🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

Lipsticks and lip treatments

  1. Carmex Strawberry SPF15 lip balm 10 g
    Carmex

    Carmex Strawberry SPF15 lip balm 10 g

    Intensely hydrates and nourishes lips for a smoother texture and a healthy-looking finish every day.

    (0)
    €2.60
    €260.00/kg
  2. Martiderm Platinum Lip Supreme Balm 4.5 ml
    Martiderm

    Martiderm Platinum Lip Supreme Balm 4.5 ml

    Lip Supreme Balm de Martiderm repulpe et hydrate intensément les lèvres.

    (0)
    €16.74
  3. Organic Made in France
    Gamarde Intense Nourishing Lip Balm 10ml
    Gamarde

    Gamarde Intense Nourishing Lip Balm 10ml

    Repairing Lip Balm by Gamarde protects and nourishes dry, chapped lips.

    (2)
    €22.06
    €2,206.00/l
  4. Organic
    Patyka Hydra Soin Lèvres Douceur 10g
    Patyka

    Patyka Hydra Soin Lèvres Douceur 10g

    Fixe durablement l'hydratation et protège la peau

    (0)
    €19.90
    €1,990.00/kg
  5. Carmex Mini SPF15 lip balm 3 x 5 g
    Carmex

    Carmex Mini SPF15 lip balm 3 x 5 g

    Keep lips soft, healthy and protected every day with this SPF 15-enriched balm for daily hydration.

    (0)
    €5.90
    €393.33/kg
  6. Le Comptoir Des Tendances Lipgloss ALOE VERA 3.8ml
    Le Comptoir Des Tendances

    Le Comptoir Des Tendances Lipgloss ALOE VERA 3.8ml

    This lipgloss with ALOE VERA moisturises and enhances lips with a natural shine.

    (0)
    €4.49
    €1,181.58/l
  7. Abib PDRN collagen intense hydration lip mask 11 g
    Abib

    Abib PDRN collagen intense hydration lip mask 11 g

    Intensely hydrates and plumps lips for up to 4 hours with PDRN and collagen, leaving them full and supple without any sticky feel.

    (0)
    €17.29
    €1,571.82/kg
  8. Thalgo Soothing face ritual
    Thalgo

    Thalgo Soothing face ritual

    This soothing facial ritual calms and protects sensitive skin while reducing redness, thanks to marine prebiotics.

    (0)
    €48.90
    €752.31/l
  9. Le Comptoir Des Tendances Lip Balms Aloe Vera 4g
    Le Comptoir Des Tendances

    Le Comptoir Des Tendances Lip Balms Aloe Vera 4g

    Lip Balms enriched with Hydrating Aloe Vera.

    (0)
    €4.51
    €1,127.50/kg
  10. Made in France
    Laino Nourishing Lip Balm 14ml
    Laino

    Laino Nourishing Lip Balm 14ml

    Pro Intense Lip Balm soothes, repairs and protects the lips.

    (2)
    €7.04
    €502.86/l
  11. Thalgo Nourishing Hands & Lips Duo
    Thalgo

    Thalgo Nourishing Hands & Lips Duo

    A nourishing duo for hands and lips, keeping skin soft and hydrated.

    (0)
    €22.99
    €353.69/l
  12. Organic
    Centifolia Lys Active Bioes Eye and Lip Contour 15ml
    Centifolia

    Centifolia Lys Active Bioes Eye and Lip Contour 15ml

    This Care helps to reduce the most visible signs of ageing. Skin is hydrated and nourished, wrinkles and fine lines are filled in for a visibly younger-looking eye and lip contour.
    (0)
    €21.07
    €1,404.67/l
  13. Thalgo Cold Cream Marine Nutri-Comfort Lip Balm 15ml
    Thalgo

    Thalgo Cold Cream Marine Nutri-Comfort Lip Balm 15ml

    This balm replenishes and repairs dry, damaged lips.

