🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

Lipsticks and lip treatments

  1. Labello Classic (6514) 4.8g
    Labello

    Labello Classic (6514) 4.8g

    Do you want to protect your lips from drying out?

    The Labello Classic Care:

    - Provides long-lasting moisture and intensive care

    - Effectively protects your lips from drying out

    - Leaves your lips soft and smooth

    (140)
    €2.39
    €434.55/l
  2. Coup D'Eclat Lift & Pulp Lip Balm 15ml
    Coup D'Eclat

    Coup D'Eclat Lift & Pulp Lip Balm 15ml

    Coup d'éclat Lift & Pulp Lip Balm for wrinkled, dehydrated lips

    (5)
    €9.60
    €640.00/l
  3. Noreva Cicadiane Lips Repair Balm 15ml
    Noreva

    Noreva Cicadiane Lips Repair Balm 15ml

    Cicadiane® Lips Repair Balm quickly and lastingly relieves feelings of tightness in sensitive, dry, chapped and irritated lips.
    (0)
    €5.69
    €379.33/l
  4. Nuxe Reve De Miel My Essentials Beauty Glow
    Nuxe

    Nuxe Reve De Miel My Essentials Beauty Glow

    My 3 beauty essentials for every occasion

    (0)
    €17.24
    €862.00/l
  5. Made in France
    Dermasens Nourishing lip balm hydration and care 4 g
    Dermasens

    Dermasens Nourishing lip balm hydration and care 4 g

    A nourishing lip balm to repair and protect dry, chapped lips.

    (1)
    €4.60
    €1,150.00/kg
  6. Vea Lipgloss Lipcare 10ml
    Vea

    Vea Lipgloss Lipcare 10ml

    VEA LIPGLOSS is an innovative lip brightner safe and effective (100% pure Vitamin E) to nourish, protect, maintain, soften and lighten up the lips making it irresistible. Contains no water, no preservatives, no parabens, no fragrances, no essential oils, no colourants to minimize the risk of allergic reactions. - 

    (3)
    €10.24
    €1,024.00/l
  7. Propolia Lip Care Balm 4 g
    Propolia

    Propolia Lip Care Balm 4 g

    Lip balm with shea butter and propolis wax

    Repairs and nourishes

    (8)
    €7.02
    €1,755.00/kg
  8. Organic
    Patyka Age Specific Intensif Hyaluronic Bio Lip Plumper 7ml
    Patyka

    Patyka Age Specific Intensif Hyaluronic Bio Lip Plumper 7ml

    This volumising care plumps, smoothes and nourishes for long-lasting plump, redefined lips that are visibly more beautiful and youthful, day after day.

    (1)
    €23.50
    €3,357.14/l
  9. Clinique Pop Tinted lip oil 2-in-1 7 ml
    Clinique

    Clinique Pop Tinted lip oil 2-in-1 7 ml

    Clinique’s 2-in-1 tinted lip oil delivers a radiant flush for lips and cheeks in the iconic Black Honey shade.

    (77)
    €21.89
    €3,127.14/l
  10. Dermophil Indien Shiny Rose Lip Oil 5ml
    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Shiny Rose Lip Oil 5ml

    Dermophil Shiny Rose Lip Oil moisturises for 8 hours and illuminates lips with a shimmering pink veil, without stickiness.

    (0)
    €10.61
    €2,122.00/l
  11. Organic
    Fleurance Nature Organic EYE & LIP CONTOUR CARE ELIXIR ROYAL ANTI-WRINKLE 15ml
    Fleurance Nature

    Fleurance Nature Organic EYE & LIP CONTOUR CARE ELIXIR ROYAL ANTI-WRINKLE 15ml

    Fleurance Nature Eye & Lip Care has a triple action: anti-wrinkle, anti-dark circle and anti-puffiness.

    (3)
    €17.70
    €1,180.00/l
  12. Egyptian Magic All Purpose Skin Cream 59ml
    Egyptian Magic

    Egyptian Magic All Purpose Skin Cream 59ml

    All purpose cream.

    (16)
    €26.50
    €449.15/l
  13. Dermophil Indien Shiny Lip Oil 5ml
    Dermophil Indien

    Dermophil Indien Shiny Lip Oil 5ml

    Exotic, sun-kissed Perfumes, Ultra-gloss finish that illuminates lips with a shimmering, glittery veil, 98% of ingredients of natural origin

    (0)
    €10.00
    €2,000.00/l
  14. -15% Organic Vegan
    Energie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use balm 38 g
    Energie Fruit

    Energie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use balm 38 g

    Hydrates, nourishes, soothes and removes makeup—ideal for face and body, all skin types.

    (0)
    €7.22 €8.50
    €190.00/kg
  15. Made in France
    Eneomey Lip Nutrition moisturizing nourishing lip gloss 4 ml
    Eneomey

    Eneomey Lip Nutrition moisturizing nourishing lip gloss 4 ml

    Deeply hydrates, nourishes and protects dry lips with antioxidant-rich argan butter and vitamins A & E.

    (3)
    €18.35
    €4,587.50/l
  16. Organic
    Herbalgem Organic Comfrey Great Lips Fluid 10ml
    Herbalgem

    Herbalgem Organic Comfrey Great Lips Fluid 10ml

    The Comfrey Lip Fluid deeply moisturises and nourishes, helps repair damaged lips and relieves feelings of tightness.

    (0)
    €4.99
    €499.00/l
  17. Isispharma Repairing lip balm 15 ml
    Isispharma

    Isispharma Repairing lip balm 15 ml

    Repairs and intensely protects chapped or damaged lips with 99.98% purified lanolin for instant, long-lasting comfort.

    (12)
    €8.29
    €552.67/l
  18. Incarose Extra Pure Gold Diamond lip stick 5 ml
    Incarose

    Incarose Extra Pure Gold Diamond lip stick 5 ml

    Extra Pure Hyaluronic Gold Diamond High Tech Lip Care  

    ultra moisturising

    3 dimensional effect

    (4)
    €17.70
    €3,540.00/l
  19. Organic
    Fleurance Nature Organic Intense Nutrition Lip Stick 4g
    Fleurance Nature

    Fleurance Nature Organic Intense Nutrition Lip Stick 4g

    Thanks to its formula based on Karité and jojoba, STICK LIPS protects and intensely nourishes the lips. This stick is particularly suitable for dry, fragile lips.

    (0)
    €7.34
    €1,835.00/kg
  20. Made in France
    Hei Poa Body Care Coco nourishing lip balm 15g
    Hei Poa

    Hei Poa Body Care Coco nourishing lip balm 15g

    This Daily use balm prevents the dryness of chapped lips by providing 24H of Nutrition. Enriched with ORGANIC Plant Oils and Coco Oil, it repairs, soothes and subtly Perfumes your Lips

    (0)
    €5.99
    €399.33/kg
  21. Made in France
    Nuxe Very rose My Essentials Beauty Glow Pink
    Nuxe

    Nuxe Very rose My Essentials Beauty Glow Pink

    My 3 pink beauty essentials for every occasion

    (0)
    €20.76
    €1,153.33/l
  22. -15% Organic Vegan
    Energie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use cherry blossom fragrance 38 g
    Energie Fruit

    Energie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use cherry blossom fragrance 38 g

    This multi-use organic balm for face and body gently removes makeup, nourishes and soothes – perfect for travel.

    (0)
    €7.22 €8.50
    €190.00/kg
  23. Florame Age Intense Eye & Lip Lift Care 15ml
    Florame

    Florame Age Intense Eye & Lip Lift Care 15ml

    Lift Eye & Lip Care rejuvenates the area marked by wrinkles.

    (0)
    €25.99
    €1,732.67/l
  24. Weleda Pink Peach Banana set
    Weleda

    Weleda Pink Peach Banana set

    A fruity peach-infused trio to soften hands, nourish lips and indulge in a luxurious shower moment.

