax and get restorative sleep
€11.49 -
15% off 2nd
ArkopharmaArkopharma Cys-Control Cranberry urinary comfort 20 capsules
Cys-Control® Capsules provide an urinary comfort.
€9.99€999.00/kg -
Vegan
OemineOemine St John's Wort oat & magnesium 60 capsules
St John’s Wort helps support emotional balance.
€16.99€606.79/kgOut of stock -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Sun High Protection SPF30 Spray 200 ml
A high-protection SPF30 sun spray for sensitive skin on the face and body.
€15.49€77.45/l -
Organic
Phytosun AromsPhytosun Aroms Bronches aromatherapy 30 capsules
PHYTOSUN ARÔMS.
Lung Capsules.
Aromadoses.
With essential oils.
Dietary supplement.
30 capsules.€8.99 -
-
Made in France
NutergiaNutergia Ergytonic Phytomineral 250 ml
Ergytonic® Phytomineral helps combat temporary fatigue, low energy and aids recovery during convalescence.
€10.95€43.80/l -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Huile Prodigieuse Nuxeshimmering Dry Oil Huile Prodigieuse Or Visage Corps Et Cheveux 100ml
MULTI-USAGE SHIMMERING DRY OIL - NOURISHES AND SOFTENS FOR A GOLDEN SHIMMER
Face, Body and Hair
€25.90€259.00/l -
25% from 2
OemineOemine Q-10 X 60 Capsules 60 gellules
Dietary supplement intended to provide a natural supplementation with coenzyme Q10 or ubiquinone.
€13.99€399.71/kg -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Lemon Essential Oil 10ml
PHYTOSUN ARÔMS
Yellow Lemon Essential Oil
Citrus limomum
Expressed zest
Food Supplements
10ml€3.69€369.00/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Red Mandarin Essential Oil 10 ml
PHYTOSUN ARÔMS
Essential oil of red Mandarin
Citrus reticulata zestsdietary supplement
10ml€7.00€700.00/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Cypress Bio Aroms Essential Oil 10ml
Organic Cypress Essential Oil from Phytosun Arôms 100% Pure
€5.70€570.00/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Palma Rosa Essential Oil 10ml
PHYTOSUN ARÔMS
Palma Rosa Essential Oil
Cymbopogon martinii
Herb
Food Supplements
10ml€4.39€439.00/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Citrus Eucalyptus Essential Oil 10ml
PHYTOSUN ARÔMS
Eucalyptus Essential Oil Lemon
Eucalyptus Citriodora
Leaves
Dietary Supplement€3.29€329.00/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Eucalyptus Globulus Essential Oil Bioes 10ml
Eucalyptus globulus Essential Oil contributes to Breathing comfort Essential Oil analysed and packaged in France
€2.99€299.00/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Eucalyptus Radiata Essential Oil 10ml
PHYTOSUN ARÔMS
Eucalyptus Radiata Essential Oil
Eucalyptus radiata
Leaves
Food Supplements
10ml€4.39€439.00/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Fine Lavender Essential Oil 10 ml
This organic fine lavender essential oil helps promote deep relaxation – check the label for origin details.
€6.15€615.00/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Organic tea tree essential oil 10 ml
This organic tea tree essential oil is renowned for its antibacterial, antifungal, antiviral, immune-boosting and antiparasitic properties.
€4.90€490.00/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Niaouli Essential Oil 10ml
Niaouli essential oil, Melaleuca quinquenervia
€4.45€445.00/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Peppermint essential oil 10 ml
Peppermint essential oil supports digestive and intestinal comfort, made with organic ingredients – certified by Ecocert (FR-BIO-01, EU/non-EU agriculture).
€5.99€599.00/l -
Organic
Phytosun AromsPhytosun Aroms Red Myrtle Essential Oil 10 ml
PHYTOSUN ARÔMS
red myrtle essetial oil€5.98€598.00/l