hot picks
-
DarphinDarphin Ideal Resource Ideal Ressource Smoothing Retexturizing Radiance Cream 50ml
Darphin Ideal Resource Smoothing Retexturizing Radiance Cream 50ml is a unique care which smooths and fill wrinkles while bringing an intense brightness to the skin.
€52.90€1,058.00/l -
Organic A gift for you
NovexpertNovexpert Pro-Retinol Cleansing Care Balm 150ml
A unique cleanser with over a billion micro-particles of Pro-Retinol. 3-in-1 Texture: GEL - OIL - MILKY EMULSION: a true sensorial experience.
€22.99€153.27/l -
Made in France Promo
JuvamineJuvamine Vitamin C Maxi Format A croquer 120 Chewable Tablets
Vitamin C helps reduce fatigue and ensures a normal immune system functioning.€11.49 -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Essential Oils Organic Atlas Cedar Essential Oil 5ml
organic cedar essential oil from the Atlas
€2.23 €2.80€446.00/l -
Made in France Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Intense Shine Cherry Blossom & Raspberry Vinegar Organic Shampoo dull or coloured hair 250 ml
Sulphate-free and colourant-free shampoo with 95% natural-origin ingredients to revive shine in coloured and highlighted hair.
€6.29€25.16/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Colour Shampooing Anti-Dégorgement Colored, Highlighted Hair 250ml
Specially formulated for coloured and highlighted hair, this shampoo cleans gently to protect the colour and revive its shine.
€8.50€34.00/l -
LieracLierac Arkéskin Menopause Day Cream Refill 50ml
Corrects the visible signs of the menopause on the skin.
€19.96€399.20/l -
BohoBoho Eye shadow and concealer brush 4g
Improves the application of eye shadows.
€8.82€2,205.00/kg -
A gift for you
CetaphilCetaphil Daily Facial Cleanser sensitive combination to oily skin 473 ml
Gently cleanses sensitive facial skin with vitamins B3 and B5, preserving natural balance and hydration.
€11.80€24.95/l -
Organic Made in France
A-DermaA-Derma Epitheliale A.H Massage oil gel 100 ml
ADERMA massage oil gel improves and reduces scars and stretch marks appearance.
€17.58€175.80/l -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Essential Oils Geranium Essential Oil 5 ml
PURESSENTIEL.
Organic Geranium.
PELARGONIUM X ASPERUM* ESSENTIAL OIL.
Dietary supplement.
5ml.€4.13 €5.16€826.00/l -
-20% Vegan
KorresKorres Thin Hair Shampoo Rice Proteins And Linden 250ml
Volumizing shampoo for thin and volumeless hair
€10.63 €13.30€42.52/l -
Made in France A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Volume Volumising Shampoo Fine Hair 500ml
Leaves hair with more volume.
€13.90€27.80/l -
-11% Organic Made in France
Propos'NaturePropos'Nature Organic Alum Dew Deodorant Roll-on 50ml
Propos'Nature dew alum deodorant
€7.82 €8.82€156.40/l -
Organic Promo
MelvitaMelvita L'Or Végétal Organic Hydra-Perfecting Body Cream 200ml
This velvety-textured Body cream melts into the skin to provide an immediate sensation of comfort for dry skin, while also having a perfecting effect
€19.69€98.45/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Curls Alarm Clock Spray Wavy, curly hair 150ml
The Spray that revitalises waves and Curls between shampoos without weighing them down.
€11.99€79.93/l -
-25%
AventAvent Natural Response Baby Bottles Pp Silicone Teat Slow Flow 1 Months+ 2x260ml
Avene bottle allows for a natural feeding experience close to that of a breastfeeding.
€11.24 €14.99€5.62/u -
Organic
Nat & FormNat&Form Relaxation Aubepine & Lemon Balm 120 plant capsules
Nat & Form Hawthorn, rich in flavonoids, promotes relaxation.
€6.99 -
Made in France A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Gentle Gentle Shampoo All hair types 500ml
Balances and protects the scalp.
€12.58€25.16/l -
Made in France A gift for you
NovexpertNovexpert Omegas 5 Omega Cleansing Oil 150 ml
5 Omegas Cleansing Oil for an efficient make-up removal & hydration
€23.50€156.67/l -
BiothermBiotherm Active recovery body lotion 400 ml
Body lotion to soothe irritated or damaged skin
€21.89€54.72/l -
OemineOemine Evening Primrose Oil 60 capsules
Oemine Bio-Evening Primrose is a natural food supplement made with certified organic, pure cold-pressed evening primrose oil.
€14.99€325.87/kg -
Organic
Phytosun AromsPhytosun Aroms Organic Java lemongrass essential oil 10 ml
Phytosun Arôms offers a complete range of 100% pure, natural essential oils, botanically and biochemically defined (H.E.B.B.D).
€3.70€370.00/l -
Made in France
ENO Laboratoire CodexialENO Laboratoire Codexial Enoliss Perfect Skin 10 AHA 3 30ml
Night Renewal Cream - Micro peel.
€22.90€763.33/l -
A gift for you
NovexpertNovexpert Trio-Zinc Boost Serum 30ml
Trio-Zinc Booster Serum: halves acne and reduces wrinkles by a third. 100% clean, vegan, allergen-free. For all skin types.
€29.99€999.67/l -
Nat & FormNat&Form Organic Fenugreek 200 Capsules Sustainable Nat&form
The Nat & Form laboratories offer organic fenugreek, Trigonnella foenum-graecum,traditionally known to help promote physical and mental tone.
€9.29 -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Hyaluronic Hydra Conditioner No rinse 100 ml
Hydrates, controls frizz and protects hair from heat.
€10.38 €12.98€103.80/l -
15% from 3
Vitavea SantéVitavea Santé Urinary Comfort Hydration strawberry, hibiscus, cranberry and burdock flavoured 20 effervescent tablets
Supports daily hydration, urinary comfort and vitality with a cranberry-enriched formula plus vitamins and electrolytes.
€4.99€89.11/kg -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Sensitive throat orange and eucalyptus flavour 30 gummies
A natural solution to soothe throat discomfort
€5.99€99.83/kg -
Organic Made in France
BabybioBabybio Emmental and thyme biscuits 16 units
What better way to satisfy baby’s little hunger pangs than with France’s favourite cheese in these tasty biscuits?
€2.90€40.28/kg -
-
DarphinDarphin Ideal Resource Light Re Birth Overnight Cream 50ml
DARPHIN
Idéal resource
This elegant cream featuring Neroli essential oil, Knotweed and White Hibiscus restores skin's glow, stimulates natural collagen production and promotes cell renewal every night.€52.90€1,058.00/l -
LieracLierac Phytolastil Massage Oil Belly and Chest 100ml
massage oil improves skin elasticity, nourishes and relieves itching to prevent the appearance of stretch marks.
€13.00€130.00/l -
Organic Made in France 20% from 2
SantaromeSantarome Organic Harpagophytum 2000 Douleurs articulaires x 20 Ampoules
Organic Harpagophytum by Santarome Bio helps maintain joint comfort and flexibility.
€11.98€59.90/l -
NeutrogenaNeutrogena Hydro Boost Aqua-Gel Cleanser Perfumes free 200ml
Removes impurities, sebum and Make-up without damaging the skin.€6.49€32.45/l -
A gift for you
RedkenRedken Brews Clay Pomade Maximum Control 100ml
clay pomade
maximum control
gritty finish
€16.00€160.00/l