🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

Lipsticks and lip treatments

  1. Apivita Skincare for Lips 4.4g

    Multiple choice

    Apivita

    Apivita Skincare for Lips 4.4g

    A wide range of Apivita lip care products.

    (1)
    €5.50
    €1,500.00/kg
  2. Made in France
    Mkl Bioes Lip Balms 4g

    Multiple choice

    Mkl

    Mkl Bioes Lip Balms 4g

    Our organic lip balm combines Karité butter with plant oils and waxes to intensely nourish dry, chapped lips.

    (4)
    €1.90
    €570.00/kg
  3. Made in France
    Ducray Ictyane Repairing lip balm 15 ml
    Ducray

    Ducray Ictyane Repairing lip balm 15 ml

    Intensely repairs and nourishes chapped lips for lasting hydration and restored softness.

    (12)
    €6.76
    €450.67/l
    Out of stock
  4. Ducray Ictyane Moisturizing Stick Dry Chapped Lips 3g
    Ducray

    Ducray Ictyane Moisturizing Stick Dry Chapped Lips 3g

    moisturizing stick

    dry chaaped lips

    (5)
    €2.89
    €963.33/kg
    Out of stock
  5. Made in France
    A-Derma Rhealba oats Duo lip balm sticks 2 x 4 g
    A-Derma

    A-Derma Rhealba oats Duo lip balm sticks 2 x 4 g

    A-DERMA Lip Stick moisturizes, soothes and repairs fragile and dry lips. 

    (8)
    €6.89
    €861.25/kg
    Out of stock
  6. Filorga Nutri-filler Nutri Filler Lips Lip Balm 4g
    Filorga

    Filorga Nutri-filler Nutri Filler Lips Lip Balm 4g

    FILORGA

    Filorga Nutri-Filler Lips 4g is an ultra-nourishing balm-oil which allow to comfort and plump the dry lips and give them natural brightness

    (42)
    €19.90
    €4,975.00/kg
    Out of stock
  7. Made in France
    Svr Topialyse Lip Balm 2x4g
    Svr

    Svr Topialyse Lip Balm 2x4g

    SVR Topialyse Lips Care 2 x 4g is a nourishing repairing care for the damaged lips of the whole family.

    (17)
    €5.99
    €748.75/kg
    Out of stock
  8. Uriage Bariéderm-Cica+ repairing lip balm 15 ml
    Uriage

    Uriage Bariéderm-Cica+ repairing lip balm 15 ml

    Bariéderm
    Cica-lips
    repairing lipbalm
    To repair, insulate, soothe damaged or very dry lips.
    15ml 

    (40)
    €4.90
    €326.67/l
    Out of stock
  9. Uriage Thermal water and hydration Moisturizing Lipstick 2 X 2x4g
    Uriage

    Uriage Thermal water and hydration Moisturizing Lipstick 2 X 2x4g

    URIAGE
    repairing lip balm

    Damaged lips.
    2x4g

    (12)
    €6.10
    €762.50/kg
    Out of stock
  10. Florame Bioes Nourishing Lip Balm 15ml
    Florame

    Florame Bioes Nourishing Lip Balm 15ml

    This balm nourishes and hydrates the lips.

    (0)
    €5.99
    €399.33/l
    Out of stock
  11. Vichy Naturalblend Tinted Lip Balm 4.5g

    Multiple choice

    Vichy

    Vichy Naturalblend Tinted Lip Balm 4.5g

    Tinted lip care.

    (5)
    Out of stock
  12. Alvadiem Protective Lip Care Stick Honey scent 4g
    Alvadiem

    Alvadiem Protective Lip Care Stick Honey scent 4g

    Protects dry lips.

    (11)
    €3.90
    €975.00/kg
    Out of stock
  13. Weleda Skin Food Dry & Chapped Lip Balm 8ml
    Weleda

    Weleda Skin Food Dry & Chapped Lip Balm 8ml

    Discover WELEDA Skin Food Lip balm to nourish your dry and/or chapped lips!

    (1051)
    €4.49
    €561.25/l
    Out of stock
  14. Alvadiem Nourishing Lip Balm Organic Royal Jelly 10ml
    Alvadiem

    Alvadiem Nourishing Lip Balm Organic Royal Jelly 10ml

    Nourishing Lip Balm nourishes and repairs dry, damaged lips.

    (7)
    €4.99
    €499.00/l
    Out of stock
  15. Weleda Everon Lip Care 2 x 4.8 g
    Weleda

    Weleda Everon Lip Care 2 x 4.8 g

    Rich in beeswax, shea butter and rose extract, this lip balm deeply nourishes and protects to leave lips soft and soothed.

    (23)
    €5.99
    €623.96/kg
    Out of stock
  16. Carmex Lip Balm Spf15 Cherry Flavour 7.5g
    Carmex

    Carmex Lip Balm Spf15 Cherry Flavour 7.5g

    Moisturising lip balm with a cherry flavour. It lastingly soothes dry, chapped and cracked lips. Pocket-size jar.

    (6)
    €2.50
    €333.33/kg
    Out of stock
  17. Skinceuticals Correct Skinceutical Antioxidant Lip Repair 10 ml
    Skinceuticals

    Skinceuticals Correct Skinceutical Antioxidant Lip Repair 10 ml

    emollient treatment that helps to improve environmental damage, while smoothing and refining the lips surface

    (3)
    €44.89
    €4,489.00/l
    Out of stock
  18. Acm Boréade Boreade R Soothing Lip Balm R Repairing and Soothing 11 ml
    Acm

    Acm Boréade Boreade R Soothing Lip Balm R Repairing and Soothing 11 ml

    Soothing repair lipbalm 

    Repairs intensely. Compensates for the observed drying of some dermatological treatments. 

    (24)
    €5.89
    €535.45/l
    Out of stock
  19. Amilab Lip Duo + 1 Free 3 x 4.7 g
    Amilab

    Amilab Lip Duo + 1 Free 3 x 4.7 g

    Lip balm sticks specially designed to repair, soothe and protect damaged, dry lips.

    (64)
    €7.12
    €504.96/kg
  20. Made in France
    Nuxe Reve De Miel Lip Moisturizing Stick Lèvres Desséchées ou abimées 4g
    Nuxe

    Nuxe Reve De Miel Lip Moisturizing Stick Lèvres Desséchées ou abimées 4g

    Specially designed for dry or chapped lips, this lipstick will leave your lips soft and supple.

    (43)
    €3.49
    €872.50/kg
    Out of stock
  21. Made in France
    Neutrogena Lipstick Formule Norvégienne 3x4.8g
    Neutrogena

    Neutrogena Lipstick Formule Norvégienne 3x4.8g

    This lipstick moisturizes the upper layers of the epidermis and protects lips from climatic damages.

    (258)
    €5.98
    €398.67/kg
    Out of stock
  22. Labello Hydro Care (8532) 4.8g
    Labello

    Labello Hydro Care (8532) 4.8g

    Hydro Care 
    Lip Stick 
    SPF15 
    Hydration lasting and intense  
    With Pure Water & Aloe Vera  
    24hr of hydration 

    (4)
    €2.89
    €602.08/kg
    Out of stock
  23. Made in France A gift for you
    Avène Sun SPF50+ Lip Stick 3g
    Avène

    Avène Sun SPF50+ Lip Stick 3g

    AVENE SPF50 + lip stick efficiently moisturizes and protects your  from UVA/UVB rays

    (8)
    €6.59
    €2,196.67/kg
    Out of stock
  24. Dermophil Indien Original Dermophil Lip Stick 3,5g
    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Original Dermophil Lip Stick 3,5g

    Treatment and prevention of chapping

    (19)
    €4.00
  25. Amilab 4in1 Lip Balm 4,7g
    Amilab

    Amilab 4in1 Lip Balm 4,7g

    Amilab Lip Balm repairs, rehydrates and soothes chapped and damaged lips.

    (3)
    €3.56
    €757.45/kg
  26. Eneomey Duo Nutrition Set
    Eneomey

    Eneomey Duo Nutrition Set

    Intensely hydrate skin and lips with hyaluronic acid and lipids for a plumped complexion and soft, supple lips.

    (0)
    €62.90
    €1,164.81/l
    Out of stock
  27. Nuxe Reve De Miel Lip Care Gift Set 10 ml
    Nuxe

    Nuxe Reve De Miel Lip Care Gift Set 10 ml

    Hydrate your lips with a glossy effect!

    (1)
    €12.48
    €1,248.00/l
    Out of stock
  28. Made in France Vegan
    Nuxe Prodigieux® Infiniment Glow Giftboxes
    Nuxe

    Nuxe Prodigieux® Infiniment Glow Giftboxes

    (0)
    €34.90
    €498.57/l
    Out of stock
  29. Made in France Vegan
    Nuxe Very rose Giftboxes Rose A L'Infini
    Nuxe

    Nuxe Very rose Giftboxes Rose A L'Infini

    Discover the 3 iconic pink Skincare products from NUXE: the floral Huile Prodigieuse, the Very Rose micellar water and the rose lip balm, to awaken your senses.

    (0)
    €24.95
    €166.33/l
    Out of stock
  30. Made in France Vegan
    Nuxe Sweet Lemon Gourmet duo
    Nuxe

    Nuxe Sweet Lemon Gourmet duo

    Discover our ultra-gourmet duo with Lemon Meringue fragrance, for soft, moisturised and protected lips and hands. Certified ORGANIC and Vegan Skincare products, formulated and made in France.

    (1)
    €5.14
    €171.33/l
    Out of stock
  31. Avril Refillable Stick for Lip Balms 4g
    Avril

    Avril Refillable Stick for Lip Balms 4g

    Rechargeable 2./Recyclable 3./Made in France
    (1)
    €2.59
    €647.50/kg
    Out of stock
  32. Organic Made in France
    Nuxe Sweet Lemon Bioes Lip Balms 15g
    Nuxe

    Nuxe Sweet Lemon Bioes Lip Balms 15g

    Discover this hydrating lip balm with a Lemon Meringue fragrance. It moisturises, softens and protects your lips every day

    (62)
    €7.49
    €499.33/kg
    Out of stock
  33. Made in France
    Les petits prodiges Multi-purpose balm All skin types 100ml

    Multiple choice

    Les petits prodiges

    Les petits prodiges Multi-purpose balm All skin types 100ml

    Multi-purpose balm: Care for face, body, hands & feet, lips, hair tips, make-up remover, after-sun, after-shave, massage, etc.

    (0)
    €0.00/l
    Out of stock
  34. Weleda Skin Food Stick à lèvres 2x4.8g
    Weleda

    Weleda Skin Food Stick à lèvres 2x4.8g

    (3)
    €5.99
    €623.96/kg
    Out of stock
  35. Made in France Vegan
    Out of stock
  36. Made in France
    Nuxe Huile Prodigieuse Gift set the infnite glow in pink 68 ml
    Nuxe

    Nuxe Huile Prodigieuse Gift set the infnite glow in pink 68 ml

    Brighten your routine with this stunning floral duo.

    (0)
    €28.90
    €425.00/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara