hot picks
-
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Rice SPF50+ Aqua Fresh sun protection 50 ml
This lightweight SPF50+ sun protection hydrates and soothes skin with rice seed water and panthenol, leaving no white cast.
€15.49€309.80/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Sun Gold Sun Oil SPF50+ 150ml
Protect your skin from the sun while enhancing it with an irresistible golden glow thanks to our first high-protection iridescent formula
€18.28€121.87/l -
-15%
DietaromaDietaroma Marine Magnesium Complex + B6 & B5 60 capsules
MARINE MAGNESIUM COMPLEX + B6&B5€11.82 €13.90€171.30/kg -
Promo
VitascorbolVitascorbol Vitamin C1000 Orange Pineapple flavour 15 Effervescent Tablets
Reduce temporary tiredness (1) thanks to the vitamin C contained in Vitascorbol C1000 effervescent.
€2.79€41.33/kg -
Promo
Mag 2Mag 2 Extra Fort 45 tablets
Mag2 24H EXTRA FORT offers a formula containing taurine and vitamin D.
€7.78€169.13/kg -
Made in France A gift for you
-
-9% Made in France
KloraneKlorane Quinine Growth-boosting hair serum 100 ml
Boosts hair growth and strengthens density with quinine and adenosine for thicker, more resilient hair.
€30.86 €33.86€308.60/l -
Made in France
FilorgaFilorga Hyalu-Filler Plumping lip care 4 g
This hyaluronic acid lip balm delivers intense hydration and a naturally plumping effect.
€21.89€5,472.50/kg -
A gift for you Promo
ValdispertValdispert Integral Sleep 30 tablets
Valdispert Sleep Integral helps you fall asleep and stay asleep by reducing the number of night-time awakenings. 30 nights.
€9.72€259.20/kg -
20% from 2
Forte PharmaForté Pharma Forté Flex Joint flexibility & mobility 120 tablets
Supports joint mobility and comfort with a rich blend of glucosamine, chondroitin, collagen and botanicals including turmeric and devil’s claw.
€21.38€181.19/kg -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Cornflower Eye Contour Creamy Roll On 10 ml
This certified organic frosted roll-on decongests, reduces puffiness and dark circles in a single step.
€8.68€868.00/l -
-20% Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Collagen Joints & Skin 60 capsules
Kotor Collagen supports skin beauty and joint comfort in one simple formula.
€18.87 €23.59€1,025.54/kg -
PuressentielPuressentiel Respiratory Roller Sinus Express With 6 Organic Essential Oils 6ml
Sinus roller with a fresh, soothing effect to help relieve sensitive areas.
€6.59€1,098.33/l -
Made in France Promo
JuvamineJuvamine Vitamin C 500 chewable tablets
Juvamine Vitamin C 500 chewable tablets with natural orange flavour help reduce fatigue.
€3.49 -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Nuxuriance Ultra Exceptional day & night care 75 ml
The power of 2 skincare treatments in 1 pot.
€52.49€699.87/l -
-20%
PuressentielPuressentiel Essential Oils Roman Chamomile 5ml
Soothing, calming, antistress Puressentiel Roman Chamomile actions are spectacular and sharp. It is a small treasure to be kept in hand bag to face the daily aggressions.
€8.56 €10.69€1,712.00/l -
A gift for you
NovexpertNovexpert Pro-Collagen Boost Serum 30ml
The Pro-Collagen booster reduces the signs of skin ageing.
€43.90€1,463.33/l -
LieracLierac Sunissime Sun Protective Milk Spf30 Body Corps 150ml
LIERAC
Sunissime
Energizing protective milk
Anti-aging
Energizes the skin,
magnifies the tanintensive hydration
Body
SPF30
150ml€14.89€99.27/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Hyaluron Activ Procedure Hexapeptide Solution Tensor Serum 18ml
It contains a powerful anti-ageing peptide, inspired by the mechanism of action of botulinum injections.
€45.52€2,528.89/l -
Made in France
FilorgaFilorga Hyalu-Filler Hydrating and plumping anti-ageing serum 30 ml
Deeply hydrate, plump and smooth skin with this 5-hyaluronic-acid formula for visible results in just 30 minutes.
€43.50€1,450.00/l -
Vegan
PuressentielPuressentiel Respiratory Spray Nasal Hygiene Hydrating 100ml Breathing 100ml
Hydrating nasal hygiene spray for dry, irritated noses.
€7.00€70.00/l -
LieracLierac Man 48-hour antiperspirant deo 50ml
Anti-perspirant deodorant for Man by Lierac, 48-hour efficiency, anti-trace.
€5.99€119.80/l -
A gift for you Promo
ValdispertValdispert Melatonin 1 mg 4 actions 30 tablets
Based on melatonin, essential oils and plants.
€10.98€844.62/kg -
-9%
EucerinEucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Rose Day Care SPF30 50ml
An anti-ageing day cream that instantly reveals a natural, rosy glow while visibly reducing the signs of advanced ageing.
€28.90 €31.90€578.00/l -
Made in France A gift for you
NuxeNuxe Zinc Power Mattifying fluid minimises pores 40 ml
Minimise shine and visibly reduce pores with this mattifying fluid for smoother, more even-looking skin.
€17.30€432.50/l -
-15% Organic
Yogi TeaYogi Tea Good Night 17 Sachets
YOGI TEA
Yogi Tea Good Night 17 Sachets is an organic preparation for Ayurveda infusion with plants and spices : Fennel, Camomille and Valerian root.
€3.09 €3.64 -
EmbryolisseEmbryolisse Anti-Age Firmness Lift Cream 50ml
Fills in wrinkles, plumps skin and improves firmness.
€32.90€658.00/l -
-20% Organic Made in France
SanofloreSanoflore Magnifica Magnifica global anti-imperfection corrector serum - organic certified 30ml
Magnifica anti-imperfection serum that smoothes the skin and evens it out.
€17.92 €22.39€597.33/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Revitalising eye serum 30 ml
Smooths and firms the eye contour while reducing fine lines and signs of fatigue, powered by retinal and antioxidant ginseng extract.
€16.96€565.33/l -
15% off 2nd
HerbesanHerbesan Acerola Premium 90 Tablets
Acerola Pernium is an exceptional complex made from Acerola, Rose Hips and Vitamin C.
€11.44 -
Made in France 15% from 3
Vitavea SantéVitavea Santé Red vine and butcher's broom hydration blackcurrant flavour 20 effervescent tablets
Supports hydration, circulation and reduces fatigue with electrolytes, red vine extract and vitamins B and C.
€4.99€89.11/kg -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Sun Hydrating Self Tanning Mousse 150ml
Self-tanning foam, 98% natural origin, for a golden tan from the 1st use. Airy texture, enriched with Hyaluronic Acid.
€16.74€111.60/l -
Luc Et LeaLuc Et Lea Baby Sticks with special safety tip x60
Ideal for gently and safely cleaning Baby's ear canal, these baby cotton buds with special safety tips are eco-friendly.
€5.20€0.09/u -
-20% Organic
Diet HorizonDiet Horizon Organic Ginseng Royal Jelly 20 Ampulas
Promotes resistance to stress, fatigue, cold and illness.
€10.23 €12.79€51.15/l -
Made in France Promo
PuressentielPuressentiel Repellents Repellent Milk Tropical Zones Tiger and Tropical Mosquitoes From 6 Months 75ml
PURESSENTIEL Anti-Sting Repellent Milk is efficient against Tiger and Tropical Mosquitoes.
€11.69€155.87/l -
A gift for you
NovexpertNovexpert Strong hair 42 capsules
Clinically proven to reduce hair loss and boost vitality with saw palmetto, nettle and zinc.
€19.89€904.09/kg