hot picks
-
LadrômeLadrôme Yarrow flowering aerial parts extract 50 ml
Supports feminine comfort and helps maintain healthy circulation, thanks to the benefits of yarrow.
€6.69€133.80/l -
Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Exfoliate Exfoliating and purifying pre-shampoo gel for the scalp 75ml
This exfoliating and purifying pre-shampoo gel with jojoba pearls, 95% natural origin, detoxifies the scalp.
€28.99€386.53/l -
DietaromaDietaroma Nocta+ Serene Night 30 tablets
Promotes restful sleep and reduces stress with ashwagandha, passionflower and vitamin B6 for calmer nights.
€15.58€445.14/kg -
DietaromaDietaroma Sleep Buccal Spray Melatonin 30ml
Melatonin helps reduce the time it takes to fall asleep.
€12.51€417.00/l -
A gift for you
RedkenRedken Fortifying Mask 6% Proteins Damaged Hair 250ml
Fortifying Masks for weakened hair
€26.90€107.60/l -
Made in France
Energie FruitEnergie Fruit Coco haircare set 625 ml
The first XXL kit for a nourishing curl-defining haircare routine
€22.96€36.74/l -
Made in France
LieracLierac Lift Integral Firming day gel-cream 50 ml
Lierac’s firming day gel-cream is ideal for normal to oily skin, with an ultra-light melting texture that plumps and lifts for visibly firmer skin.
€38.99€779.80/l -
A gift for you
RedkenRedken All Soft Mega Curls Shampoos 300ml
All Soft Mega Curls nourishing shampoo for very dry, curly to frizzy hair
€17.99€59.97/l -
MedicubeMedicube Zero Pore 2.0 balancing serum 37 ml
Minimises and tightens pores while controlling excess oil with niacinamide and botanical extracts for a smooth, matte finish.
€28.00€756.76/l -
Vegan
SolinotesSolinotes Tonka Perfume Water 15ml
Cute and practical, these are our essentials for travelling light with our cult fragrances!
Always at hand, wear them proudly for a Perfumes (re)touch and revive the notes of the fragrance at any time..€8.50€566.67/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Blond Illuminating Conditioner 175ml
The conditioner that nourishes and enhances the shine of blonde hair for the whole family from age 3.
€11.99€68.51/l -
New
CaudalieCaudalie Vinoperfect Serum and foam set
Corrects and prevents dark spots for a radiant complexion with viniferine.
€42.90€536.25/l -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Essential Oils Organic Lemongrass Essential Oil 10ml
Lemongrass essential oil
dietary supplement
€3.43 €4.30€343.00/l -
A gift for you
ApivitaApivita Just Bee Clear Hydra-mattifying gel for blemishes 40 ml
Hydrate and mattify oily, blemish-prone skin with antimicrobial propolis and plant-based salicylic acid.
€14.99€374.75/l -
Made in France A gift for you
FeliwayFeliway Classic Stress relief diffuser cat calming diffuser 48 ml
Feliway Classic helps reduce signs of stress in kittens and adult cats.
€27.90€27.90/u -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Huile Essentielle Laurier Noble 5 ml
PHYTOSUN ARÔMS
Huile essentielles de Laurier Noble
Laurus nobilis
Feuilles
Complément alimentaire
5ml€5.24€1,048.00/l -
LazartigueLazartigue Curl Specialist Curl-defining hydrating jelly curls, coils and textured hair 250 ml
Enriched with Kalahari melon oil, this rinse-free jelly defines curls without wet-look stickiness or crunchy stiffness.
€25.96€103.84/l -
MedicubeMedicube Zero Foam purifying foaming cleanser 120 g
Removes microscopic dirt and skin pollutants with chelating polymers and antioxidants, leaving skin protected from the first cleanse.
€16.90€140.83/kg -
A gift for you
Forte PharmaForté Pharma Hydra Forté Hydration booster Natural Peach Flavour 24 effervescent tablets
Hydra Forté natural peach flavour boosts your Hydration
€9.00€98.90/kg -
Organic 15% off 2nd
-
A gift for you
ApivitaApivita Beevine Elixir Plumping Face Oil 30ml
Discover Apivita Wine Elixir Face Oil nourishes and regenerates the skin. Reduces wrinkles and firms your skin. Light texture, rapid absorption.
€32.89€1,096.33/l -
KorresKorres Eau de Parfum Aegean Bronze 10 ml
A sunny, ambery scent of bergamot, frangipani and vanilla, presented in a convenient roll-on for effortless, on-the-go application.
€9.90€990.00/l -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Colour Protection Shampoo 250ml
APIVITA Colour Protection Shampoo gently cleanses your hair and restores its shine and colour.
€7.19 €8.99€28.76/l -
Organic
Nat & FormNat&Form Tonus - Organic Ginseng/Guarana 120 vegetarian capsules
Organic plant-based Food Supplements.
€7.39€189.49/kg -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Gentle Daily Conditioner 150ml
Apivita Gentle Daily use Revitalizing Conditioner is ideal for all hair types thanks to its light texture that leaves hair soft and supple.
€9.59 €11.99€63.93/l -
-20% Made in France
Marie RoseMarie Rose Extra Strong Lice + Nits Lotion 100 ml
For severe head lice and nit infestations.
€7.36 €9.19€73.60/l -
-9%
IanaIana Joints Intensive Cold Gel 100ml
Intense cold Gel for the joints, to help joint mobility and relieve tension
€9.90 €10.90€99.00/l -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Color-Protecting Conditioner 150 ml
This conditioner moisturises and preserves the shine and radiance of the Colour. It protects the dye from fading.
€9.59 €11.99€63.93/l -
-20% Organic
PuressentielPuressentiel Essential Oils Menthe Verte Bio 10ml
The perfume of Peppermint Puressentiel Expert essential oil refreshes and reassures. It just makes short work with daily digestive troubles, and eliminates headaches and travel sickness without any difficulty. Invaluable and simple of use!
€4.76 €5.95€476.00/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Bonding Curl Silicone-free conditioner 300ml
Repairing conditioner for damaged Curls€25.00€83.33/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Phytosunceylon Cinnamon Essential Oil 5ml
PHYTOSUN ARÔMS.
Ceylon Cinnamon Essential oil.
Cinnamomum zeylanicum (verum).€8.50€1,700.00/l -
Made in France A gift for you
FeliwayFeliway Friends Conflict Diffuser cats + 48 ml refill included
Helps reduce conflicts and tension between cats sharing the same home.
€29.50€29.50/u -
Organic
LadrômeLadrôme Breastfeeding infusion 20 sachets
Naturally supports breast milk production with an organic blend of fenugreek, anise and lemon verbena.
€3.78€126.00/kg -
Organic
PhytoceuticPhytoceutic Freeze-dried Royal Jelly 60 capsules
Royal jelly is a food supplement rich in nutrients and suitable for the whole family.
€8.98 -
OemineOemine C Vitamin C 60 capsules
Oemine C is designed to boost general energy and vitality in both summer and Winter.
€14.49€483.00/kg -
Made in France Vegan Promo
JuvamineJuvamine Spirulina 90 Tablets
Spirulina is a micro-algae naturally containing trace elements and vitamins.
€16.29€268.37/kg