hot picks
-
Energie FruitEnergie Fruit Detox Massaging Scalp Brush
Scalp brush exfoliates, massages and stimulates growth
€9.30 -
A gift for you
ApivitaApivita Solid Foamy Cleanser Solid cleansing & make-up remover 80 g
Gentle solid face & eye cleanser with lavender, honey and prebiotics – removes make-up, cleanses and hydrates all skin types, soap-free.
€8.99€112.38/kg -
-20% Made in France
A-DermaA-Derma Exomega Soothing gel-cream 40 ml
Instantly soothes sensitive and atopic skin with 72-hour hydration from hyaluronic acid and oat, for lasting comfort.
€12.56 €15.70€314.00/l -
PhytoceuticPhytoceutic Herbadetox Bio 20 Phials
12 active plants: Nettle, Mallow, Fennel, Melissa, Burdock, Rosemary, Dandelion, Chicory, Artichoke, Black Radish,
Herbal White Broth becomes Herbadetox but its formula becomes unchanged. After a period of excess food or seasonal changes, it is advisable to help the body eliminate accumulated waste.
€10.95 -
15% off 2nd
SolgarSolgar CoQ-10 30 mg 30 capsules
Helps maintain optimal energy levels and replenishes coenzyme Q10, which naturally declines with age.
€28.99€2,116.06/kg -
Made in France
Nat & FormNat&Form MelaZen Sleep Spray fast-absorbing spray 20 ml
NAT&FORM MélaZen Sleep encourages relaxation and a faster falling asleep.
€9.19€459.50/l -
-17%
AlvitylAlvityl Vitality Day Night 40 tablets
This dietary supplement combines 11 Vitamins, 6 Minerals and Ginseng in a 20-day programme, divided into two types of tablets
€9.68 €11.69€239.01/kg -
DarphinDarphin Moisturizing Hand & Nail Cream 75ml
Darphin hand and nail cream with rose water hydrates your skin all day long.
€18.50€246.67/l -
10% from 2
Natural NutritionNatural Nutrition Lipostab Huile De Son De Riz Gestion du cholestérol 90 capsules
NATURAL NUTRITION
RBObran rice oil + hypoglucilip complex
Cholesterol and blood sugar managementDietary supplement
60 capsules€18.90€322.53/kg -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Anti-dandruff shampoo dry dandruff 250 ml
Helps reduce dry dandruff and itching while hydrating and supporting the microbiome, thanks to antimicrobial propolis and lactic acid.
€9.11 €11.39€36.44/l -
NutergiaNutergia ERGYNUIT® Spray Flash Melatonin 1.9 mg 20 ml
Helps reduce the time it takes to fall asleep, thanks to melatonin.
€8.99€449.50/l -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Floral Bouquet Fresh Micellar Water 200ml
Melvita Fresh Micellar Water cleanses your skin perfectly without any drying effect.
€12.49€62.45/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Colour Colour Extender Masks Sensitised hair 200ml
Long-lasting colour radiance for up to 9 weeks**.
€19.90€99.50/l -
Made in France
NaturactiveNaturactive Seriane Sleep X 30 Capsules 30 Gélules
NATURACTIVE Seriane Sleep contributes to a faster falling asleep and improves sleep quality (Marine Magnesium, Lactium, Vitamin B6 and Lemon Balm).
€10.99€366.33/kg -
-20% A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytophanere Hair & nails 2 x 15 effervescent tablets
Boosts hair and nail health with zinc, selenium and B vitamins for stronger, fuller-looking results.
€14.56 €18.20€178.17/kg -
-20% A gift for you
Saryna KeySaryna Key Color Lasting Pure African Shea Butter repairing hair butter 500ml
Pure African shea butter repairing hair butter for dye hair.
€42.32 €52.90€84.64/l -
-20%
LieracLierac Anti-Redness Protocol Cream 75 ml
This soothing mask hydrates skin, reducing redness and tightness in just 10 minutes for lasting comfort.
