hot picks
-
Flora NaturaFlora Natura Minevita® Melatonin 60 capsules
Melatonin helps reduce the time it takes to fall asleep and eases the effects of jet lag.
€6.90€115.00/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Hair Oil with Sun Filters 100ml
APIVITA Bee Sun Safe oil protects and preserves hair colour, moisturises and nourishes.
€12.59€125.90/l -
A gift for you
Forte PharmaForté Pharma Hydra Forté Hydration booster natural lemon-mint flavour 24 effervescent tablets
Forté Pharma’s Hydration Booster in natural lemon-mint flavour helps replenish and boost hydration effortlessly.
€9.00€98.90/kg -
-20%
GerimaxGerimax Energy boost
Gerimax Active Energy is recommended for adults, adolescents and athletes in the event of mental fatigue.
€8.00 €9.99 -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Radiant Anti-Aging & Anti-fatigue Gel-Cream Texture Légère 50ml
APIVITA Light Texture Anti-Aging Anti-Fatigue Gel-Cream: Prevents, delays and repairs signs of aging.
€26.39€527.80/l -
Energie FruitEnergie Fruit SOS gloss intense shine hair serum 75 ml
This ultra-innovative serum, enriched with lactic acid, smooths the hair cuticle for instant, high-shine results.
€11.99€159.87/l -
-20%
LieracLierac Anti-Wrinkle Protocol The filler 15 ml
A high-precision SOS treatment to instantly smooth and blur all types of fine lines and wrinkles.
€13.50 €16.88€900.00/l -
Made in France 15% off 2nd
SuperdietSuperdiet Iron + Acerola Reduces Fatigue Good Taste Fruity 20x15ml Unidoses
Helps you combat fatigue.
€15.80€52.67/l -
Parakeya par EasyparaParakeya par Easypara Herbal tea Cherry stalk 80 g
Supports the body’s natural elimination functions with traditional cherry stalk, known for its cleansing properties.
€5.99€74.88/kg -
TenaTena Proskin plus Absorbent Briefs Size S 65-85cm X14
Discreet and disposable panties
women and men
Total security
€19.00€1.36/u -
A gift for you
CetaphilCetaphil SA hydrating exfoliating lotion 236 ml
Gently exfoliates and delivers 48-hour hydration with a skin-friendly acid trio, perfect for sensitive skin.
€10.79€45.72/l -
Made in France
SanofloreSanoflore Sublima Scalp Serum 50 ml
Sublima’s reparative scalp serum strengthens hair from the root with a patented vegan Collagen, Retinol and Keratin complex, boosted by Caffeine.
€31.99€639.80/l -
-36%
RompRomp Amp anal bead chaplet
Discover pleasure at your own pace with progressively sized anal beads.
€12.19 €19.19€12.19/u -
Made in France A gift for you
ApurnaApurna Red Fruit Energy Gel 35g
The Energy gels have been designed for 2-hour efforts and will provide carbohydrates, vitamins and minerals.
€2.19€62.57/kg -
Vegan
Energie FruitEnergie Fruit 24h White Flowers deodorant care sensitive skin 50 ml
Stay fresh and odour-free for up to 24 hours with this gentle deodorant, enriched with zinc and diatomaceous powder – perfect for sensitive skin.
€7.30€146.00/l -
A gift for you
RedkenRedken All Soft Mega Curls No-Rinse Nourishing Treatment 150ml
Hydramelt nourishing leave-in Care for very dry, curly to frizzy hair
€25.00€166.67/l -
Luc Et LeaLuc Et Lea Coffret Lange et Eau de senteur
Couverture légère, bavoir ou doudou; le lange Luc et Léa inclus dans le coffret Naissance est un indispensable aux multiples usages pour le quotidien de bébé.
€17.50€350.00/l -
A gift for you
NovexpertNovexpert Plumped Skin 42 capsules
Increases the elasticity of the Skin. Improves skin firmness
€29.89€1,472.41/kg -
-40%
Anaca3Anaca3 Slimming Exfoliating Shower Gel Body 220ml
It will take care of your body in the shower, leaving your skin smoother, firmer and more toned.
€5.94 €9.89€27.00/l -
Clement-ThekanClement-Thekan Calmocanil Anti-Itch Dog/Cat Shampoo Chien Chat 200ml
Calmocanil soothing shampoo - Clément Thékan for dogs and cats
€9.29€46.45/l -
Eau PrecieuseEau Precieuse Eau Précieuse Clearskin Purifying Anti-Spot Gel Acne-prone skin 50ml
Water Précieuse, a century-old brand, is a must when it comes to caring for skin with imperfections, and now offers a complete range of purifying products for the skin.
€9.89€197.80/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Curl defining cream gel 150 ml
A lightweight curl-defining cream gel that enhances natural waves and curls without stiffness or crunch.
€11.89€79.27/l -
-20% A gift for you
RedkenRedken All Soft Argan Oil 6 Multi-Benefits 100ml
Multi-benefit oil for all hair types
€18.36 €22.96€183.60/l -
-20%
Phytosun AromsPhytosun Aroms Cypress Bio Aroms Essential Oil 10ml
Organic Cypress Essential Oil from Phytosun Arôms 100% Pure
€4.56 €5.70€456.00/l -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Keratin Repair Nourishing and Repairing Shampoo 250ml
Apivita Nourishing and Repairing Shampoo Gently cleanses and helps repair dry, damaged hair. Restores its natural softness.
€11.08 €13.85€44.32/l -
TenaTena Proskin plus Pants Urinary Absorbent Size XS 50-70cm X14
Bladder weakness, incontinence.
€21.49€1.54/u -
Made in France Promo
ActivaActiva Nutrilab Nutri Endo Plus 60 capsules
Supports your menstrual cycle and helps soothe periodic abdominal cramps.
€46.49€1,619.86/kg -
-20% Organic Made in France
PuressentielPuressentiel Plant Oils Organic avocado 50 ml
This organic avocado oil is packed with omega-9 and phytosterols for nourished skin.
€3.91 €4.90€78.20/l -
GranionsGranions Immunity and vitality probiotics 40 capsules
Supports gut microbiome balance and natural defences with probiotics, prebiotics and postbiotics.
€16.70€927.78/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Pink Clay Gentle Cleansing Face Mask Masque Visage 2x8ml
Apivita Pink Clay Mask Eliminates impurities. Gently cleanses and tightens pores. Brightens complexion.
€3.59€224.38/l -
New
CaudalieCaudalie Hair loss serum 50 ml
Helps reduce hair loss and boosts growth with VineOxyl™.
€32.89€657.80/l -
Made in France
LieracLierac Hydragenist The Essentiels Beauty Kits All Skin Types
A Kit with The Essentiels Beauté.
€19.99€142.79/l -
-5%
Clement-ThekanClement-Thekan Denticroc Plaque Off Powder Chien Chat 40 g
Denticroc plaqueOff
Oral hygiene of the dogs and cats.
€19.60 €20.59€490.00/kg -
-19%
IanaIana Joints Flexibility & energy 60 tablets
A dual-action food supplement that supports joint flexibility and comfort while promoting physical and mental energy.
€12.48 €15.48€0.26/ -
-20% Vegan
LazartigueLazartigue Nourishing Solide Shampoo 75g
Enriched with Desert Date Palm oil, this solid vegan shampoo, formulated with 93% natural ingredients, gently cleanses, hydrates and nourishes all hair types.
€10.00 €12.49€133.33/kg -
-20% Vegan
Nat & FormNat&Form Complex' Nutri nutritional balance 60 capsules
Food Supplements with probiotics, fibre and plants.
€9.00 €11.25€160.71/kg