    (0)
    €17.10
    €1,140.00/l
  14. -20% Vegan
    Korres White Pine - MenoReverse Smoothing Eye & Lip Contour 15ml
    Korres

    Korres White Pine - MenoReverse Smoothing Eye & Lip Contour 15ml

    Eye and Lips contour. Compensates for the visible impact of the menopause by improving the appearance of the Skin.
    (3)
    €36.72 €45.90
    €2,448.00/l
  15. Filorga Global-Repair Density Protocol Giftboxes
    Filorga

    Filorga Global-Repair Density Protocol Giftboxes

    Your GLOBAL REPAIR FILORGA Global Anti-Age Christmas Giftboxes

    (0)
    €104.21
    €1,766.27/l
  16. New
    Weleda Redensifying day cream and eye and lip care
    Weleda

    Weleda Redensifying day cream and eye and lip care

    This pack contains a day cream and an eye and lip care treatment.

    (3)
    €30.06
    €751.50/l
  17. Vegan
    ANNEMARIE BÖRLIND Natucollagen Boost Eye contour serum All Skin Types 15 ml
    ANNEMARIE BÖRLIND

    ANNEMARIE BÖRLIND Natucollagen Boost Eye contour serum All Skin Types 15 ml

    Reinforces the structure of the Skin and improves its elasticity.

    (12)
    €36.95
    €2,463.33/l
  18. Vegan
    L'Action Cosmetique Mediatic Coconut Lip Plumping Gloss 10ml
    L'Action Cosmetique Mediatic

    L'Action Cosmetique Mediatic Coconut Lip Plumping Gloss 10ml

    Made with oligopeptides, this active lip gloss gives lips a fuller appearance in just a few weeks, providing comfort, texture and shine.

    (0)
    €11.99
    €1,199.00/l
  19. Vegan
    ANNEMARIE BÖRLIND Natucollagen Boost Volumising Serum For Lips All Skin Types 50ml
    ANNEMARIE BÖRLIND

    ANNEMARIE BÖRLIND Natucollagen Boost Volumising Serum For Lips All Skin Types 50ml

    Reinforces the structure of the Skin and improves its elasticity.

    (2)
    €28.96
    €1,930.67/l
  20. Dermophil Indien Repairing Lip Balm Damaged Chapped Lips Dermophil 2x4g
    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Repairing Lip Balm Damaged Chapped Lips Dermophil 2x4g

    The Dermophil lip balm for damaged lips relieves, repairs and moisturises the chapped lips.  
    The lips are quickly repaired and nourished.

    (3)
    €6.50
    €1,625.00/kg
  21. Eucerin Lip Active Active lip care SPF20 2 x 4.8 g
    Eucerin

    Eucerin Lip Active Active lip care SPF20 2 x 4.8 g

    Soothes, hydrates and protects dry, sensitive lips with dexpanthenol and vitamin E, plus SPF 20 sun protection.

    (21)
    €5.94
    €618.75/kg
  22. L'Action Cosmetique Mediatic Gentle Lip Scrub 12ml
    L'Action Cosmetique Mediatic

    L'Action Cosmetique Mediatic Gentle Lip Scrub 12ml

    They stay silky smooth and perfectly curled all day long

    (0)
    €11.99
    €999.17/l
  23. Eye Care Cosmetics Nourishing Lip Balm 10ml
    Eye Care Cosmetics

    Eye Care Cosmetics Nourishing Lip Balm 10ml

    This Nourishing Lip Balm is destined to become your daily companion for nourished, hydrated and protected lips all day long.

    (0)
    €6.70
    €670.00/l
  24. Dermophil Indien Kids Stick Lips 4g

    Multiple choice

    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Kids Stick Lips 4g

    Children need to protect their lips too, with this dermophil Kids stick.

    (2)
    €3.35
    €1,005.00/kg
  25. Made in France
    Laino Intense Lip Care 4g

    Multiple choice

    Laino

    Laino Intense Lip Care 4g

    LAINO 

    Lip Care 
    Damaged, chapped Lips 

    (25)
    €2.20
    €660.00/kg
  26. Made in France Vegan
    Embryolisse Secret De Maquilleurs Lip Balm Les Secrets Des Maquilleurs 2.5g

    Multiple choice

    Embryolisse

    Embryolisse Secret De Maquilleurs Lip Balm Les Secrets Des Maquilleurs 2.5g

    Moisturising lip balm 

    (19)
    €16.00
    €7,680.00/kg
  27. Organic
    Dermophil Indien Protection Lip Balm Flavoured Dermophil Aromatisé 4g

    Multiple choice

    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Protection Lip Balm Flavoured Dermophil Aromatisé 4g

    Dermophil lip protection to nourish, moisturise and protect while leaving a greedy taste on the lips .

    (4)
    €3.89
    €1,167.50/kg
  28. Dermophil Indien Tinted Lip Care Dermophil 4g

    Multiple choice

    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Tinted Lip Care Dermophil 4g

    Tinted care that protects, moisturises, and nourishes the lips for a daily protection.

    (6)
    €3.89
    €1,167.50/kg
  29. Made in France
    Laino Skincare for Lips Soothes & Protects 4g

    Multiple choice

    Laino

    Laino Skincare for Lips Soothes & Protects 4g

    This Lip Care with Organic Argan Oil intensely hydrates the lips while protecting them from dryness and external aggressions.

    (1)
    €2.26
    €677.50/kg
  30. Made in France
    Les petits prodiges Baume Magique Multi-usages All skin types 30ml

    Multiple choice

    Les petits prodiges

    Les petits prodiges Baume Magique Multi-usages All skin types 30ml

    Multi-purpose balm: Care for face, body, hands & feet, lips, hair tips, make-up remover, after-sun, after-shave, massage, etc.

    (3)
    €18.49
    €739.67/l
  31. IT Cosmetics Confidence Gloss Hydrating Serum 6.7ml

    Multiple choice

    IT Cosmetics

    IT Cosmetics Confidence Gloss Hydrating Serum 6.7ml

    Makes your lips smoother, softer and fuller, while improving the skin's moisture barrier.

    (0)
    €25.50
    €4,567.16/l
  32. Isdin Stick Lèvre Réparateur 4g

    Multiple choice

    Isdin

    Isdin Stick Lèvre Réparateur 4g

    Stick pour réparer les lèvres. Sa formule à base d’acide hyaluronique protège et répare les lèvres les plus sèches.Sa texture en stick permet de l’appliquer facilement aussi souvent que nécessaire.Testé dermatologiquement.

    (0)
    €5.86
    €1,757.50/kg
  33. Dermophil Indien Tinted Lip Oil 5ml

    Multiple choice

    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Tinted Lip Oil 5ml

    Enhance your lips with this intensely shiny lip care gloss.

    (1)
    €10.00
    €2,400.00/l
  34. Les petits prodiges Tinted Lip Balm 10ml

    Multiple choice

    Les petits prodiges

    Les petits prodiges Tinted Lip Balm 10ml

    Cherry-tinted lip balm that nourishes, soothes, protects and beautifies. 100% natural origin, made in France.

    (0)
    €8.50
    €1,020.00/l
  35. Roger & Gallet Lip Balms 3.5g

    Multiple choice

    Roger & Gallet

    Roger & Gallet Lip Balms 3.5g

    Lips that are soft to the touch, nourishing and enhancing the lips with a slightly shiny finish that enhances the natural colour of the lips while remaining transparent.

    (1)
    €5.59
    €1,917.14/kg
  36. Vegan
    Korres Nourishing lip balm 5ml

    Multiple choice

    Korres

    Korres Nourishing lip balm 5ml

    The lip stick provides a feeling of comfort, for soft, supple lips.

    (4)
    €4.87
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara