hot picks
-
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Very rose Soothing 3-in-1 micellar water 2 x 400 ml
Gently remove makeup and cleanse your face and eyes with this soothing micellar water.
€19.99€24.99/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Body Gentle Scrub Peaux Sensibles 200ml
The soft body scrub, with jojoba beads and polyethylene waxes performing double exfoliation for skin soft, smooth, clear and purified. Sensitive skins.
€16.99€84.95/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytocyane Men’s anti-hair loss treatment 12 ampoules x 3.5 ml
Phyto Anti-hair loss treatment for men combats severe, hereditary, thinning hair.
€31.99€999.69/l -
A gift for you
AvèneAvène Cleanance Soapless Gel Cleanser 100ml
This gel toilet soap-free cleanser, sebo-regulating, purifies the skin and reduces irritation. Seborrheic skin, acne and problem skin young.
€4.56€45.60/l -
-19%
AlvitylAlvityl Energy, Immunity & Vitality chocolate flavour, suitable for ages 6+ 40 comprimés
Dietary supplement with 12 vitamins and 8 minerals.
€8.79 €10.79€283.55/kg -
15% off 2nd
PediakidPediakid Children Syrup Sleep Cherry Flavour 125 ml
PEDIAKID ® sleep combines natural active principles to promote sleep and avoid nocturnal Awakenings.
Its formula soft and soothing, lavender, lemon balm, Chamomile, marjoram and Hawthorn, is ideal to soothe the child at bedtime and find quality sleep, useful to maintain vigilance in the day and the vitality.
€8.29€66.32/l -
-20% Organic Made in France
SanofloreSanoflore Magnifica Hydrating anti-blemish cream certified Bioes eco-responsible tube 40ml
Hydrating and mattifying anti-blemish cream in an eco-responsible tube
€14.32 €17.89€358.00/l -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Very rose Creamy cleansing milk 200 ml
This gentle creamy cleansing milk effortlessly removes makeup while nourishing skin, with a refreshing rose floral water formula for all skin types.
€10.99€54.95/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène My Essentials Rich Revitalizing Nourishing Cream 50ml
Avene Nourishing Cream with a red fruit extract and shea butter meets the needs of a dry & very dry skin.
€24.40€488.00/l -
A gift for you Promo
ValdispertValdispert Natural Sleep 60 gummies
Valdispert Rapid Sleep gum helps you fall asleep more quickly.
€11.89€66.06/kg -
-15% Organic
LadrômeLadrôme Bioes Elderberry Syrups Natural defences 150ml
Organic elderberry Syrups.
€6.79 €7.99€45.27/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Sun Sun Lotion SPF50 100 ml
Avène’s SPF50 sun lotion delivers very high, invisible protection against UVA and UVB rays.
€12.89€128.90/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Reve De Miel Nourishing Body Scrub Sensitive And Dry Skin 200 ml
Gently exfoliates and nourishes skin with honey and sugar crystals
€18.76€93.80/l -
Made in France
ArkopharmaArkopharma Chondro-Aid Roll-on 60 ml
Chondro-Aid® Flash Roll-On with CBD supports muscle and joint relaxation before or after exercise, with easy roll-on application.
€10.39€173.17/l -
-15% Made in France
LehningLehning Relaxing Swiss Paste 50 g
Swiss paste with poppy and passion flower has been specially formulated to help you relax.
€5.69 €6.69€113.80/kg -
Made in France
ArkopharmaArkopharma Chondro-Aid Flash cream
Soothes and relaxes muscles with an instant cooling effect and long-lasting warmth, thanks to CBD and natural active ingredients.
€10.00€166.67/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Tolérance Gel cleansing lotion 200 ml
Avène Tolerance Cleansing Lotion is a perfect cleanser & makeup remover for sensitive to reactive skin.
€8.84€44.20/l -
-15%
A-DermaA-Derma Dermalibour+ CICA Sanitizing Repairing Lip Balm 15ml
This CICA Lip Balm repairs, nourishes and soothes irritated and chapped lips.
€5.44 €6.40€362.67/l -
Promo
KloraneKlorane Baby No Rinse Cleansing Water 400ml
KLORANE Bébé No-rinse cleansing water gently washes and protects your baby's skin from drying out.
€5.99€14.98/l -
-20% Made in France Vegan
NutreovNutreov Magnécontrol Marine Magnesium Junior 30 tablets
Helps reduce tiredness and supports children’s energy with marine magnesium plus vitamins B3, B6 and C.
€4.76 €5.95€190.40/kg -
Made in France 50% off 2nd
KloraneKlorane Quinine Growth-boosting shampoo 400 ml
Boosts hair growth and strengthens density with adenosine and medicinal quinine for healthier, more resilient hair.
€12.41€31.02/l -
Made in France
GaranciaGarancia Pshitt Magique Pschitt Magique Nouvelle Peau - Spray Visage 100ml
Micropeeling without any abrasive particles and glycolic acid ; results within 30 seconds.
€26.80€268.00/l -
Promo
-
-20% Organic
WeledaWeleda Organic nursing tea peach and apricot flavour 20 sachets
Weleda’s Organic Nursing Tea is specially blended to support breastfeeding mothers, with a naturally sweet, fruity flavour of peach and apricot.
€3.43 €4.29€85.75/kg -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Sun Eau Delicieuse Fragrant Water 100 ml
Nuxe Eau Delicieuse Fragrant Water brings fresh notes of orange, coconut, tiare, vanilla and musk.
€24.49€244.90/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Sun Children SPF50+ Spray 400 ml
Children's SPF50 + Sun Spray by Avene lastingly protects their sensitive skin against UV rays.
€23.89€59.72/l -
-20%
NobacterNobacter Shaving Foam Sensitive Skin 150 ml
Nobacter foam has an anti-bacterial action that limits the risk of skin imperfections and a moisturising action that softens the skin and reduces razor burn.
Creamy texture.
€5.59 €7.00€37.27/l -
-20%
Phytosun AromsPhytosun Aroms Sore throat spray 15 ml
Spray for throat with honey and propolis
soothes the throat
€4.31 €5.39€287.33/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Xeracalm A.D Lipid Replenishing Cleansing Oil Peaux très sèches 100 ml
Avene Xeracalm Lipid Replenishing Cleansing Oil Reduces feelings of itchiness, soothes redness and irritations caused by skin hyperactivity.
€4.90€49.00/l -
-15% Organic
LadrômeLadrôme Propolis Brune + Verte organic extract 50 ml
An organic extract of brown and green propolis, traditionally cold-macerated for natural purity.
€5.10 €5.99€102.00/l -
-9%
EG LaboEG Labo SyntholKiné 8hrs Warming Patches for Muscle Pains x4
Patches relax muscles and relieve cramps.
€9.95 €10.94€2.49/u -
Made in France 25% from 2
CaudalieCaudalie Fleur de vigne Shower Gel Fleur Des Vignes 200ml
This shower gel's delicate white rose and pink peppercorn fragrance reminds us of the fleeting Fleur de Vigne that blooms for a few days in June. Moisturising, softening.
€4.90€24.50/l -
Made in France
SkinceuticalsSkinceuticals Silymarin CF Antioxidant face serum for wrinkles and blemishes 30 ml
Silymarin CF reduces blemishes and signs of aging.
€127.90€4,263.33/l -
-12%
The Breath CoThe Breath Co Sweet Mint Mouthwash 500ml
Developed by a dentist, this formula neutralises bad breath.
€7.50 €8.50€15.00/l -
-10%
BailleulBailleul Cystiphane Anagen hair growth chronic condition 3 x 90 tablets
Supports hair growth and strengthens hair with Eruca sativa extract, rocket, vitamin B6, zinc and selenium.
€35.81 €39.79€148.28/kg -
50% off 2nd
KloraneKlorane Tinted dry shampoo for chestnut to dark brown hair 150 ml
Dry shampoo with nettle
Oi control
Greasy hair
Brunette to dark hair€8.98€59.87/l