🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

Hair products and treatments

  1. -20% Vegan
    Lazartigue Smart repair restructuring concentrate 50 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Smart repair restructuring concentrate 50 ml

    Intensively repairs damaged hair fibres by targeting keratin and disulphide bonds, leaving hair stronger and shinier.

    (0)
    €19.19 €23.99
    €383.80/l
    Out of stock
  2. Organic
    Avril Hydrating organic curl conditioner 200 ml
    Avril

    Avril Hydrating organic curl conditioner 200 ml

    Deeply nourishes and hydrates curls with organic flax flower extract, leaving hair soft, lightweight and easy to detangle.

    (3)
    €7.30
    €36.50/l
    Out of stock
  3. FINO Premium Touch hair mask 230 g
    FINO

    FINO Premium Touch hair mask 230 g

    Deeply repairs and hydrates dry or damaged hair with royal jelly and PCA, leaving locks soft and shiny.

    (0)
    €16.96
    €73.74/kg
    Out of stock
  4. FINO Premium touch shampoo 500 ml
    FINO

    FINO Premium touch shampoo 500 ml

    Gently cleanses dry or damaged hair while repairing the fibre to restore shine and vitality.

    (1)
    €17.95
    €35.90/l
    Out of stock
  5. Orofluido Argan oil elixir 85 ml
    Orofluido

    Orofluido Argan oil elixir 85 ml

    Lightweight argan oil elixir nourishes hair for intense softness, lasting shine and frizz control up to 72 hours.

    (0)
    €25.02
    €294.35/l
    Out of stock
  6. Apivita Royal Jelly Elixir Shampoo and mask duo
    Apivita

    Apivita Royal Jelly Elixir Shampoo and mask duo

    Boosts hair vitality, enhances shine and strength with royal jelly and silk amino acids.

    (0)
    €20.80
    €52.00/l
    Out of stock
  7. Apivita Keratin Repair Shampoo and conditioner duo
    Apivita

    Apivita Keratin Repair Shampoo and conditioner duo

    Gently cleanses dry, damaged hair while repairing the hair fibre with plant keratin and liposomal honey.

    (0)
    €18.01
    €45.02/l
    Out of stock
  8. Luxeol Density routine set 500 g
    Luxeol

    Luxeol Density routine set 500 g

    Promotes thicker hair while strengthening strands to reduce breakage and encourage healthy growth.

    (1)
    €51.89
    €103.78/kg
    Out of stock
  9. Luxeol Volume conditioner 200 ml
    Luxeol

    Luxeol Volume conditioner 200 ml

    This rich, creamy conditioner adds volume from roots to ends while gently detangling hair.

    (0)
    €18.36
    €91.80/l
    Out of stock
  10. Cartel Leopard hair ties 3 x
    Cartel

    Cartel Leopard hair ties 3 x

    Gentle yet strong hair ties that hold styles without breaking or marking hair.

    (0)
    €5.50
    €1.83/u
    Out of stock
  11. New A gift for you
    Phyto Paris Phytocyne Anti-Hair Loss Women's Shampoo 500 ml
    Phyto Paris

    Phyto Paris Phytocyne Anti-Hair Loss Women's Shampoo 500 ml

    Cleanses and stimulates the scalp to help reduce hair loss and strengthen hair with maca and lupin.

    (0)
    €13.99
    €279.80/l
    Out of stock
  12. Uriage D.S Anti-dandruff treatment shampoo 500 ml
    Uriage

    Uriage D.S Anti-dandruff treatment shampoo 500 ml

    Eliminates dandruff and soothes itchy scalps with piroctone olamine and zinc

    (0)
    €15.98
    €31.96/l
    Out of stock
  13. New
    Soivre Cosmetics Lightening lotion Natural Blond 100 ml
    Soivre Cosmetics

    Soivre Cosmetics Lightening lotion Natural Blond 100 ml

    Revives blonde hair and gradually lightens brown shades with lemon and chamomile.

    (0)
    €15.26
    €152.60/l
    Out of stock
  14. -20%
    Lazartigue Extra Gentle Extra-gentle shampoo refill for frequent use all hair types 500 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Extra Gentle Extra-gentle shampoo refill for frequent use all hair types 500 ml

    Enriched with desert date oil, this extra-gentle shampoo is perfect for daily use by the whole family, from age 1 and up.

    (0)
    €19.10 €23.88
    €38.20/l
    Out of stock
  15. New
    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Conditioner 200 ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Conditioner 200 ml

    Gently neutralises warm tones while hydrating and strengthening blonde and highlighted hair with provitamin B5, for enhanced shine and easier styling.

    (7)
    €33.25
    €166.25/l
    Out of stock
  16. New
    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Shampoo 50 ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Shampoo 50 ml

    Neutralises yellow tones in minutes with purple pigments and activated charcoal, while hydrating and protecting blonde hair.

    (0)
    €10.66
    €213.20/l
    Out of stock
  17. New
    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Shampoo 1 l
    Wella Professionals

    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Shampoo 1 l

    Neutralises yellow tones in 5 minutes with violet pigments and activated charcoal, while hydrating and detoxifying hair with provitamin B5.

    (0)
    €69.85
    €69.85/
    Out of stock
  18. New
    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Shampoo 250 ml
    Wella Professionals

    Wella Professionals Ultimate Color Blonde Shampoo 250 ml

    Neutralises yellow tones in blonde hair with violet pigments and activated charcoal, while hydrating and detoxifying the hair fibre.

    (47)
    €29.80
    €119.20/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara