hot picks
-
-15% Organic
LadrômeLadrôme Propolis Propolis Immuno+ 20x10ml Phials
Source of vitamin C that contributes to the normal functioning of the immune system
€12.74 €14.99€63.70/l -
-23%
RocRoc Dry Deodorant Heavy Perspiration 2x150ml
ROC Dry deodorant for sensitive skin (armpits, feet and hands) respects skin flora.
€9.89 €12.89€32.97/l -
-12% Made in France
ENO Laboratoire CodexialENO Laboratoire Codexial Enoliss Perfect Skin 20 AHA gel 30 ml
Night Renewal Gel - Micro peeling
€22.00 €25.00€733.33/l -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Source de Roses Eau Extraordinaire Essence Hydra-Repulpante 150ml
Certified organic Water Extraordinaire Source de Roses provides a boost of Hydration and helps maintain water in the skin.
€18.89€125.93/l -
15% off 2nd
SolgarSolgar Melatonin 1mg Sommeil 60 Tablets
At 1mg per tablet, Solgar Melatonin helps you fall asleep more easily.
€11.79€524.00/kg -
-25%
AventAvent Natural Response Glass Feeding Bottle From Birth 120ml
Makes feeding more natural, for baby and for you.
€6.67 €8.89€6.67/u -
Promo
KloraneKlorane Baby Nourishing Cold Cream Dry To Very Dry Skin 125ml
Klorane bébé Calendula soothing nourishing cream soothes and protects dry and very dry skin.
€9.82€78.56/l -
-20% Made in France
AlvitylAlvityl Acerola 1000 Vitamin C 2x30 tablets
With Acerola 1000 Vitamin C, you can be sure that with just 1 tablet a day, your body will get the amount of vitamin C it needs.
€7.93 €9.94€55.07/kg -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Sun Lightweight radiance SPF50+ fluid 50 ml
A very high SPF50+ sun protection fluid for sensitive skin, keeping you safe while enhancing natural radiance.
€13.90€278.00/l -
-14% Made in France
BiothermBiotherm Life Plankton(TM) Smoothing and Firming Body Milk 400 ml
Life Plankton ™ Multi-Correction Body Lotion 400ml firms & nourishes your skin.
€18.89 €21.89€47.22/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Aftersun Repairing milk Sensitive skin 200 ml
Avene repairing creamy gel moisturises and soothes overheated skin after sun exposure.
€10.99€54.95/l -
-18%
AlvitylAlvityl Vitality 50+ 30 effervescent tablets
Provides physical and mental energy thanks to vitamins B2, B3, B5, B6, B9, B12, C, iron and Magnesium, which help reduce fatigue. Contributes to the normal functioning of the immune system thanks to Vitamins A, D, zinc, iron, copper and selenium.
€8.85 €10.86€113.46/kg -
-20%
ListerineListerine Professional Treatment Bath Enamel and sensitivity Protection 500ml
Helps prevent yellowing of teeth due to enamel erosion.
€4.00 €4.99€8.00/l -
-15% Organic Made in France
Mint-EMint-E Z Stress Relief 60 tablets
Adapts to soothe or energise based on your body’s needs.
€13.17 €15.49 -
A gift for youNuxe
Nuxe Very rose Gentle Shower Gel 750ml
Discover the delicacy of the rose in our Very Rose soothing shower gel. It cleanses, soothes and is suitable for all skin types, even the most sensitive.
€13.99€18.65/l -
SolgarSolgar Skin, Nails, Hair beauty supplement 120 tablets
Solgar Skin, Nails & Hair provides essential nutrients to support healthy hair, glowing skin and strong nails, featuring clinically tested OptiMSM® for visible results.
€26.69€158.87/kg -
-20%
Phytosun AromsPhytosun Aroms Cough and throat syrup 8-in-1 action 120 ml
Helps soothe all types of coughs and comforts a sore throat when needed.
€5.19 €6.49€43.25/l -
Tier price
BiodanceBiodance Caviar PDRN rejuvenating gelled sheet mask 1 x unit
Boosts cell renewal while restoring firmness and radiance to the skin, powered by PDRN and caviar extract.
€5.90€5.90/u -
-25% Made in France
TopicremTopicrem Ultra-Hydrating Shower Oil 500ml
Gently cleanses, nourishes and protects the Skin. Baby's Body, Face and Scalp. For sensitive and dry skin
€6.07 €8.08€12.14/l -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Very rose Fresh toning lotion sensitive skin 150 ml
Refresh and revitalise your skin with this instant toning lotion, perfect for completing your cleansing routine.
€11.99€79.93/l -
-8%
EucerinEucerin Hyaluron-Filler Epigenetic serum 30 ml
This all-in-one anti-ageing serum reverses visible signs of ageing by helping skin genes restore their youthful function.
€35.99 €38.99€1,199.67/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Sun Sun Milk SPF50+ for Sensitive Skin 250 ml
Avène’s SPF50+ Sun Milk delivers very high, triple-resistant protection for the whole family’s sensitive skin.
€16.49€65.96/l -
-20%
EucerinEucerin Dermopure Clinical Renewing Night Care 40 ml
10% dermo-renewing acids to revitalise acne-prone skin overnight.
€9.59 €11.99€239.75/l -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Huile Prodigieuse Dry Oil Golden Shimmer Visage Corps Et Cheveux 50ml
The NUXE Huile Prodigieuse Or Amazing Dry Gold Oil is a multi-usage dry oil that gives a golden shimmer to your face, body and hair.
€16.90€338.00/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Ultra Sérum SPF50+ Radiance Boost 30 ml
Offers intense SPF50+ protection against UVB/UVA and blue light while brightening the complexion with a vitamin Cg, Eg and B3 blend for an invisible, non-greasy finish.
€24.98€832.67/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Zinc Power Anti-blemish routine kit 100 ml
Discover purified, soft and glowing skin with the anti-blemish routine kit.
€15.49€123.92/l -
-23%
RocRoc Freshness Dry Deodorant 2x100ml
ROC Dry Freshness deodorant for armpits, feet and hands. Fragrance-free, alcohol-free.
€9.89 €12.89€49.45/l -
-20%
3C Pharma3C Pharma Neurogenius Student 30 tablets
3C PHARMA Neurogenius for Students is specially designed to boost your Memory & Intelligence
€9.26 €11.58 -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Body Rêve de thé® Replenishing Shower Jelly 750ml
Nuxe Rêve de Thé Ultra-fresh Shower Jelly for a smoothed and invigorated skin.
€13.99€18.65/l -
LuxeolLuxeol Reactive Hair Loss 90 capsules
Helps reduce stress- and fatigue-related hair loss while strengthening hair fibres, thanks to Montpellier broom extract.
€35.90€875.61/kg -
-15%
LehningLehning Swiss Throat Paste x40 erasers
Lehning Swiss Throat Paste, softens and soothes. Propolis and natural honey flavour. Gums to suck.
€5.69 €6.69€113.80/kg -
LieracLierac Body Sculpt The Firming Bust Gel 75ml
Enriched with Bust-Sculpt complex with firming action, this gel helps to correct sagging skin, firm the breasts and tighten, smooth and smooth the skin of the bust.
€16.00€213.33/l -
-20% A gift for you
CetaphilCetaphil Pain De Toilette Face And Body Sensitive Skin 127 g
The Cetaphil soap bar is characterised by excellent tolerance conferred by its very mild cleansing base, its neutral pH and moisturising agents.
Sensitive skin, intolerant and weakened by treatments. For the whole family.€4.00 €4.99€31.50/kg -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Damage Repair Pure African Shea Butter light repairing Shampoo 500ml
Pure African shea butter repairing shampoo.
€29.99€59.98/l -
-13%
EucerinEucerin Hyaluron-Filler + 3x Effect Firming Night Care 50 ml
Eucerin’s HYALURON-FILLER + 3x EFFECT night cream with hyaluronic acid, saponin and enoxolone helps combat skin ageing for a visibly younger, smoother and more radiant complexion.
€20.81 €23.81€416.20/l -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Sun Delicieuse Fragrant Water 30ml
Nuxe Sun Delicious Fragrant Water truly revives the summer spirit (sweet orange, coconut, tiare flowers, vanilla and musk).
€15.49€516.33/l