hot picks
-
Organic Made in France Vegan A gift for you
NovexpertNovexpert Pro-Melanin Golden Caramel Cream normal skin 30 ml
Achieve a flawless, radiant complexion with this patented anti-ageing cream that smooths and evens skin texture for a healthy glow.
€24.80€826.67/l -
Made in France Promo
JuvamineJuvamine Acerola 1000 Vitamin C Vegetable Origin Chewable X30 Tablets Goût Cerise 30 Comprimés à Croquer
JUVAMINE Vitamin C Acerola 1000 Chewable Cherry Flavour
€5.99€88.09/kg -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Men's Hot Drink aphrodisiac herbal blend 250 ml
Boosts libido, supports physical and mental stamina, and helps maintain a healthy sex life.
€9.39€37.56/l -
Made in France 15% from 3
Vitavea SantéVitavea Santé Hydration Boost with guarana and maté exotic fruit flavour 20 effervescent tablets
Boosts hydration, physical and mental vitality with electrolytes, B vitamins, guarana and maté to help reduce fatigue.
€5.99€106.96/kg -
WeledaWeleda Maternity Stretch Mark Massage Balm Rapid absorption 2x150ml
Increases Skin elasticity, prevents and reduces the appearance of stretch marks.
€28.49€94.97/l -
Promo
InovanceInovance Instant calm stress-relieving 20 ml
Helps ease nervous tension and improve sleep, thanks to hawthorn and vitamin B6.
€13.60€680.00/l -
NexcareNexcare Hot cold therapy pad 11 cm x 26 cm
The cushion relieves inflammation, muscular Pains...
€13.90€13.90/u -
Organic
PhytoceuticPhytoceutic 100% Organic Propolis Extract 15ml
100% Propolis extract is a hydroalcoholic extract obtained by cold maceration of Propolis in organic alcohol and water.
€7.95 -
20% from 2
Forte PharmaForté Pharma Forté Zen Teenage stress 20 tablets
Forté Zen Stress Ado offers a 2-in-1 solution to help you cope better with stress and temporary mood swings, reinforced with L-tyrosine, magnesium & saffron.€10.99€192.81/kg -
Clement-ThekanClement-Thekan Clement Thekan Dog Cat Lick Repellent Spray 125ml chien chat 125ml
Caniderma lick repellent spray - Clément Thékan for dogs and cats
€9.70€77.60/l -
Vegan
KorresKorres Pure Greek Olive Olive & Olive Flower Shower Gel 250ml
PH-neutral Shower Gel. Gently cleanses the Skin without dehydrating it. Delicately Perfumes.€6.95€27.80/l -
New -20% A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytocyne Phytocyane Intensive+ progressive hair loss women 12 ampoules
Slows hair loss and stimulates growth for denser, fuller hair.
€25.72 €32.14€428.67/l -
Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Nourish Light Light Nutrition Shampoo 250ml
This shampoo, enriched with 93% natural soybean oil, deeply nourishes dry, fine hair without weighing it down.
€17.50€70.00/l -
-20% Organic Vegan
PuressentielPuressentiel Plant Oils Arnica bio 50 ml
Organic Plant Oil, 100% pure and natural.
€7.35 €9.19€147.00/l -
New
ElgydiumElgydium Pocket Travel toothbrush Medium
ELGYDIUM POCKET is a travel toothbrush.
€3.40€3.40/u -
Made in France
BiothermBiotherm Biocorps Body exfoliator for rough skin 200ml
Weekly exfoliating body scrub to reveal brighter, smoother skin.
€23.50€117.50/lOut of stock -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Hydrosol Organic Orange Blossom Hydrosol 200ml
Puressentiel orange blossom hydrosol brings comfort and suppleness to your skin.
€8.63 €10.79€43.15/l -
EtiaxilEtiaxil Antiperspirant Aerosol Deodorant 72h Protection sensitive skin 150 ml
Effectively controls intense sweat and odour for 72 hours—even on sensitive skin—with no alcohol or residue.
