Products for men
-
ProrasoProraso Anti-irritation After Shave Liquid Balm 100 ml
After shave liquid balm
Anti-irritation
With green tea and oatmeal€10.96€109.60/l -
Organic
FlorameFlorame Homme For Menafter Shave Balm 75ml
FLORAME
_x000D_
Homme for men
made in France
75mlThis light and non-oily After Shave Balm is a genuine skin care to soothe the skin.
_x000D_
Besides the healing, rejuvenating action of Organic Cedar essential oil and Organic Argan vegetable oil, the Organic Lavender essential oil relieves minor skin problems (redness, razor rash).€16.30€217.33/l -
WeledaWeleda Men's hygiene care kit
Discover our brand new Skincare Kits specially designed to meet the distinct needs of men's skin
€26.99€96.39/l -
Made in France
-
SomatolineSomatoline Man Belly and Abdomen Spray 200ml
Sprays that use cryotherapy to flatten the stomach and abdomen.
€31.20€156.00/l -
Organic Vegan
MiyéMiyé Hair thickening powder 25 g
Lightweight texturising powder adds natural volume and hold to fine or thinning hair.
€24.89€995.60/kg -
ProrasoProraso Shaving Foam Hard Beard 300 ml
The Proraso shaving foam for hard beards is made of shea butter to give skin elasticity and softness.
€8.20€27.33/l -
Organic
FlorameFlorame Glacier Blue Deodorant Spray 100 ml
Neutralises odours and delivers long-lasting freshness with soothing organic witch hazel floral water and triethyl citrate.
€8.92€89.20/l -
Organic
CentifoliaCentifolia L'Homme Shaving Soaps sachet 65g
Shaving Soaps Man bag Centifolia
€12.42€191.08/kg -
CliniqueClinique For Men Anti-Fatigue Eye Roll-On 15ml
Rich in caffeine and antioxidants, Clinique Anti-Fatigue Eye Roll-On combats dark circles and puffiness.
€23.99€1,599.33/l -
-18% Made in France
ENO Laboratoire CodexialENO Laboratoire Codexial Enoliss Perfect Skin Peel 5 AHA tonic lotion 100 ml
Pre-exfoliating toning Water.
€13.49 €16.49€134.90/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Men [BOOST]³ Skincare routine 180 ml
Explore the Nuxe Men [BOOST]3 skincare essentials: a serum, energising gel and shower gel, expertly crafted for men
€38.50€213.89/l -
CliniqueClinique For Men Aloe Shaving Gel 125ml
CLINIQUE For Men Aloe Vera Shaving Gel soothes your skin, softening even the toughest beard.
€19.99€159.92/l -
Roger & GalletRoger & Gallet Cologne Twist 3 in 1 Body-Hair-Beard Cleanser 100g
The cult freshness of Sicilian and Calabrian citrus combined with the muscular power of white woods in a practical, environmentally-friendly 3-in-1 solid cleansing bar.
€7.61€76.10/kg -
American CrewAmerican Crew Mousse Coiffante Fibreuse Pour Un Volume Modulable Fiber Grooming Foam 200ml
Mousse Coiffante Fiber Grooming Foam Crew, a fibrous foam for adjustable volume.
€16.19€80.95/l -
Organic Made in France Vegan
CattierCattier Man 2 in 1 Exfoliating Cleanser - Solide Bioes 85g
This 2-in-1 exfoliating Facial cleanser gently cleanses and exfoliates the skin
€7.00€82.35/kg -
CliniqueClinique For Men Moisturizing Gel Concentrate 48ml
Clinique for Men Maximum Moisturizing Gel-Concentrate intensely moisturizes and replenishes your skin's moisture reserves for 24 hours.
€34.00€708.33/l -
Le Comptoir Des TendancesLe Comptoir Des Tendances OPTIMEN GLOW purifying nose patch (x5) x5
Optimen Glow Purifying Nose Patch€4.70€0.94/u -
BiokapBiokap Anticaduta Men's hair treatment anti-hair loss 60 capsules
Supports stronger, fuller hair in men with a blend of biotin, zinc, selenium and antioxidant-rich pomegranate and millet extracts.
€22.29€464.38/kg -
VitryVitry Shaving foam 50 ml
Gentle shaving foam with aloe vera and allantoin to protect and soothe sensitive skin for a comfortable shave.
€2.95€59.00/l -
ProrasoProraso Nourishing And Emollient Shaving Cream Coarse Beards Red Line 150 ml
shaving cream for coarse beards
dry skins
€6.49€43.27/l -
Organic
MiyéMiyé [My] Hair densifying anti-hair loss serum 50 ml
Boosts hair growth, strengthens roots and reduces hair loss for thicker, more resilient hair.
€35.00€700.00/l -
AnaeAnae Natural silk beech shaving brush
This shaving brush made from bracken wood and natural silk is easy to use and ideal for shaving.
€9.10 -
ApivitaApivita Just Bee Clear Hydra-mattifying gel for blemishes 40 ml
Hydrate and mattify oily, blemish-prone skin with antimicrobial propolis and plant-based salicylic acid.
€14.99€374.75/l -
-
Organic Made in France
GamardeGamarde Organic Blemish-Control Fluid 40 ml
This balancing fluid purifies skin, targets blemishes and controls excess oil for a clearer complexion.
€14.89€372.25/l -
BiothermBiotherm Aquapower Hydrating and strengthening gel normal to combination skin 30 ml
Deeply hydrating, brightening and strengthening men’s skin with a fresh water-gel formula packed with 50 essential actives.
€15.47€515.67/l -
Organic
NaturadoNaturado Organic Beard Oil 50ml
Beard oil
nourishes the hair and softens the skin
€11.57€231.40/l -
ProrasoProraso Natural Bristles Shaving Brush
Proraso Professional Shaving Brush with is made from real pig hair for an optimal shaving!
€12.49 -
-
Organic
MiyéMiyé [My] Regenerating face oil 30 ml
Intensely nourishes dry, uncomfortable skin with a lightweight, non-greasy texture to restore radiance and suppleness.
€35.00€1,166.67/l -
LuxeolLuxeol Beard Oil Nutrition 50ml
Luxéol Beard Oil Nutrition restores vitality to your beard.€12.40€248.00/l -
BiothermBiotherm Aquapower Fresh cleansing face wash for men 125 ml
Deeply cleanses and purifies skin while intensely hydrating with marine plankton for a refreshed, stronger-looking complexion.
€19.90€159.20/l -
ProrasoProraso Shaving Cream Combination To Oily Skins Green Range 150 ml
PRORASO.
Green range shaving cream.
For combination to oily skins.
Traditional formula.
Refreshing and tonifying.
With menthol and eucalyptus oil.
150ml.€4.96€33.07/l -
American CrewAmerican Crew Daily Deep Hydrating Shampoo 1L
American Crew Daily Deep moisturising shampoo and conditioner for hair and scalp, rich in conditioning emollients, leaving hair smooth all day long
€25.00€25.00/l -
American CrewAmerican Crew Grooming Cream Cire De Coiffage 85g
Creates unstructured or tousled styles. Gives hair an Ultra shine effect.
€13.03€153.29/kg