hot picks
-
Luc Et LeaLuc Et Lea Ergosense Plastic feeding bottle Savannah 4 months and over 330ml
A variable flow bottle to make feeding a shared experience.
€8.02€8.02/u -
New A gift for you
NuxeNuxe Zinc Power Purifying cleansing gel 400 ml
Deeply cleanses combination to oily skin, mattifies and tightens pores while reducing breakouts and blackheads without drying.
€18.36€45.90/l -
EucerinEucerin Hyaluron-Filler Longevity epigenetic day care SPF30 50 ml
Corrects signs of ageing and protects against UVA/UVB with a lightweight texture.
€36.89€737.80/l -
A gift for you
ApivitaApivita Pure Jasmine Hydrating body milk 200 ml
Discover Apivita’s naturally effective hydrating body milk with jasmine for soft, nourished skin.
€13.99€69.95/l -
A gift for you
FeliwayFeliway Happy Snack Cat anti-stress treats Salmon 6 units
Naturally soothes cats with alpha-casozepine, a relaxing milk protein that won’t cause dependency or drowsiness.
€5.18€0.86/u -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Supramen 4 capsules
Supramen’s fast-acting formula supports both erection strength and endurance in 4 convenient capsules.
€7.99€3,631.82/kg -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Essential Oils Organic bergamot 10 ml
Organic bergamot essential oil helps soothe stress and balance mood with its naturally relaxing properties.
€8.72 €10.90€872.00/l -
Parakeya par EasyparaParakeya par Easypara Herbal tea Slimming 100 g
Supports natural elimination and helps manage weight with cherry stalks, green mate and green tea.
€4.59€45.90/kg -
Made in France Vegan
NutreovNutreov Stim e 5G Booster 40 tablets
Stim E® ENERGY BOOSTER 5G®, a new-generation, high-dose vitality cocktail.
€8.49 -
LadrômeLadrôme Arnica macerated oil 100 ml
Soothes and softens dry or irritated skin with the calming benefits of arnica oil in a targeted massage.
€9.89€98.90/l -
A gift for you
RedkenRedken Acidic Color Gloss Shine & Nutrition Masks 250ml
Shine and Nutrition Masks for coloured and non-coloured hair
€31.08€124.32/l -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Organic tansy essential oil 5 ml
This 100% natural essential oil stands out with its striking blue hue and delicate floral-herbaceous fragrance.
€13.51 €16.90€2,702.00/l -
AbibAbib PDRN collagen intense hydration lip mask 11 g
Intensely hydrates and plumps lips for up to 4 hours with PDRN and collagen, leaving them full and supple without any sticky feel.
€17.29€1,571.82/kg -
KorresKorres Aegean Bronze Sunscreens Bronzing Oil SPF20 150ml
This Suncare oil with medium UVA + UVB protection gives you an intense, even tan.
€22.90€152.67/l -
UrgoUrgo Purifying cleansing gel for blemishes 200 ml
Gently cleanses sensitive or oily skin while balancing excess sebum and preserving the skin’s natural moisture barrier, with 97% natural ingredients.
€9.49€47.45/lOut of stock -
A gift for you
ApivitaApivita Face Cleansing Gel Face 200ml
Discover Apivita Cleansing Gel, natural and efficient, with propolis and lime extracts. Anticeptic & anti-pollution effect.
€14.50€72.50/l -
A gift for you
RedkenRedken Acidic Color Gloss No-Rinse Thermo-Protective Care Cheveux Colorés Méchés 190ml
Thermo-protective leave-in care for coloured hair that adds softness and shine, thanks to its invisible shield technology€32.99€173.63/l -
A gift for you
ApivitaApivita Refreshing Fig Shower Gel with Essential Oils 250ml
Apivita Shower Gel gently cleanses and preserves natural Hydration.
€9.89€39.56/l -
New
SebamedSebamed Physio-wash oil 500 ml
Gently cleanses, hydrates and protects dry, sensitive skin from dehydration
€7.96€15.92/l -
A gift for you
NuxeNuxe Prodigieuse Hyalu Boost Hydrating glow routine set
A three-step hyaluronic acid routine to deeply hydrate, smooth and brighten skin.
€23.17€187.61/l -
A gift for you
ApivitaApivita Just Bee Clear Blemish control routine gift set
A 3-step routine to purify blemish-prone and oily skin, with propolis, plant-based salicylic acid and niacinamide.
€15.92€151.62/l -
-20%
ListerineListerine Kids mild mint mouthwash alcohol free 500 ml
Listerine Total Care Alcohol-Free Mouthwash for fresh breath and complete protection.
€4.79 €5.99€9.58/l -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Essential Oils Scots Pine Essential Oil - Airways - 5ml
The refreshing mountain-forest scent of Puressentiel Expert Woodland Pine Tree gets you immediately energized. But especially, it is very useful to help us fight winter's diseases.
Antiseptic, depolluant essential oil.
€3.12 €3.90€624.00/l -
A gift for you
Forte PharmaForté Pharma Hydra Forté Energy vitamin c and taurine 24 effervescent tablets
Hydra Forté natural cherry flavour boosts your Hydration!
€8.89€97.69/kg -
-20%
PuressentielPuressentiel Essential Oils Litsea Citronnée organic 10 ml
Organic Litsea Cubeba essential oil with a refreshing citrus scent.
€3.34 €4.18€334.00/l -
Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Nourish High Nutrition 2in1 Cleansing Balm 150ml
This cleansing balm, 93% natural origin, gently cleanses and deeply nourishes dry hair.
€23.69€157.93/l -
A gift for you
-
Forte PharmaForté Pharma Vitalité 4G Energising Energy Tangerine flavour 30 chewable tablets
Boost your energy naturally with VITALITÉ 4G DYNAMISANT chewable tablets in a tangerine flavour!€13.69€268.43/kg -
-20% A gift for you
Saryna KeySaryna Key Deep cleansing shampoo oily hair and scalps 500 ml
This shampoo helps to restore the scalp's natural balance.
€27.92 €34.90€55.84/l -
Organic
Phytosun AromsPhytosun Aroms Ylang Ylang Essential Oil 5ml
PHYTOSUN AROMS
Phytosun Arôms Ylang-Ylang 5ml is an essential oil 100% pure and natural which has a very hot perfume.
Care of the body. Fall of hair.
€6.46€1,292.00/l -
Made in France Promo
JuvamineJuvamine Stress Relax 1,9mg 60 tablets
STRESS RELAX DAY/NIGHT, Relaxation and sleep, 60 tablets
€11.98€345.24/kg -
-20% Organic Vegan
PuressentielPuressentiel Plant Oils Carrot Organic 50ml
100% pure, natural organic vegetable oil.
€5.59 €6.99€111.80/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Carrot Essential Oil 5 ml
Dietary supplement
carrot essential oil
€8.50€1,700.00/l -
A gift for you
ApivitaApivita Queen Bee Revitalizing Anti-Age Eye Cream 15ml
This eye cream reduces crow's feet and deep wrinkles while restoring sagging.
€43.90€2,926.67/l -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Express Beauty Shine & Vitality Capillary Masks 20ml
This Masks moisturises and nourishes, protecting hair from external effects (styling, blow-drying, pollution). Leaves hair shiny and soft.
€2.87 €3.59€143.50/l -
Luc Et LeaLuc Et Lea Ergosense Plastic feeding bottle Savane 2 Months and over 270ml
A medium-flow bottle to make feeding a shared experience.
€7.60€7.60/u