€8.26€55.07/l -
A gift for you
ApivitaApivita Express Beauty Pumpkin Detox Face Mask 2x8ml
Apivita Pumpkin Mask offers a gentle enzymatic exfoliation and eliminates impurities. Reveals a fresh, luminous complexion.
€2.99€186.88/l -
A gift for you
RedkenRedken Brews Maneuver Cream Pomade 100 ml
Controls the shaping and styling of your hair, smooth finish
Water based formula for a light and flexible texture€16.00€160.00/l -
A gift for you
ApivitaApivita Hyaluronic Hydra Shampoo Tous Types de Cheveux 500ml
APIVITA Moisturizing Shampoo gently cleanses & hydrates your hair, respecting a natural scalp balance.
€19.80€39.60/l -
-20% Organic Vegan
PuressentielPuressentiel Essential Oils Organic Eucalyptus Radié 30ml
Eucalyptus radiata essential oil has a strong, camphorated scent due to its leaves.€8.63 €10.79€287.67/l -
-20% Organic Made in France
PuressentielPuressentiel Plant Oils Organic Vegetable Sweet Almond Oil 50ml
PURESSENTIEL
organic vegetable sweet almond oil100% pure and natural
€4.55 €5.69€91.00/l -
A gift for you
ApivitaApivita Express Beauty Firming & Revitalizing Face Masks with Royal Jelly 2x8ml
This Masks offers an instant lifting effect, improves skin firmness and nourishes the skin.
€3.79€236.88/l -
LazartigueLazartigue Curl Specialist Protective Disciplining Cream Very curly, frizzy or frizzy hair 250ml
The Cream instantly nourishes, detangles and redefines Curls. Hair is hydrated and protected from heat up to 230°C, as well as UV rays.
€28.99€115.96/l -
-11% Made in France
-
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Hydrosol Organic Witch Hazel Hydrosol 200ml
Witch Hazel Hydrosol rebalances & soothes sensitive skin.
€9.52 €11.89€47.60/l -
LieracLierac Hydrating Lotion All Skin Types 200ml
Lierac Hydrating Lotion smoothes and tones even the most sensitive skin.
€9.89€49.45/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Purifying Cleansing Scrubs 200g
The purifying Scrubs wash exfoliates and frees the scalp of impurities thanks to its granite texture with sea salt crystals. Hair is left feeling light and healthy.
€19.99€99.95/kg -
Organic
CoslysCoslys Organic refreshing mouth spray Mint 15ml
Thanks to its exclusive formula based on green tea and peppermint, Coslys mouth spray neutralises and reduces unpleasant odours.
€5.80€386.67/l -
A gift for you
ApivitaApivita Express Beauty Hydrating & Anti-Pollution Face Masks with Sea Lavender 2x8ml
This mask hydrates and rejuvenates. It provides antioxidant and anti-pollution protection and reinforces the skin's natural barrier.
€3.59€224.38/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Rice milk glow lotion 150 ml
Deeply hydrate and protect skin with rice extract while balancing excess oil for a fresh, matte finish.
€15.94€106.27/l -
20% from 2
Forte PharmaForté Pharma Magnesium Stress & Fatigue 20 sticks
Magnesium Stress & Fatigue Sticks offers a fast-acting solution to help combat fatigue and stress, with a formula fortified with Vitamins B C and Taurine.€7.89€187.86/kg -
Vegan
PranarômPranarôm Aromaforce Mandarin-Vanilla Hydroalcoholic Gel Junior 50ml
Pranarom Hydroalcoholic gel with a mandarin and vanilla scent ensures a fast and efficient hand disinfection.
€2.34€46.80/l -
Made in France
Energie FruitEnergie Fruit Certified Organic Body Balm Coco & Organic Shea Butter 200ml
Silicone-free body balm with a gentle Perfumes of Coco. Care for your very dry skin.
€6.59€32.95/l -
Organic Promo
MelvitaMelvita Impulse Nourishing Organic Hand Cream 30 ml
This richly scented organic hand cream nourishes and smooths the skin for softer hands.
€4.90€163.33/l