    (0)
    €20.70
    €80.54/l
  25. Incarose Extra Pure Hyaluronic Piu Volume Plu Neutral Lipcare 4ml
    Incarose

    Incarose Extra Pure Hyaluronic Piu Volume Plu Neutral Lipcare 4ml

    neutral lipcare

    volumising effect

    (7)
    €13.70
    €3,425.00/l
  26. Uriage Thermal water and hydration Moisturising Lipstick For Damaged Lips 4g
    Uriage

    Uriage Thermal water and hydration Moisturising Lipstick For Damaged Lips 4g

    moisturising lipstick

    (13)
    €3.70
    €925.00/kg
  27. Incarose Extreme Lips Contour 4,5ml
    Incarose

    Incarose Extreme Lips Contour 4,5ml

    Extreme lips hydrates and fills in wrinkles.

    (5)
    €14.60
  28. MÊME Facial Oils Care 100ml
    MÊME

    MÊME Facial Oils Care 100ml

    A multi-purpose oil ideal for caring for and massaging the body, face and scalp.

    (0)
    €21.89
    €218.90/l
  29. Filorga Hyalu-Filler Hydration and Volume Protocol Gift Set Serum 30 ml + Lips 4 g Free
    Filorga

    Filorga Hyalu-Filler Hydration and Volume Protocol Gift Set Serum 30 ml + Lips 4 g Free

    Smooths fine lines and deeply plumps skin with a multi-weight hyaluronic acid complex for long-lasting hydration.

    (0)
    €43.78
    €1,287.65/l
  30. Organic Made in France
    Respectueuse Multi-use nourishing balm body, lips and hair balm 30 g
    Respectueuse

    Respectueuse Multi-use nourishing balm body, lips and hair balm 30 g

    This 100% natural, organic-certified nourishing balm deeply hydrates, protects and soothes dry areas.

    (0)
    €13.00
    €433.33/kg
  31. Incarose Extra Pure Hyaluronic Diamond Stick 4ml
    Incarose

    Incarose Extra Pure Hyaluronic Diamond Stick 4ml

    Super-hydrating, smoothing, wrinkle filling Hyaluronic Acid for lips


    (0)
    €17.50
    €4,375.00/l
  32. Made in France
    Les petits prodiges Magic multi-use balm fragrance-free 120 ml
    Les petits prodiges

    Les petits prodiges Magic multi-use balm fragrance-free 120 ml

    This velvety 10-in-1 balm nourishes, soothes and repairs face, lips, body and even sensitive hair for all-over care.

    (0)
    €40.00
    €333.33/l
  33. Made in France
    Biotherm Blue Peptides Eyes & Lips Reshaper Eye and Lip Contour Balm 15 ml
    Biotherm

    Biotherm Blue Peptides Eyes & Lips Reshaper Eye and Lip Contour Balm 15 ml

    This innovative balm targets eye-area wrinkles and enhances lip contours for visibly firmer-looking skin.

    (100)
    €38.20
    €2,546.67/l
  34. -15% Organic Vegan
    Energie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use balm 100 ml
    Energie Fruit

    Energie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use balm 100 ml

    This 10-in-1 multi-purpose balm tackles all your everyday needs in one.

    (1)
    €9.98 €11.75
    €99.80/l
  35. Organic
    Eolesens Damask Rose Lip Balm 4.5 g
    Eolesens

    Eolesens Damask Rose Lip Balm 4.5 g

    Repairs and nourishes dry or chapped lips with shea butter and Damask rose essential oil for long-lasting protection.

    (0)
    €5.58
    €1,240.00/kg
  36. Apivita Beevine Elixir Eye & Lip Lifting Cream 15ml
    Apivita

    Apivita Beevine Elixir Eye & Lip Lifting Cream 15ml

    Apivita Wine Elixir Eye & lip Cream reduces dark circles and signs of fatigue. Reduces wrinkles and lifts eye and lip contours. Hydrates.

    (6)
    €27.98
    €1,865.33/l
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara