DUCRAY
-
DucrayDucray Keracnyl Ducray Keracnyl Stop Spots 10ml
Keracnyl stop bouton is a SOS treatment ; directly apply on the spots.
€9.29€929.00/l -
Made in France
DucrayDucray Dexyane Face, Body and Hands Cream Eczema Treatment Med 30ml
A medical device that treats atopic, contact and chronic eczema lesions and limits their recurrence.
€9.89€329.67/l -
Made in France
DucrayDucray Ictyane Nutritive emollient cream for dry to very dry skin 200 ml
The nutritive emollient cream intensely nourishes the skin.
€10.49€52.45/l -
DucrayDucray Keracnyl Foaming face wash for oily skin 200 ml
KERACNYL FOAMING GEL is a cleansing gel designed for the acne-prone skin hygiene.
€7.90€39.50/l -
Made in France
DucrayDucray Dexyane Emollient Balm Very Dry Skin With A Tendency To Atopic Eczema 400ml
This anti-scratch emollient balm soothes irritation caused by dry skin, and effectively nourishes, repairs and soothes your Skin.
€17.99€44.98/l -
DucrayDucray Keracnyl Keracnyl Purifying Lotion Oily Skin Prone To Imperfections Ducray 200ml
Keracnyl Purifying Lotion is a two-in-one treatment: indeed, it can be used as a hygiene care on the entire face and as locally treating care on imperfections.
Thanks to a combination of targeted assets, it has a deep purifying action to cleanse and matify the skin durably.€10.49€52.45/l -
Made in France
DucrayDucray Anaphase Anti-chute and anti-thinning shampoo 200 ml
This anti-thinning shampoo helps reduce chronic hair loss while adding volume to fine hair.
€11.11€55.55/l -
Made in France
DucrayDucray Kertyol P.S.O Hydrating daily body balm Psoriatic Skin 400ml
DUCRAY Kertyol P.S.O Daily Moisturizing Balm is specially desiagned for psoriatic-prone skin.
€21.70€54.25/l -
DucrayDucray Kelual Squanorm Regulating treatment shampoo oily dandruff 200 ml
Ducray Squanorm effectively eliminates oily dandruff and helps regulate excess sebum for lasting results.
€11.80€59.00/l -
DucrayDucray Keracnyl Compensating Balm for Chapped and Severely Damaged Lips 15ml
From the 1st hour, repairs lips severely chapped by the most drying medical treatments.
€7.90€526.67/l -
Made in France
DucrayDucray Ultra-soft Dermo-Protective Shampoo 200ml
Ducray dermo-protective shampoo, with a hypoallergenic fragrance, gently washes the hair for the entire family.
€4.49€22.45/l -
DucrayDucray Melascreen Dark spot concentrate 30 ml
This advanced dark spot concentrate with over 15% dermatological depigmenting actives targets stubborn brown spots at 3 levels for selective correction while preserving skin’s natural pigmentation.
€26.98€899.33/l -
DucrayDucray Dexyane Barrier repair cream for sensitive, irritation-prone or atopic eczema skin 100 ml
Protects and strengthens dry skin prone to irritation or atopic eczema.
€11.81€118.10/l -
Made in France
DucrayDucray Kertyol P.S.O Daily Moisturizing Balm Peaux Psoriasiques 200ml
DUCRAY Kertyol P.S.O. daily moisturizing balm considerably soothes itching and red patches.
€13.60€68.00/l -
DucrayDucray Ictyane Hydrating light soothing cream 40 ml
The light cream ICTYANE HYDRA reinvents the hydration of normal to dry skin on a daily basis.
€13.00€325.00/l -
Made in France
DucrayDucray Kelual Squanorm Eco-Recharge Anti-Dandruff Hydrating Shampoo 400ml
Effectively combats dry dandruff.€13.00€32.50/l