🚚 Free delivery in France from €49.00 of purchase 🌍 Shipping across the European Union

hot picks

  1. A gift for you
    Apivita Bee Sun Safe Invisible Face Fluid SPF50 50ml
    Apivita

    Apivita Bee Sun Safe Invisible Face Fluid SPF50 50ml

    Apivita invisible dry touch face fluid SPF50 provides a broad spectrum protection against UVA, UVB, IR and BLUE LIGHT

    (1)
    €18.89
    €377.80/l
  2. -30% Vegan
    Korres White Pine - MenoReverse Anti-Wrinkle & Anti-Spot Serum Concentrate 30ml
    Korres

    Korres White Pine - MenoReverse Anti-Wrinkle & Anti-Spot Serum Concentrate 30ml

    This serum corrects the signs of the menopause on the skin: dryness, loss of density and firmness, dark spots.
    (4)
    €37.73 €53.90
    €1,257.67/l
  3. Made in France
    Kotor Pharma Natural Sleep 60 capsules
    Kotor Pharma

    Kotor Pharma Natural Sleep 60 capsules

    A complete herbal formula designed to help you fall asleep naturally & promote more restful sleep.

    (4)
    €17.90
    €386.19/kg
  4. Ladrôme California poppy flowering aerial parts extract 50 ml
    Ladrôme

    Ladrôme California poppy flowering aerial parts extract 50 ml

    Supports natural sleep and optimal relaxation with the soothing properties of California poppy.

    (0)
    €6.39
    €127.80/l
  5. A gift for you
    Apivita Beevine Elixir Anti-Wrinkle Lifting Serum 30ml
    Apivita

    Apivita Beevine Elixir Anti-Wrinkle Lifting Serum 30ml

    APIVITA Wine Elixir Lift serum reactivates skin youth, improves density and elasticity, protects from oxidative stress.

    (9)
    €37.79
    €1,259.67/l
  6. Organic
    Boho Gentle exfoliating body scrub 150 ml
    Boho

    Boho Gentle exfoliating body scrub 150 ml

    Gently exfoliates with apricot kernel shells and organic argan oil for smooth, glowing skin.

    (0)
    €17.38
    €115.87/l
  7. Lierac Arkéskin Coffret Ménopause
    Lierac

    Lierac Arkéskin Coffret Ménopause

    Regenerating Night Care with a total lifting effect.

    (0)
    €36.60
    €457.50/l
  8. Beauty Of Joseon Soothing Green Tea Serum 30 ml
    Beauty Of Joseon

    Beauty Of Joseon Soothing Green Tea Serum 30 ml

    Instantly soothes sensitive skin and reduces redness with antioxidant green tea and hydrating panthenol.

    (0)
    €23.99
    €799.67/l
  9. A gift for you
    LaboPhyto Women's Hot Drink 250 ml
    LaboPhyto

    LaboPhyto Women's Hot Drink 250 ml

    Supports female hormonal balance, boosts libido and helps reduce fatigue with vitamins C and B6.

    (0)
    €9.39
    €37.56/l
  10. Eucerin Hyaluron-Filler Longevity Epigenetic Night Care 50 ml
    Eucerin

    Eucerin Hyaluron-Filler Longevity Epigenetic Night Care 50 ml

    Regenerates skin overnight to reduce wrinkles and signs of fatigue with hyaluronic acid

    (61)
    €37.99
    €759.80/l
  11. Made in France Vegan
    Nat&Form Multivitamin' liposomal x60 vegetarian capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Multivitamin' liposomal x60 vegetarian capsules

    Dietary supplement with 12 vitamins and 8 minerals in liposomal form and melon SOD.
    (0)
    €11.34
    €343.64/kg
  12. A gift for you
    Apivita Aqua Beelicious Refreshing and Moisturising Eye Gel 15ml
    Apivita

    Apivita Aqua Beelicious Refreshing and Moisturising Eye Gel 15ml

    APIVITA Aqua Beelicious provides an immediate and long-lasting hydration and revitalizes the area around the eyes with flower extract, honey, aloe and hyaluronic acid. 