€13.51 €16.90€180.13/l -
-20%
KorresKorres Shampoo for oily hair with liquorice and nettle 250 ml
Purifying shampoo for oily hair that controls excess sebum and is free from silicones.
€10.48 €13.10€41.92/l -
OemineOemine Zinc krill 60 capsules
Supports healthy hair, nails and skin while helping protect cells from oxidative stress, thanks to zinc and natural astaxanthin.
€16.99€738.70/kg -
-20% Vegan
KorresKorres Professional Post-Colouring Shampoo 250ml
Korres post-colouring shampoo removes residues and traces of oxidation, prolongs the intensity of colour.
€11.20 €13.99€44.80/l -
20% from 2
Forte PharmaForté Pharma Forté Zen Stress Flash Ashwagandha Mint flavour 10 orodispersible tablets
FORTÉZEN STRESS FLASH combines the benefits of Ashwagandha, American Ginseng and Holy Basil to provide a fast-acting solution to stressful situations.€7.49€680.91/kg -
Organic 20% from 2
SantaromeSantarome Energie Boost Bio Coup d'énergie immédiat 20 ampulas
SANTAROME Bio 3 organic buds ampulas give you an immediate energy boost.
€14.19€70.95/l -
Organic Made in France A gift for you
NovexpertNovexpert Omegas Serum Booster 30ml
Novexpert Serum Booster : a cocktail of anti-aging vitamins A,C,E & 5 omegas.
€49.80€1,660.00/l -
A gift for you
NuxeNuxe Reve De Miel My Essentials Beauty Glow
My 3 beauty essentials for every occasion
€17.24€862.00/l -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Express Beauty Hydrating Capillary Masks 20ml
Provides deep, intense Hydration. Protects against damage and prevents split ends. Leaves hair extremely soft.
€2.87 €3.59€143.50/l -
-12%
La Roche-PosayLa Roche-Posay Effaclar Eco refill anti-blemish cleansing gel face & body 400 ml
Purifies and unclogs pores on oily skin across the face, chest and back with salicylic acid and LHA, exfoliating without friction to reduce blemishes and marks.
€15.36 €17.36€38.40/l -
A gift for you
ApivitaApivita Green Clay Deep Cleansing Face Masks 2x8ml
This Masks deep-cleanses and tightens pores. It reduces excess sebum and eliminates blackheads.
€3.59€224.38/l -
Clement-ThekanClement-Thekan Soin des Yeux Chiens et Chats 100ml
Eye Care
Eye Cleaning
For Dogs and CatsEliminates dust, crusts and secretions caused by irritation.
€6.49€64.90/l -
-9%
SvrSvr Densitium SPF30 refill cream 50 ml
This SPF30 cream plumps skin, smooths wrinkles and fades dark spots while shielding against UV and visible light, thanks to hyaluronic acid and peptides.
€28.50 €31.49€570.00/l -
Made in France A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Intense Curls Curls Nutrition Masks Curly and Frizzy Hair 200ml
The mask that instantly detangles and nourishes curly and frizzy hair.€19.90€99.50/l -
LieracLierac Man Comfort shaving foam 150ml
Anti-irritation comfort shaving foam, softens, hydrates for Man by Lierac.
€7.99€53.27/l -
-20% A gift for you
Saryna KeySaryna Key Pur Pure African Shea Butter repairing hair butter 500ml
Pure African shea butter repairing hair butter.
€42.32 €52.90€84.64/l -
LieracLierac Arkéskin Menopause Day Cream 50ml
Arkeskin Menopause cream corrects visible signs of skin aging: loss of firmness and elasticity.
€26.99€539.80/l -
-20%
ElnettElnett Satin Spray Normal Strength 75ml
Elnett hairspray
normal strength
€4.32 €5.40€57.60/l -
A gift for you
ValdispertValdispert Complete sleep 10 tablets
Valdispert Sleep Integral helps you fall asleep and stay asleep by reducing the number of night-time awakenings. 30 nights.
€6.49€519.20/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Black Detox Black cleansing gel face & eyes 150 ml
Deeply cleanses and detoxifies skin with activated charcoal and propolis.
€13.60€90.67/l