hot picks
-
Made in France 50% off 2nd
KloraneKlorane Flax Shampooing Sec Volume Texturisant Bio 150ml
Klorane Organic Linen Dry Shampoo cleanses and brings volume to thin hair.
€8.99€59.93/l -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Huile Prodigieuse Rich Oil Face, Body & Hair Very Dry Skin 100ml
NUXE rich prodigieuse oil nourishes, repairs and smoothes your dry skin
€22.79€227.90/l -
-5%
Clement-ThekanClement-Thekan Arthrosenior for dogs joint support 60 tablets
Supports your dog’s joint mobility with chondroitin, glucosamine and devil’s claw for everyday comfort.
€16.01 €16.89€333.54/kg -
A gift for you
NuxeNuxe Very rose Rose lip balm 15 g
A hydrating lip balm with a delicate rose hue to nourish and enhance your lips.
€7.49€499.33/kg -
-20% Made in France A gift for you
AvèneAvène Cleanance Comedomed Gel Peeling Cleanser 400ml
Peeling Cleansing Gel helps reduce imperfections for exfoliated, purified and smoothed skin.
€11.83 €14.80€29.58/l -
-25%
Eau PrecieuseEau Precieuse Purifying lotion Peaux à tendance acénique 375 ml
Precious Water Lotion purifies and cleanses the skin. Precious Water Lotion has a dual action: It purifies the skin by removing impurities, dead cells and excess sebum. It cleanses the skin by promoting the removal of blackheads and pimples. Precious Water Lotion has been tested under the supervision of dermatologists. The formula contains salicylic acid (exfoliating) and boric acid (antibacterial).
€8.24 €10.99€21.97/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Sun Sunsimed Pigment SPF50+ UVB UVA Blue Light 80ml
Ultra Fluid INVISIBLE SPF50 offers high daily use protection against UVB, UVA and HEV blue light to prevent photo-ageing.
€17.95€224.38/l -
A gift for you
NuxeNuxe Reve De Miel Honey lip balm 10 ml
Discover this honey-infused lip balm that enhances your lips with a natural, non-sticky finish.
€12.48€1,248.00/l -
A gift for you
AvèneAvène Sun Tinted Compact Spf50 Gold 10 g
This easy to apply SPF 50 compact protects you against the sun and evens out the complexion of even the most intolerant of skins. No chemical filters, fragrance-free. Water resistant.
€13.99€1,399.00/kg -
A gift for you
AvèneAvène Sun Ultra Fluid SPF50 UVB UVA Blue Light 50 ml
Ultra Fluid INVISIBLE SPF50 offers high daily use protection against UVB, UVA and HEV blue light to prevent photo-ageing.
€13.90€278.00/l -
-20% Organic
WeledaWeleda Organic Nursing Tea peach and apricot flavour 2 x 20 sachets
Weleda’s Organic Nursing Tea is specially formulated to support women throughout breastfeeding.
€5.42 €6.78€67.75/kg -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Cicalfate Post-act Repairing Emulsion 40ml
Avène Cicalfate Post-Act Repairing Emulsion soothes irritations and redness after a dermatological intervention such as laser, peeling.
€11.77€294.25/l -
Promo
KloraneKlorane Baby Gentle Cleansing Gel 500ml
Klorane Baby Calendula Gentle Cleansing Gel washes your baby's dellicate face, body, bottom and hair.
€6.89€13.78/l -
Promo
VitascorbolVitascorbol Vitamin C 500 mg orange flavour 24 chewable tablets
Help reduce fatigue and support your immune system.
€2.29€47.71/kg -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Body Regulating Deodorant Roll-on 50ml
Avene 24-hour deodorant provides a long-lasting protection against odours, soothes and leaves your skin moisturised.
€9.98€199.60/l -
LieracLierac Body-Nutri Body-nutri + Body Lipid Replenishing Lotion Complexe Karité + Urée 400ml
Body replenishing lotion
With shea butter
calms tugging
Dry and sensitive skins
€10.37€25.92/l -
-20%
Diet HorizonDiet Horizon Mag-B Stress x15 Sticks
MAG-B STRESS contains Magnesium and Rhodiola to help reduce stress-related fatigue.
€7.51 €9.39€100.13/kg -
-20%
UriageUriage Bébé Uriage Bebe 1 St Moisturising Milk Face And Body 500ml
Uriage Baby 1st Moisturizing Milk
protects soothes and hydrates
€10.24 €12.79€20.48/l -
-29% Made in France
GaranciaGarancia Marabout Sulfureuse Pate Du Purifying Cleansing Paste Anti-imperfections 150ml
Purifying, cleansing paste
skins prone to imperfections
€16.99 €23.99€113.27/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Body Soothing hydrating balm for sensitive dry skin 250 ml
Body Moisturizing Melting Balm for a lasting hydration & comfort.
€17.50€70.00/l -
A gift for you
AvèneAvène Sun Cream SPF 50+ UVB UVA Blue Light HEV Peaux sensibles sèches 50ml
Avene velvety SPF 50+ Cream ensures a very high sun protection for a sensitive dry facial skin.
€12.49€249.80/l -
-14%
EucerinEucerin Hyaluron-Filler + 3x Effect Recharge Soin De Nuit + 3x Effect 50ml
The anti ageing Hyaluron-Filler cream by Eucerin is a night care with hyaluronic acid which fills the wrinkles, even the deepest ones.
€19.00 €22.00€380.00/l -
Made in France
KloraneKlorane Aquatic Mint Detox shampoo organic 400 ml
Klorane Dry Detox Shampoo with Organic Aquatic Mint instantly refreshes urban-exposed hair.
€9.98€24.95/l -
Organic
PuressentielPuressentiel Respiratory Nasal Breathing Spray 30ml
blocked nose
clean up, humidify and unblock..
€9.49€316.33/l -
-20%
UriageUriage Bébé 1st Cleansing Oil 500ml
Uriage 1st Cleansing Oil nourishes baby's face and body
€9.19 €11.50€18.38/l -
Promo
KloraneKlorane Baby Detangling shampoo 200 ml
Klorane Baby detangling shampoo gently cleanses and eases brushing
€6.52€32.60/l -
-20%
Phytosun AromsPhytosun Aroms Nasal spray sinusitis 50 mg
A natural nasal spray with patented cyclamen extract to relieve blocked nose, nasal congestion, runny nose, lost sense of smell and facial pain.
€9.52 €11.89€190,400.00/kg -
SvrSvr Sun Secure GLOW sun protection water SPF50+ 100 ml
This high-protection SPF50+ sun water shields skin from UVA, UVB and blue light while giving a natural golden glow.
€12.90€129.00/l -
Made in France
SkinceuticalsSkinceuticals Protect Sheer Mineral Uv Defense Spf50 Visage 30ml
100% mineral protection for all skin types, even the most sensitive ones.
Paraben-free, chemical-free filter
Broad spectrum UVA / UVB sun fluid
Very high protection€29.89€996.33/l -
-20%
ListerineListerine Naturals Mouthwash Protect gums Mint Lighter taste 500 ml
A mouthwash with a formula that is 96% natural.
€4.00 €4.99€8.00/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Very rose Aerated cleansing foam 2 x 100 ml
Gently cleanses and soothes sensitive skin with rose extract and 95% natural-origin ingredients, leaving skin fresh and radiant.
€15.89€52.97/l -
-33% Made in France
NeutrogenaNeutrogena Ultra nourishing foot cream 100 ml
Helps repair dry, damaged feet from the first use.
€3.98 €5.99€39.80/l -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Very rose Aerated cleansing foam 150 ml
Gently cleanses and soothes your face, for a radiant complexion.
€9.98€66.53/l -
SkinceuticalsSkinceuticals A.G.E Interrupter Powerful anti-ageing and anti-wrinkle face cream 48 ml
SkinCeuticals Correct A.G.E. Interrupter 48ml is a mature skin treatment to help reverse erosion of elasticity and firmness caused by glycation.
€142.00€2,958.33/l