hot picks
-
Organic
DevaDeva Clear Mind Herbal Tea 32 g
Blending organic herbs, Bach flowers and floral elixirs to support emotional balance and a moment of relaxation.
€4.90€153.12/kg -
-15% Made in France
KersiensKersiens Protect'Immune 60 capsules
Contributes to the normal functioning of the immune system and reduces fatigue.
€33.92 €39.90€231.22/kg -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Reve De Miel Nourishing Body Hands and Lips Trio
Nourishes and repairs skin, hands and lips with the soothing power of honey.
€14.99€103.38/l -
New Organic
IswariIswari Vegan collagen booster 100 g
Vitamin C contributes to normal collagen formation and helps protect cells from oxidative stress, with maca and an amino acid complex.
€9.98€99.80/kg -
New
Fleurs de Bach OriginalFleurs de Bach Original Mélanges Expert de Bach® Self Confidence 20 ml
Bach flower essence to help restore self-confidence and self-acceptance.
€17.95€897.50/l -
New
CompeedCompeed Multi-Blessure Smartskin Medium Plasters 9 units
Promotes fast healing and protects against infection with its hydrocolloid gel.
€3.44€0.38/u -
ActimoveActimove Leukotape® K elastic adhesive bandage 5mx5cm Red 1 unit
This breathable, hypoallergenic adhesive bandage provides secure support for up to 9 days without leaving residue or irritating the skin.
€11.50€11.50/u -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytophanere Treatment set Phytophanere
Helps reduce stress- and hormone-related hair loss with 4 patented botanical extracts.
€33.90€211.88/l -
EstipharmEstipharm Pocket nail buffer 2
The pocket nail buffer is the ideal partner for keeping your nails looking beautiful.
€2.50€2.50/u -
New
CompeedCompeed Multi-Wound Smartskin Assortment 2 x 9 units
Speeds up healing and protects against infection with its hydrocolloid gel.
€4.49€0.50/u -
-25% Organic
Flora NaturaFlora Natura Red Vine supports healthy circulation 120 capsules
Supports healthy venous circulation with organic red vine extract in easy-to-take capsules.
€12.74 €17.00€325.83/kg -
Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Zinc bisglycinate skin hair nails immunity 60 capsules
Restore strength and radiance to your skin.
€15.90€611.54/kg -
A gift for you
RedkenRedken All Soft Hydrating mask dry hair 100 ml
Deeply hydrates and revives dry hair for lasting softness and shine.
€19.69€196.90/l -
New -14%
CliniqueClinique Daily Calm Gentle Cleansing Cream 125 ml
Gently cleanses, soothes irritation and reduces redness with hyaluronic acid and glycerin.
€30.00 €35.00€240.00/l -
-20%
LieracLierac Anti-Dark Spot Protocol Anti-dark spot serum set
Unifies and protects skin against dark spots while providing high SPF50+ sun protection.
€27.43 €34.30€13.72/u -
TensosportTensosport Protection bandage with compression 20m x 7cm 1 x unit
Breathable, hypoallergenic adhesive bandage that’s ultra-conformable and tearable by hand for secure, latex- and phthalate-free support.
€4.80€4.80/u -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Essential Oils Inule Odorante Bio 5ml
The perfume of Peppermint Puressentiel Expert essential oil refreshes and reassures. It just makes short work with daily digestive troubles, and eliminates headaches and travel sickness without any difficulty. Invaluable and simple of use!
€27.52 €34.40€5,504.00/l -
New
VichyVichy Clinical Control Extreme antiperspirant roll-on Sensitive Peaux Sensibles 2 x 50 ml
Provides 4-day protection for sensitive skin prone to excessive sweating after hair removal or shaving, in an alcohol- and fragrance-free formula.
€16.30€163.00/l -
AventAvent Ultra-Air Avent Silicone Orthodontic Pacifiers Animal Collection From 18 Months Old X2 Nighttime 18 Mois Et Plus x2
Batch of 2 orthodontic pacifiers
animal collection
from 18 months old
€5.17€3.10/u -
A gift for you A gift for you
ApurnaApurna Native Gainer 1.1 kg
Supports muscle gain and protein metabolism with native proteins, B vitamins and antioxidant minerals.
€27.49€26.36/kg -
Organic Made in France
BabybioBabybio Fruit 6 Month Bioes Bottles Fruits 4x90g
Fruit bottles for babies from 6 months.
€3.49€10.22/kg -
Organic Made in France
BabybioBabybio Menu Bonne Nuit Des 12 Mois Assiette 230g
BABYBIO
Assiette menu bonne nuit
Dès 12 mois
Avec morceaux
Préparation bio de légumes cuisinés
230 g€2.19€10.04/kg -
Organic Made in France
BabybioBabybio Good Night Dishes From 15 Months 260g
BABYBIO
Assiette bonne nuit / good night dishes
from 15 months
with starchy foods and vegetables
260 g€2.19€8.88/kg -
Organic Made in France
BabybioBabybio Good Night Dish From 8 Months 2x200g
BABYBIO
Good night dish
From 8 months
No salt added
2 x 200€3.19€8.42/kg -
Organic Made in France
BabybioBabybio Bonne Nuit Bowl For Babies 12 Months Old & Older 2x200g
BABYBIO
night time bowl
with chunks
from 12 months of age
2x200g€2.88€7.60/kg -
A gift for you A gift for you
ApurnaApurna Muscle-building whey protein doypack 720 g
- Proteins: which help restore muscle mass.
- Vitamins:
Including vitamin B6 which contributes to the normal metabolism of proteins.
Vitamins C and E that help protect cells against oxidative stress.
€23.99€35.15/kg -
A gift for you A gift for you
ApurnaApurna Hydration drink effort and performance drink 500 g
APURNA
Hydration
Effort and Performance
Antioxidant & isotonic **
9 Vitamins and 7 Minerals
Flavors: Citrus / Mint / Strawberry / Orange / Lemon / Red Fruits€14.95€31.54/kg -
Organic Made in France
BabybioBabybio Bonne nuit Mes 1ers Morceaux Fondants Bio from 8 months 2x200g
Organic evening meal for Babies.
€2.96€7.80/kg -
SuavinexSuavinex Wonder Silicone Pacifier Clip
To attach the soother to Textiles and prevent it from falling out.
€8.18€9.82/u -
SuavinexSuavinex SxPro Night & Day Physiological Silicone Soother 0-6 Months 0 à 6 Mois x2
Soother that glows in the dark so it's easy to find in Baby's cot
€5.20€3.12/u -
SuavinexSuavinex Birth Brush + Comb Set
Pretty brush and comb set for Baby's daily use
€8.90€5.34/u -
SuavinexSuavinex SxPro Symmetrical Nipple Feeding Bottle Average debit 3 Months and Plus 270ml
A feeding bottle with a symmetrical teat.
€5.08€6.10/u -
Organic Made in France
BabybioBabybio Baby Food Vegetables From 6 Months 2x130g
BABYBIO
Baby food
organic vegetable puree
from 6 months
€3.59€14.58/kg -
-
Luc Et LeaLuc Et Lea Sucettes anatomiques Nuit Extra-fines 18 mois et plus x2
Silicone symmetrical pacifier
from 18 months
les ludiques collection
€4.60€2.76/u -
AventAvent Ultra-Air Symmetric Silicone Soothers with Pattern 0-6 Months x2
Let your baby's skin breathe with the Ultra-Air soother from Philips Avent.
€5.24€3.14/u