    (0)
    €15.89
    €1,059.33/l
  13. Ladrôme Saffron Stigma Plant Extract 50 ml
    Ladrôme

    Ladrôme Saffron Stigma Plant Extract 50 ml

    Saffron extract helps promote relaxation, restful sleep and a positive mindset.

    (0)
    €20.95
    €419.00/l
  14. Organic
    Boho Beauty Glow Skin Enhancer 40 ml
    Boho

    Boho Beauty Glow Skin Enhancer 40 ml

    Brighten and even out skin tone with vitamin C and hyaluronic acid for long-lasting hydration and an instant healthy glow.

    (0)
    €14.89
    €372.25/l
  15. Made in France
    Lierac Firming day gel-cream gift set
    Lierac

    Lierac Firming day gel-cream gift set

    This gift set includes a 50ml Firming Day Gel-Cream, a free 15ml Tightening Serum and a complimentary travel pouch.

    (1)
    €38.99
    €599.85/l
  16. A gift for you
    LaboPhyto Top Desire gel 60 ml
    LaboPhyto

    LaboPhyto Top Desire gel 60 ml

    Boosts desire and heightens intimate sensations with its natural menthol-enriched formula for tingling excitement.

    (0)
    €13.99
    €233.17/l
  17. -20% Organic
    Puressentiel Essential Oils Fenouil Doux Bio 10ml
    Puressentiel

    Puressentiel Essential Oils Fenouil Doux Bio 10ml

    The perfume of Peppermint Puressentiel Expert essential oil refreshes and reassures. It just makes short work with daily digestive troubles, and eliminates headaches and travel sickness without any difficulty. Invaluable and simple of use!

    (0)
    €6.71 €8.39
    €671.00/l
  18. Kersiens Spirulina 3000 MG Bioes 150 tablets
    Kersiens

    Kersiens Spirulina 3000 MG Bioes 150 tablets

    Tone and vitality, immune defences

    (0)
    €14.99
    €199.87/kg
  19. Nat&Form Acerola 500 24 tablets
    Nat & Form

    Nat&Form Acerola 500 24 tablets

    Nat& Form acerola contains a particularly high level of natural vitamin C - an excellent general tonic for our body, a perfect solution in case of fatigue or overwork.

    (0)
    €4.90
  20. Organic Promo
    Melvita Floral Bouquet Organic Gentle Exfoliating Powder 30g
    Melvita

    Melvita Floral Bouquet Organic Gentle Exfoliating Powder 30g

    A more luminous complexion and refined skin texture.

    (0)
    €12.59
    €419.67/kg
  21. -25%
    Avent Accessories Milk Storage System
    Avent

    Avent Accessories Milk Storage System

    AVENT.
    Breast milk storage system.
    Effectively collect your milk, store it and give it to your baby.
    A system with multiple possibilities.
    Contains: 10, 180ml reusable storage cups + 10 covers + 2 adapters.

    (235)
    €16.31 €21.76
  22. Ladrôme Epilobe Flowering Aerial Plant Extract 50 ml
    Ladrôme

    Ladrôme Epilobe Flowering Aerial Plant Extract 50 ml

    Supports urinary comfort and helps maintain normal prostate function with epilobe extract.

    (0)
    €6.39
    €127.80/l
  23. Made in France A gift for you
    Feliway Friends Refill for diffuser conflict management for cats 48 ml
    Feliway

    Feliway Friends Refill for diffuser conflict management for cats 48 ml

    Helps reduce aggression and ease tension between cats sharing the same home.

    (1)
    €24.49
    €510.21/l
  24. -10%
    Herboristerie de Paris Magnesium vitamin B6 30 tablets
    Herboristerie de Paris

    Herboristerie de Paris Magnesium vitamin B6 30 tablets

    Magnesium and vitamin B6-based food supplements

    (0)
    €4.49 €4.99
    €199.56/kg
  25. Made in France
    Kotor Pharma Breathe nose, throat and bronchi 90 capsules
    Kotor Pharma

    Kotor Pharma Breathe nose, throat and bronchi 90 capsules

    Soothes the throat and supports a healthy respiratory system.

    (0)
    €15.59
    €649.58/kg
  26. A gift for you
    Apurna Mass+ Chocolate Gainer 1,1kg
    Apurna

    Apurna Mass+ Chocolate Gainer 1,1kg

    Gainer Mass+ by APURNA Fat-free, a Protein/Carbohydrate ratio that promotes rapid weight gain

    (3)
    €27.89
    €25.35/kg
  27. A gift for you
    Redken Color Extend Blondage Neutralising conditioner for blonde hair 300ml
    Redken

    Redken Color Extend Blondage Neutralising conditioner for blonde hair 300ml

    Neutralising conditioner for blonde hair.

    (1)
    €19.99
    €66.63/l
  28. -20%
    Puressentiel Essential Oils Black Spruce Organic 5 ml
    Puressentiel

    Puressentiel Essential Oils Black Spruce Organic 5 ml

    Organic black spruce essential oil for natural wellness and relaxation.

    (2)
    €7.51 €9.40
    €1,502.00/l
  29. Promo
    Inovance Noctivance Flash Relax Mélatonine 13ml
    Inovance

    Inovance Noctivance Flash Relax Mélatonine 13ml

    Helps promote restorative sleep with a melatonin, GABA and Eschscholzia formula enriched with vitamin B6.

    (0)
    €17.99
    €1,383.85/l
  30. Made in France A gift for you
    Nuxe Super Serum [10] Gift set the powerful anti-ageing duo
    Nuxe

    Nuxe Super Serum [10] Gift set the powerful anti-ageing duo

    Discover the ultimate blend of natural power and anti-ageing efficacy with the Super Serum [10] duo.

    (0)
    €80.29
    €1,784.22/l
  31. Organic
    Parakeya par Easypara Herbal tea Breastfeeding 100 g
    Parakeya par Easypara

    Parakeya par Easypara Herbal tea Breastfeeding 100 g

    Supports breastfeeding mums by promoting lactation with caraway and aiding digestion with basil and anise.

    (0)
    €3.99
    €39.90/kg
  32. Organic Promo
    Melvita Nectar Sublime Supreme velvet cream 50ml
    Melvita

    Melvita Nectar Sublime Supreme velvet cream 50ml

    This melting velvet-textured cream enhances your skin while delivering intensive action on key signs of ageing.

    (0)
    €42.70
    €854.00/l
  33. -20% Organic Vegan
    Puressentiel Plant Oils Hazelnut Organic 50ml
    Puressentiel

    Puressentiel Plant Oils Hazelnut Organic 50ml

    100% pure, natural organic vegetable oil.

    (0)
    €5.19 €6.49
    €103.80/l
  34. -20% Organic
    Puressentiel Essential Oils Bioes Cultivated Hemp 5ml
    Puressentiel

    Puressentiel Essential Oils Bioes Cultivated Hemp 5ml

    Botanically and biochemically defined essential oil 100% pure and natural

    (0)
    €13.92 €17.40
    €2,784.00/l
  35. A gift for you
    Apivita Bee Sun Safe Tanning Enhancing Oil SPF30 200ml
    Apivita

    Apivita Bee Sun Safe Tanning Enhancing Oil SPF30 200ml

    Apivita tanning oil provides broad-spectrum UVA and UVB protection, offers a sublime tan, moisturises and nourishes.

    (1)
    €16.99
    €84.95/l
  36. A gift for you
    Apurna BCAA 2:1:1 Red Fruit 400g
    Apurna

    Apurna BCAA 2:1:1 Red Fruit 400g

    APURNA® BCAA 2:1:1 branched-chain amino acids are ideal for athletes involved in Resistence or power sports

    (0)
    €21.29
    €53.22/kg
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara