hot picks
-
Made in France A gift for you
AvèneAvène My Essentials Soothing eye contour care for sensitive skin 10 ml
This soothing eye contour care decongests sensitive eyelids, hydrates and leaves a light, comforting feel.
€12.95€1,295.00/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Xeracalm Nutrition Hydrating body milk sensitive and dry skin 400 ml
AVENE Trixera Nutri-fluid repairs, nourishes and soothes dry skin for the entire family.
€16.49€41.22/l -
PuressentielPuressentiel Respiratory Nasal Breathing Spray 15ml
blocked nose
clean up, humidify and unblock..
€6.40€426.67/l -
New
ArkopharmaArkopharma Forcapil Strengthener expert vitality anti-break weakened hair and nails 180 + 60 capsules
Helps strengthen hair and nails while boosting shine with sulphur amino acids, zinc and B vitamins.
€20.99€161.46/kg -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Activ Cg Brightening corrector serum 30 ml
This serum smoothes wrinkles, boosts skin radiance and reduces the appearance of dark spots thanks to a trio of active ingredients [Vitamin Cg* + Bakuchiol + Niacinamide].
€28.49€949.67/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Rosamed Antiredness concentrated hydrating protective SPF50+ 30 ml
A daily skincare treatment that targets the root of redness while providing very high SPF50+ sun protection.
€17.89€596.33/l -
-15% Made in France
NutergiaNutergia Acerol C Natural Vitamin C Vitamine C et Acérola 60 tablets
ACEROL C is rich in an absorbic acid, a natural Vitamin C equivalent
€9.01 €10.60€68.26/kg -
Organic Promo
KloraneKlorane Junior Detangling Shampoo cheveux delicats 500ml
Klorane junior peach shampoo gently cleanses and detangles your children's hair.
€9.70€19.40/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Xeracalm A.D Lipid-replenishing Cleansing Oil very dry skin 400 ml
Xéracalm AD lipid replenishing cleansing oil cleans, soothes irritations and itching.
€11.89€29.72/l -
EtiaxilEtiaxil Antiperspirant 72h Protection Roll-On sensitive skin 2 x 50 ml
Effectively controls intense perspiration and neutralises odours for 72 hours, keeping skin fresh and comfortable—even sensitive skin.
€13.49€134.90/l -
SkinceuticalsSkinceuticals A.G.E Advanced Eye Eye cream for wrinkles, dark circles and puffiness 15 ml
SkinCeuticals Correct A.G.E. Eye Complex 15ml is a mature skin remedy to diminish dark circles, pufiness and effects of glycation.
€82.98€5,532.00/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Rosamed Anti-Redness Concentrate 30ml
The 1st care product with lasting action at the source of redness.
€17.89€596.33/l -
Tier price
BiodanceBiodance Bio collagen gelled tissue mask firming 1 unit
Deeply hydrate and firm skin with collagen, hyaluronic acid and adenosine for a smooth, plumped texture.
€5.90€5.90/u -
-20%
WeledaWeleda Arnica Massage oil 200 ml
Weleda’s Arnica Massage Oil is the go-to choice for athletes, perfect for pre-workout prep and post-exercise recovery.
€11.89 €14.87€59.45/l -
-15%
A-DermaA-Derma Epitheliale A.H Repair cream HA+ 100 ml
Soothes, deeply hydrates and helps reduce skin marks with a blend of organic oat, concentrated hyaluronic acid and repair-boosting peptides.
€13.48 €15.85€134.80/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Cold Cream Nourishing cream for sensitive and very dry skin 100 ml
Deeply nourishes and soothes very dry, sensitive skin with beeswax and thermal spring water for lasting comfort.
€13.39€133.90/l -
-20% Made in France Vegan
NutreovNutreov Magnécontrol Marine Magnesium 60+15 tablets
Nutreov Magné Control with sea magnesium + vitamins B6 and B9 encourages a good functioning of nervous system, prevents exhaustion.
€7.20 €8.99€98.77/kg -
A gift for you Promo
ValdispertValdispert Mélatonin 1.9mg Special Shifted Hours 80 tablets
Valdispert Melatonin 1,9mg has been specially designed to reduce the falling asleep time, with an extra strong dosage of 1,9 mg.
€12.98€1,298.00/kg -
PilejePileje Chronobiane Protect LD 1.9 mg 45 tablets
Pileje Protect LD 1.9 mg helps those who wake too early or struggle to fall back asleep later in the night, thanks to its exclusive delayed-release melatonin technology.
€11.89€312.89/kg -
A gift for you
AvèneAvène Cleanance SPF50+ UVB UVA Blue Light HEV Oily to blemish-prone skin 50ml
Avene Cleanance Sunscreen SPF50+ ensures a very high level of face protection for sensitive, oily, blemished skin.
€11.99€239.80/l -
-10%
KloraneKlorane Quinine Anti-Hair Loss Serum Quinine 100 ml
Helps reduce hair loss and strengthens roots with quinine and caffeine for thicker, more resilient hair.
€26.87 €29.87€268.70/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Sun Fluide SPF50+ fragrance-free ultra-light 50 ml
A very high SPF50+ sun protection fluid for normal to combination sensitive facial skin.
€11.99€239.80/l -
Promo
VitascorbolVitascorbol Vitamins C1000 Orange flavour 2x20 effervescent
VitascorbolC 1000 is a Vitamin C (1000 mg) sweetened apricot-orange flavour food supplement.
€4.99€27.72/kg -
Made in France Vegan A gift for you
NuxeNuxe Body Rêve de thé® Hydrating freshness deodorant 50 ml
Nuxe Rêve de Thé® 24h Freshness Deodorant protects from odors for 24 hours leaving your skin delicately scented.
€4.99€99.80/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Cicalfate+ Repair balm for chapped and irritated lips 12 ml
Instantly repairs and soothes chapped or irritated lips with postbiotic actives and Avène Thermal Spring Water for 24-hour hydration.
€6.59€549.17/l -
A gift for you
AvèneAvène Thermal Water Avenethermal Spring Water Spray Peaux Sensibles 50ml
Essential soothing thermal spring water for sensitive and hypersensitive skins, prone to allergy
The Avène thermal spring water treats epidermal disorders.
€3.65€73.00/l -
2+1 free
-
Made in France A gift for you
AvèneAvène Sun Tinted cream SPF50+ sensitive, dry skin 50 ml
Unifies and protects sensitive skin with very high SPF50+ sun protection, while soothing with Avène Thermal Spring Water and antioxidant provitamin E.
€11.99€239.80/l -
Made in France
René FurtererRené Furterer Triphasic Longevity anti-hair loss shampoo 200 ml
Stimulates hair density and slows hair loss with iris and ginseng extracts for stronger, thicker hair.
€12.54€62.70/l -
-25%
SvrSvr Sebiaclear Micellar Water Eco Refill 400ml
purifies, cleanses and removes make-up in a single step, even waterproof make-up. Suitable for combination to oily Sensitive Skin with a tendency to acne.
€5.17 €6.89€12.92/l -
-16%
VichyVichy Dercos Eco-refill anti-dandruff treatment shampoo for dandruff and itching for normal to oily hair 390 ml
Eliminates up to 100% of visible dandruff from the first use, balances the scalp microbiome and reduces the risk of recurrence for 3 months.
€10.39 €12.40€26.64/l -
-20%
EucerinEucerin Anti-Pigmentation Cleansing Gel 400ml
This gel cleanser is the basis of a complete routine, from cleansing to care, to reduce dark spots on the face and achieve an even complexion.
€11.03 €13.79€27.58/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène My Essentials Foaming cleansing wash Peaux Sensibles A Mixtes 150 ml
Specifically formulated for normal to combination skin, this foam gently cleanses and removes removing impurities and excess sebum.
€14.50€96.67/l -
PuressentielPuressentiel Respiratory Respiratory Soothing Gum 45g
Helps prevent colds and ENT infections. Soothes irritated and painful throats.
€4.49 -
-20%
DucrayDucray Kelual Ds Anti-dandruff cleansing gel 200 ml
DUCRAY
Kelual DS
Foaming gel
Cleans, purifies and soothes irritated
skin with redness and scaling
Face and body
200ml€9.16 €11.44€45.80/l -
Made in France A gift for you
AvèneAvène Hyaluron Activ B3 Cell-regenerating day cream 50 ml
This cell-regenerating cream is enriched with hyaluronic acid and niacinamide, which stimulate cells and extend their longevity*
€28.00€560.00/l